Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Olomouc, Riegrova 22, Pivovar Riegrovka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Czechy, Olomouc, Riegrova 22, Pivovar Riegrovka

    Nowy browarek w miejscu gdzie już kiedyś był Svatováclavský pivovar a sprzęt w nowym miejscu ponoć pochodzi z nieistniejącego browaru Mačák (źródło: mapy Pendragona).
    Przyjemna miejscówka w ceglanych ścianach. W wąskim przejściu stoliki do spożywania piwa na stojąco wraz z intencjami zachęcającymi do tego procederu Dwa stoliki również na zewnątrz do spożycia piwa na stojaka.
    Bliżej baru same wysokie stoliki ale z wygodnymi siedziskami.
    Na cepu 5 piw (jest 6 kranów):
    1. Riegovka 12° - 35 CZK
    2. Polotmava 12° - 35 CZK
    3. Belgicka Psenice 13° - 49 CZK
    4. Bezinka 13° - 37 CZK
    5. Azrael (tmave) 13° - 37 CZK
    Piwna deska degustacyjna za 79 CZK

    Ciekawe jest to że na tablicy są informacje o piwach które wkrótce pojawią się na kranach. Brzmiało to zachęcająco bo niebawem ma być:
    1. Velikoncni Lezak 12°
    2. Velikoncni Ale 13°
    3. Rubinova 13°
    4. Scottish Ale 14°
    5. IPA 15°
    6. Stout 22°

    Piwa smaczne, dopracowane. Witbier przepyszny, podany z plastrem pomarańczy.
    Kuchni nie próbowałem, wziąłem tylko nakladanego hermelina. Za 65 CZK dostałem dwa sowite serki z dodatkami i pysznym chlebem kminkowym. Pojadłem na tyle że już nic nie musiałem zamawiać. Po zakąskach czuję że kuchnia może mieć potencjał.
    Obsługa bardzo sprawna, szybka, elegancko ubrana i profesjonalna.
    Szkoda że tak daleko mam do Ołomuńca bo na Stouta 22 blg mam chęć mając na uwadze aktualny poziom piw
    Last edited by Gringo; 01-03-2016, 21:27.
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    A ten Mačák to juz na amen zamkniety?
    Przed kilkoma miesiacami nie zanosilo sie na zamkniecie.
    LP

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Chyba podążam szlakiem Gringo

      Byłem w zeszłym tygodniu w Ołomuńcu i okolicach.

      Mačák zamknięty, w wejściu wisi jakaś informacja o remoncie, ale żadnych prac nie widać.


      Na kranach podobnie, pojawiła się obok belgijskiej pszenicy (wit) również klasyczna.
      Zapowiedzi też podobne, ale stout 22% zniknął... Piwa ok (postaram się opisać osobno)

      Od 15 do 17 było tzw happy hour i polotmave kosztowało 25 kc.

      Rozmawiałem z piwowarką Tamarą, podczas chmielenia Miła dziewczyna i obeznana w temacie. W związku z tym, że mieliśmy wspólne tematy powiedziała mi, że ich tanki nie mają płaszczy izolacyjnych i jest problem z górną fermentacją. Ma się to zmienić, bo w przyszłości Riegrovka będzie warzyć dla siebie piwa w dwóch miejscach, osobno górną i dolną fermentację, z dwoma piwowarami.

      To dobre posunięcie, bo reszta minibrowarów ołomunieckich trochę stoi w miejscu z asortymentem (choć ma to swój urok), podczas gdy browary z obrzeży miasta (Chomout, Melicharek) warzą całą gamę piw nowofalowych.

      Sam lokal świeży, bardzo przyjemny, jest jedzenie, w tym olomoucburger, chyba jedyny na świecie burger z serkiem ołomunieckim

      Myślę, że warto tam wpadać.

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Jest to pierwszy w Czechach minipivovar gdzie bardziej smakowało mi jedzenie niż piwo. Średnio wysmażony stek z Namibijskiego bawoła podawany z opiekanymi ziemniaczkami, cebulką dymką w sosie z Porto, no po prostu mistrzostwo świata.
        Na kranie było:
        Pszenica 13
        Visovy Special 13
        Vienna Lager12- jeden kufel można wypić.
        Tamare 12 single hop.
        Riegrovka 12- jasne, dla nas najlepsze.
        Echt Horka 11-jasne, dziwny gorzki posmak przeplatany posmakiem chmieli amerykańskich.
        Echt Prazena 11-tmava. Z tych dwóch 11-ek podają Rezane.
        Cyklisticka 10-polotmave.
        W przygotowaniu:
        Ginger Ale 13
        Oatmental Bock 16
        Silna Ctyrka 14
        Bardzo przyjemne miejsce z pysznym jedzeniem i całkiem smacznym piwem. Warto.

        Comment

        • beaviso
          Senior
          • 02-2010
          • 215

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
          Średnio wysmażony stek z Namibijskiego bawoła
          Zaintrygował mnie ten bawół Pewnie byłby niejadalny, bo kto hoduje bawoły na delikatne mięso?
          W jidelnym listku stoi napisane "Hovězí bavette z Namibie". Nie wiem skąd ten bawół, ale "bavette" oznacza łatę wołową, tzw. flank steak, mięso z bocznej części tuszy. W sumie są dwa rodzaje łaty, różniące się ułożeniem włókien, ale ogólnie "baweta" to stek raczej nieznacznej grubości, za to aromatyczny. Średnio wysmażony, eeee, "méně propečený" byłby lepszy

          M.

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            Wiem. Niestety najpierw napisałem, a następnie poczytałem co to,bavette,. Szkoda że posta nie można póżniej już edytować.
            Niemniej był bardzo dobry i na pewno skosztuje go jeszcze raz.

            Comment

            • beaviso
              Senior
              • 02-2010
              • 215

              #7
              Jako stekożerca musiałem się przyczepić
              Zastanawia mnie ta moda na "stejki". W takiej, za przeproszeniem, dziurze, taki wybór mięsa różnych ras? Szczerze? Nie ufam temu. Dla mnie steki tylko tam, gdzie jest przerób - znaczy się, klienci. Nie wyobrażam sobie zamówienia steka i otrzymania go zaledwie 25-30 minut później, podczas gdy mięso było wcześniej... zamrożone. Steki, choć smażą się kilka minut, potrzebują cierpliwości - polecam próby w domu. Po wyjęciu z lodówki (mrożenia nie dopuszczam), najpierw niech sobie poleżą ze 2 godziny i "zaaklimatyzują" zanim trafią na patelnię. Prosty trik, ale o kolosalnym wpływie na efekt. Smacznego! W tym czasie można sobie popijać piwo i co jakiś czas łakomie spoglądać na surową wołowinkę, hehe.

              M.
              Last edited by beaviso; 14-10-2016, 00:53.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ci, co mnie znają wiedzą, że nie jestem czechofilem, ale...
                Ołomuniec liczy ok. 100 tysięcy mieszkańców, nie jest to takie całkiem małe miasteczko, bodajże szóste pod względem liczby mieszkańców w niewielkim w końcu kraju.
                Poza tym, wybór dań głównych/mięsnych jest w tej knajpce mniejszy, niż u mnie na wsi w narożnym barze "Pewex" , a "różnych ras" tam po prostu... nie ma.
                Co do steków, umówmy się, na palcach jednej ręki drwala można policzyć lokale, gdzie mięsa mrożonego się nie przechowuje. Jak sobie wyobrażasz, steak-house z ubojnią na zapleczu...? Zajrzyj do "Bistecci" w Lemingradzie, sam zobaczysz...

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ołomuniec liczy ok. 100 tysięcy mieszkańców, nie jest to takie całkiem małe miasteczko, bodajże szóste pod względem liczby mieszkańców w niewielkim w końcu kraju.
                  Co do steków, umówmy się, na palcach jednej ręki drwala można policzyć lokale, gdzie mięsa mrożonego się nie przechowuje. Jak sobie wyobrażasz, steak-house z ubojnią na zapleczu...? Zajrzyj do "Bistecci" w Lemingradzie, sam zobaczysz...
                  W 1000% się zgadzam

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #10
                    Zachęcony opinią hecklera wybrałem ten lokal na zjedzenie dania głównego. Wziąłem typowo czeskie danie czyli - Svíčková. Krótko mówiąc poezja. Co prawda, ilość polędwicy wołowej niewielka ale sos tak aromatyczny i pyszny że na samo wspomnienie mam ślinotok.

                    Piw było 6.
                    Poctiva Kvasnicova 10* - bardzo dobre
                    Echt Horka 11* - słabe, jakaś tępa goryczka z dziwnymi wtrąceniami masła,
                    oraz Prazena 11*, Riegrovka 12*, Visnovy Special 13* i Krvavy Pomeranc 13* których nie próbowałem.

                    Są też domowej roboty w słoiczkach na wynos, marynowane hermeliny i serki ołomunieckie.

                    Comment

                    • pebejot
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 1412

                      #11
                      Odwiedziliśmy Riegrovkę w połowie stycznia.
                      Tradycją było, że ze wszystkich odwiedzonych przeze mnie dotychczas browarów w Olomoucu miałem bardzo dobre wspomnienia zarówno piwne jak i kulinarne. Dzięki Riegrovce trend ten jest kontynuowany
                      Klimatyczny lokal, klasyczna muzyka pop i rock lat 80tych, przemiła i fachowa obsługa i co najważniejsze genialne piwa!
                      Zajęliśmy strategiczne miejsce przy wysokim, sześcioosobowym stoliku między barem i instalacją browaru

                      Na kranach było 6 piw:
                      - 11° Fest Hořká - 31 / 38 kč
                      - 12° Riegrovka - 34 / 41 kč
                      - 12,5° Polotmavá - 37 / 45 kč
                      - 13° Pomeranč - 37 / 44 kč
                      - 13° Višňový Speciál - 37 / 44 kč
                      - 14° Red Head - 49 kč za 0,4l.

                      Wszystkie piwa godne polecenia. Wiśniowe oczywiście z wiśnią na spodzie szklanki, a pomarańczowe z plasterkiem pomarańczy. Za to (też) kocham Czechów
                      Mają firmowe szkło i podkładki.
                      Piwa na wynos sprzedawane są w litrowych butelkach PET. W lodówce była tylko 12° Riegrovka, ale bez problemu nalano nam inne bezpośrednio z kranów przy barze.

                      Na steka się nie zdecydowałem, wybrałem zupę czosnkową, podaną w bardzo ciekawy sposób. W talerzu znajdował się tylko bulion, a wszystkie dodatki, w tym mazidło czosnkowe podano na osobnych miseczkach.
                      W ten sposób każdy może sobie sam skomponować ulubioną czosneczkę i regulować jej moc, na przykład wyjadając najsampierw część bulionu a następnie zaprawiając czosnkiem.


                      Zdjęcia:





                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Wczoraj dostepna byla 9tka, prosta i smaczna.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          #13
                          Browar odwiedzony 28 lipca. Spróbowałem pięciu piw:
                          Echt Hořká 11°
                          Maratonska 9°
                          Pomeranc 11°
                          Ovocný Speciál - Višňový 11°
                          Weizenbier 11°

                          Wszystkie trzymały poziom. Cenowo ciut powyżej średniej czeskiej, no ale to w końcu centrum niemałego miasta, a i knajpa raczej z tych bardziej "premium". Jedzenie dobre, a jedzony przeze mnie stek - wręcz pyszny. Warto się na takowego szarpnąć, będąc tam. Pozytywne miejsce.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            #14
                            Ja jadłem klasyczne haluski, również nbardzo dobre, z piw najbardziej podeszła mi Echt Horka i 12. Obsługa również OK. W hierarchii browarów z Ołomuńca i najbliższej okolicy, Riegrovka jest u mnie na drugim miejscu po Svatym Kopecku. A dalej: 3/ Chomout, 4/ Melicharek, 5/Hanacky 6/ Moritz. Nie piłem z nowego Z-Stage. W Riegrovce mamy do czynienia z bardzo dobrze wchodzącą klasyką. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby mieli porządny ogródek.

                            Comment

                            • heckler
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 1817

                              #15
                              W styczniu 2020 r. browar uwarzył ostatnią partię piwa i został zamknięty. Restauracja nadal działa. Cała produkcja została przeniesiona do nowego browaru mieszczącego się w Olomouc-Nemilany: https://mapy.cz/turisticka?x=17.2280...70&pitch=0.072
                              Pod koniec stycznia odwiedziłem to jakże dziwne miejsce. Cała aparatura już stała, a rozmawiając z akurat przybyłym do lokalu bardzo miłym właścicielem dowiedziałem się, że czekają na ostatnie pozwolenia i lada tydzień ruszają z warzeniem. W związku z zaistniałą sytuacją temat zapewne się przeciągnie .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎