Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Cienki Bolek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, Cienki Bolek

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • von_scheisse
    Senior
    • 02-2012
    • 488

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłote, klarowne. [4.5]
    Piana: Biała, drobna i obfita. Jest bardzo trwała i tworzy kapitalny lejsing. [5]
    Zapach: Słodowy, lekko warzywny od słodu pilzneńskiego, wpadający trochę w DMS - gotowane warzywa. [4]
    Smak: Już przy pierwszym łyku czuć, że Cienki Bolek to piwo ekstremalnie lekkie. Jest bardzo smukłe, trochę wręcz wodniste. W smaku DMS-u już nie ma. Jest za to intensywna, trochę zalegająca goryczka. O dziwo, charakterystycznych cytrusowych, owocowych nut od amerykańskiego chmielu niestety nie ma. A szkoda, bo w smaku 1 na 100 z Kormorana wciąż jest bezkonkurencyjne pośród piw niskoalkoholowych. [4]
    Wysycenie: Umiarkowane. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta średniej urody, na plus kompletny skład. [4]
    Uwagi: Data przydatności do spożycia: 07.01.2018

    Moja ocena: [4.15]
    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty, kryształowy wręcz. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, bardzo wysoka, sztywna - do czapowania. Czesi dostaliby orgazmu . [5]
      Zapach: Owocowy i chmielowy, orzeźwiający. [4]
      Smak: Dominuje goryczka w typie pestek grejpfruta, ślad słodowy nieco zbyt wycofany... [3.5]
      Wysycenie: Dość wysokie. [4]
      Opakowanie: Jakiś chuderlak pręży biceps. Może to Bolek...? Kapsel browaru. [4]
      Uwagi: Piwo lekkie, zazwyczaj czegoś takiego unikam. Ale... po kilkunastu kilometrach na rowerze, zakąszane marynowanym grzybkiem jest OK.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty, ale pływa w nim sporo drobinek. [4]
        Piana: Wysoka, trwała, oblepia szkło. [5]
        Zapach: Ładny, cytrusy i owoce tropikalne. Niezbyt silny. [4]
        Smak: Cytrusy, skórka grejpfruta, goryczka średnia/wysoka, pestkowo-skórkowa, bardzo długa i zalegająca. [2.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Hmm, rozpoznawalne, ale jakoś mi ten Bolek zbyt Goebbelsa przypomina [3]
        Uwagi: Hm, to mogło być lekkie, orzeźwiające piwo, ale jednak nie jest. Wszystko za sprawą goryczki, wysokiej jak na takiego cienkusza. Pije się je powoli, goryczka męczy.

        Moja ocena: [3.45]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Warka do 08.04.2019.

          Kolor: Jasnozłoty, klarowny - typowy jasny lager.
          Piana: Obfita, biała, jednolite, niewielkie pęcherzyki.
          Zapach: Jasny słód, subtelnie kwiatowy, może nutka owocowa, w porządku
          Smak: Trochę (jasno)słodowy, raczej wytrawny, solidna(tak pilsowo), średnio długa goryczka, chyba ziołowa czy kwiatowa, a o dziwo w składzie sama ameryka. Balans przesunięty na stronę chmielową(pewnie żeby przykryć niskie parametry).
          Wysycenie: Tutaj niestety płasko/nisko, szkoda, bo w tym przypadku wyższe powinno być normą.

          Smakowało mi to piwo, podoba mi się tu wszystko, po za niskim wysyceniem, czuć że jest lekkie, ale nie jest wodniste. Jak na swoje parametry to fajny zawodnik, choć dla kogoś kto na co dzień pije tylko "jasne pełne", to piwo będzie mocno przechmielone.

          Smakowo blisko mu do pilsnerów(raczej czeskich, ze względu na goryczkę). Z drugiej strony parametrami bliżej mu do Kormorana 1 na 100, który goryczkę ma jednak bardziej żytnią i zalegającą, ważne tutaj wydaje się te 2% alkoholu, które w tym przypadku to właściwie można uznać za wadę.
          Last edited by rafalek21; 25-09-2018, 22:27.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎