Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prost, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Prost, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, lekko opalizujący. [4]
    Piana: Biała, dość wysoka i średniotrwała, średniodrobna. [3.5]
    Zapach: Warzywka rulez, niestety... I to w zasadzie na tyle. [2]
    Smak: Lekka goryczka, słód i karmel. Znowu jednak zza wszystkiego wypełzają warzywka. [2.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Biała eta, złote dodatki. Na ecie typowy dla browaru gnom z kuflem. Wzornictwo proste w kierunku eleganckiego. [4]
    Uwagi: Hm, trochę mi przykro, ale to warzywny falstart. Może, gdybym był wegetarianinem, to jeszcze... .

    Moja ocena: [2.65]

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Zapach: Warzywka rulez, niestety... I to w zasadzie na tyle. [2]
      Smak(...) Znowu jednak zza wszystkiego wypełzają warzywka.
      Nic dodać, nic ująć.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Trochę przygaszony żółty, piwo mętne. [4]
        Piana: Gęsta pośrodku, przy szkle duże bąble, biała ale nie było jej zbyt wiele, najwyżej 2 cm. Znikła dość szybko pozostawiając tylko cienką obrączkę. [3]
        Zapach: Wyraźnie słodowy z leciutkim masełkiem. [3.5]
        Smak: Sporo owocowości morelowo-renglodowo-mirabelkowej, potem wyraźna goryczka chmielowa długo pozostająca w ustach, do tego lekka nuta ciasteczkowa. Może jak na pilsa przydało by się mniej owocu na korzyść chlebowości ale generalnie piwo było smaczne. [4]
        Wysycenie: Idealnie pasujace. [5]
        Opakowanie: Grawerowana, firmowa szklanka 0,4 l z nóżką, podkładka czyli niby wszystko ok, jednak nie jestem pewien czy takie szkło to koniecznie do pilsa? [4.5]
        Uwagi: Pite 20.09.2016 na miejscu w browarze, 8 zł/0,4 l.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Fotka:
          Attached Files

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Zgroza. Jednym słowem, pomyłka. Ani to niepodobne do pilsa, ani do czegokolwiek, co ma przypominać poprawne piwo. Zapach kapuściano-fenolowy, ohydny, piana drobnopęcherzykowa, kiedy znika, nie ma śladu. Żadnej sensownej podbudowy, nieprzyjemna, łodygowa goryczka plus warzywka również w smaku.
            Szkoda gadać.

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty, piwo lekko opalizujące. [4.5]
              Piana: drobnopęcherzykowa, biała, niezbyt obfita, jednak trwała. [4]
              Zapach: intensywny aromat klasycznych odmian chmielu, delikatny diacetyl. [4]
              Smak: wyraźny posmak chmielowo-ziołowy z delikatną słodowością i odrobina "masełka". Goryczka wyraźnie zaznaczona, nieco zalegająca. Całość lekka, pijalna. [4]
              Wysycenie: Średnio wysokie. [5]
              Opakowanie: Nieciekawie wygląda dla mnie białe tło etykiety ze złotymi dodatkami. Firmowy kapsel (na innych butelkach na półce w sklepie były "golasy"), niepełny skład. [3.5]
              Uwagi: Pozytywne zaskoczenie po negatywnych ocenach tego piwa na forum. Wyraźnie chmielowe, gładko weszło.

              Moja ocena: [4.05]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎