Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Bezalkoholowe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, Miłosław Bezalkoholowe IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomkowe, zmętnione [4]
    Piana: obfita, drobne pęcherzyki, oblepia szkło [5]
    Zapach: przyjemny i intensywny, herbata i amerykański chmiel [5]
    Smak: o dziwo dość kompleksowe piwo, herbata Sencha Earl Grey wyraźnie gra pierwsze skrzypce, dopełniona chmielem Citra, Amarillo i Chinook, goryczka trafiona w punkt (zdecydowana, ale niemęcząca), bardzo pijalne, a jednocześnie nie ma się wrażenia wodnistości [4.5]
    Wysycenie: duże, ma wpływ na podniesienie odczucia pełni [5]
    Opakowanie: Prosta, schludna etykieta z kompletem informacji [4.5]
    Uwagi: Bardzo udany wypust Browaru Fortuna, uważam że piwo może sporo zawojować na rynku piw bezalkoholowych. Kupione w Miłosławiu za niecałe 3 zł, w takiej cenie można brać na kraty.

    Moja ocena: [4.725]
    Last edited by Jaroslav; 05-07-2018, 17:51.

    Comment

    • KobiNalewka
      Senior
      • 05-2012
      • 286

      #3
      Moim zdaniem to chmiele powinny tu dominować, a nie herbata. Entuzjastycznie podchodziłem do tego wyrobu, ale się niestety zawiodłem.

      Będę obserwował jednak temat, czekając na info, kiedy puszczą warkę mniej herbacianą.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Jak dla mnie słabe, wypiłem na kilka łyków, bo było gorąco, ale nie miałem z tego przyjemności.
        Smakuje jak lekko gazowana, słodkawa herbatka z wyraźnym dodatkiem żyta i nieco mniej nowofalowych chmieli.
        Jestem podobnego zdania, że za bardzo herbaciane, goryczka nawet jest - tyle, że znowu bardziej herbaciana, niż chmielowa.
        Poczekam do następnej warki, ale póki co nie ma podejścia do "1 na 100".

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak dla mnie słabe, wypiłem na kilka łyków, bo było gorąco, ale nie miałem z tego przyjemności.
          Smakuje jak lekko gazowana, słodkawa herbatka z wyraźnym dodatkiem żyta i nieco mniej nowofalowych chmieli.
          Jestem podobnego zdania, że za bardzo herbaciane, goryczka nawet jest - tyle, że znowu bardziej herbaciana, niż chmielowa.
          Poczekam do następnej warki, ale póki co nie ma podejścia do "1 na 100".
          Warka do 16.06.2019 - nie wiem czy to jeszcze pierwsza czy już druga.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Czy ktoś ma odczucie cebuli w zapachu?
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy ktoś ma odczucie cebuli w zapachu?
              Chwilowo wyczuwałem tam nafto/cebulkowo podobne nuty, aż sprawdziłem czy nie ma tam Mosaic'a - to pewnie Citra w składzie która stoi na pierwszym miejscu.
              Last edited by rafalek21; 28-07-2018, 11:14.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #8
                Zgadzam się, że nie jest tak dobre jak 1/100 z Kormorana.
                Ale ogólnie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Smakuje jak (lekkie) piwo, a to przecież <0.5 %.
                Ładnie pachnie, fakt, że jest mocna nuta herbaciana (w smaku też), ale też chmiele nowofalowe.
                Warte spróbowania. Za 2.99 pln bardzo warte .
                Ja na pewno powtórzę, jeśli tylko znajdę (a chyba tylko w Żabkach jest?).
                16/06/2019

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #9
                  Dostępność piwa jest duża - widziałem już w Tesco i Kaufie, Żabofreszach i nawet mój monopol osiedlowy ma.

                  Cena zazwyczaj między 3,49, a 3,79. Cena w Żabofreszach to chyba promocyjna, bo obecnie Miłosławy są 2za6.
                  Last edited by Rogerson; 08-08-2018, 07:58.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    #10
                    Plusem jest, że można przechadzać się z tym trunkiem po ulicy, bez obawy otrzymania mandatu. W przypadku 1 na 100 już ryzykujesz.
                    Miłosław może trochę ciut bardziej brzeczkowy w aromacie i smaku, ale i tak nie jest źle.
                    Jak na +30 za oknem i brak konieczności wtłaczania procentów to jest nawet bardzo dobrze.
                    W wielu Żabkach piwa już brakuje. Ciekawe czy zostanie w dalszej regularnej ofercie tej sieci.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      #11
                      Sam sobie odpowiem
                      W ŻaboFreshach jest już trudne do dostania. Tam gdzie jeszcze zostały resztki jest teraz po 3.49 zł. (wczoraj udało mi się jeszcze kupić w jednym z Freshów kilka sztuk).
                      Widziałem za to jeszcze w Selgrosie (3.05 zł.)

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #12
                        Do Żabek było chyba rzucone 1- lub 2-razowo, raczej nie ma co liczyć na wejście do stałej oferty (to usłyszałem w mojej Żabce od obsługi)

                        Comment

                        • Lhunbleidd
                          Senior
                          • 06-2014
                          • 196

                          #13
                          Wczoraj kupiłem w zwykłym osiedlowym monopolowym. No, doznania, hmm średnie w stronę wysokich Jest pełniejsze nieco niż 1/100 Kormorana (to zwykłe). Cytrusy też są. Goryczka jest ok. Ale niestety pałęta się tam gdzieś w tle zapaszek, który bardzo mi przeszkadza. Nie wiem czy to przytoczona wcześniej cebula. Ja mam skojarzenia z DMSem :/
                          Ogólnie piwo nie jest złe, szczególnie w swojej kategorii, ale wolę 1/100 a zwłaszcza tę wersję z pigwą i miodem.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            #14
                            Dla mnie BIPA to ten sam poziom jak 1 na 100, próbując porównawczo Fortuna jest jedynie nieco mniej wytrawna niż Kormoran.
                            Na razie nie widzę żadnej konkurencji na rynku piw bezalkoholowych do bezalkoipy biorąc pod uwagę dostępność, cenę, smak i poziom poniżej 0,5 alk. dzięki któremu można przechadzać się z tym trunkiem bez obaw po ulicy.
                            Ale rynek nie znosi próżni i za jakiś czas kolejny browar regionalny wprowadzi pewnie podobne rozwiązanie.

                            Comment

                            • Admirador
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 431

                              #15
                              W sierpniu wypiłem pewnie 5 albo 6 butelek. Jak dla mnie więcej niż solidne. Kupowałbym.
                              Ale też nie ma co ukrywać, że raczej sezonowa rzecz. W zimie by tak nie smakowało.
                              Jeśli miałbym wybierać, to mimo wszystko 1/100.
                              Tak czy inaczej, brawo Fortuna. Oby w przyszłym roku w lecie też było dostępne.
                              Last edited by Admirador; 31-08-2018, 20:37.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎