Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kościerzyna, Słodowa 3, Stary Browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #16
    Aj waj, pogubiłem się w swoich notatkach. W Kościerzynie dostępne były cztery piwa (nie licząc portera): Pszeniczne, Keller, Ciemna 10 oraz Alt.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
      W Kościerzynie dostępne były cztery piwa (nie licząc portera): Pszeniczne, Keller, Ciemna 10 oraz Alt.
      W niedzielę Alta nie było, było za to piwo sezonowe/wakacyjne Żurawinowe (nie odważyłem się).
      Odważyłem się jednak i wziąłem smażone ruchanki , które mimo ciekawej nazwy nie do końca trafiły w mój gust.
      Godne uwagi - bardzo miła i kompetentna pani, sprzedająca różne smakowite "kaszubalia" w sklepiku firmowym .

      Comment

      • Marecki384
        Junior
        • 04-2011
        • 9

        #18
        Browar Kościerski produkował już w II RP o ile nie wczesniej.
        Znalazłem rocznik z 1938 roku

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #19
          Tym razem usiedliśmy w części "pizzernianej". Pizza naprawdę smaczna, miła obsługa. Środek sezonu, pora obiadowa, w środku prawie żadnego klienta, wpadają pogadać koledzy i koleżanki pracowników (żeby nie oszaleli z nudów?).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #20
            Fajna miejscówka. Usiedliśmy przy kadziach, a akurat trwalo warzenie. Klasyki słabe, nowa fala poprawnie. Jedzenie dość drogie. W sąsiednim browarze okazało się tańsze.
            Na plus informacja z drogi o browarze. Własny sklepik z piwami (dużego), ale gadżety drogie.
            Last edited by e-prezes; 21-08-2018, 23:01.

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1836

              #21
              Obecnie browar w przyspieszonym postępowaniu układowym, więc przyszłość mocno niepewna.Akurat tego browaru trochę mi żal.
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1036

                #22
                Znajomy zameldował mi, że sklepu przy browarze już nie ma (tam gdzie był sprzedają e-papierosy), w samym browarze żadnych birofiliów kupić nie można - szkła nie sprzedają bo mają resztki zapasów, podstawkę z trudem udało mu się zdobyć jedną - używaną Nie wiem, czy ściemniał czy to prawda
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10737

                  #23
                  Gdzieś obiło mi sie o uszy o zamykaniu tego przybytku
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #24
                    Obiekt żyje, ale chyba przez pandemię dostali po d*pie.
                    Pizzeria zamknięta, za to w restauracji do jedzenia... pizza. Ewentualnie - pizza. Da się zjeść...
                    A bywało, że było tu naprawdę dopracowane menu inspirowane regionem. Nie ma co wybrzydzać... no, może trochę: butelka barley wine PLN 30...

                    Comment

                    • Krakus
                      Senior
                      • 04-2007
                      • 167

                      #25
                      Odwiedziliśmy lokal wczoraj. Lokal żyje. Jedzonko smakowo dobre, ale drogie w stosunku do wielkości porcji. Jeśli chodzi o piwo...
                      Wziąłem sobie deskę piw z trzema piwami: pszeniczne, porter bałtycki i WCIPA. To trzecie jakieś blade, w smaku mało przypominające ten gatunek. Porter barwą przypomina bardziej bursztynowe, smak też jakiś "nie porterowy". I tylko pszenica swój gatunek smakiem przypomina.
                      Generalnie, jak nic się nie zmieni, to z Małżonką już tu nie wrócimy.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎