Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Hopus Pokus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #46
    Wujas, jak piłem Nyksa (a piłem go kilka razy), to zawsze mocno odczuwałem grejpfruty - może inne warki ostatnio smakowaliśmy? Ostatnio piłem Noc Kupały Peruna i w ogóle nie było aromatów chmielowych - piwo smakowało jak ciemny, alkoholowy lager.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6130

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarno brunatno bury żur. Pod słońce nic nie widać. [3.5]
      Piana: Średnia. Grubsza warstwa na dłużej. [3.5]
      Zapach: Susze owocowe (ciemne), słonecznik. [4]
      Smak: Słodkie, susze, (ciemne owoce), słonecznik. Konkretne piwo. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Nawet fajnie pasuje ta ciemna zieleń i gwiazdy. [4]
      Uwagi: Likierowate niezłe piwo, którym prawdopodobnie niedługo pojawi się sosik.
      Na chwilę obecną jest w miarę OK.

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • grejwi
        Member
        • 08-2014
        • 78

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemne, ale nie jest to czerń. Trochę przebłysków przy dnie - jak w Coca Coli. [4.5]
        Piana: Dość obfita. Drobna. Opada do niskiej i się utrzymuje. Solidna koronka. [4]
        Zapach: Średnio intensywny, ale bardzo przyjemny cytrusowy aromat. Pojawiają się też nuty słodowe: czekolada i może karmel. [4]
        Smak: Bardzo orzeźwiające. Palone i czekoladowe nuty na pierwszym planie. Chmielowych akcentów (poza goryczką) to tu praktycznie nie ma. Goryczka średnia - deklarowanych 66 IBU, to tu nie czuć; lekko zalega; żywiczna. Minimalna kwaskowatość. Trochę za mocno rozgrzewa jak na 6,3% alko. [3.5]
        Wysycenie: Wysycenie średnie. Bardzo pasuje. [5]
        Opakowanie: Pintowy standard: dobra jakość czcionki i kolorów, dośc szczegółowe info. Kapsel firmowy. [5]
        Uwagi: Warka do 14.11.2015. Choć na początku zdawało się bardzo orzeźwiające, tak z czasem zaczęło lekko męczyć. Jednak generalnie jest to dość dobre piwo.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • Puszek_72
          Senior
          • 02-2012
          • 269

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne [4.5]
          Piana: Ładna, drobna, dość trwała, ładnie brudzi szkło [4.5]
          Zapach: Średnio intensywny, przyjemny trochę iglaków i ziół, przebija się lekki karmel w stronę kilerów, troszkę palności w tle [3.5]
          Smak: Treściwe, goryczka wyraźna ziołowa-żywiczna lekko gorzkawa na końcu języka ale nie razi to za bardzo, jest lekka nuta słonecznika taki lekko prażonego, w smaku trochę czekoladowy likier. [4]
          Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: Profesjonalna i ładna grafika, staranie wykonana, firmowy kapsel. Pełna informacja [4.5]
          Uwagi: Warka do 12.08.2015, chyba za długo czekałem z degustacją w porównaniu z wersja lana dużo słabszy aromat i goryczka lekko poszło w stronę goryczy ale ogólnie bardzo fajne piwko

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, pod światło rubinowe przebłyski. [4.5]
            Piana: Drobna, beżowa, taka jak w cappucino. Nie za wysoka, ale za to ładnie oblepia szkło. [4]
            Zapach: Zielono-czarny Sympatycznie chmielowy, taki żywiczno-sosnowy, a na drugim planie, ale wyraźnie, ciemne słody. Sorry, nie zlokalizowałem prażonego słonecznika. Niemniej w aromacie jest naprawdę zachęcająco. [4.5]
            Smak: Piwo aksamitne w smaku, niesłodzona kawa i gorzka czekolada ewidentnie, lekko kwaskowe. Goryczka umiarkowana co najwyżej. W życiu bym nie powiedział, że IBU na poziomie 66. Trochę jednak mam pod tym względem niedosyt. Spodziewałem się też wyraźniejszych nut palonych. Niemniej całkiem smaczne. [3.5]
            Wysycenie: Niskie. Chyba nieco za niskie, co stwierdzam z pewnym zaskoczeniem. [3.5]
            Opakowanie: Jak zwykle w wydaniu Pinty komplet informacji. Świetna nazwa. Etykieta też mi się podoba, ewentualnie z czcionką można było pokombinować. Ale i tak daję maksymalną ocenę. [5]
            Uwagi: Butelka: 12/12/2015.
            Piwo, które wypiłem z przyjemnością, o świetnym aromacie. Ale gdybym miał oceniać tylko smak, to najlepsze określenie jakie przychodzi mi do głowy to jednak tylko "solidne". Chyba się w głowie poprzewracało od dobrobytu Kilka lat temu pewnie powiedziałbym, że absolutny hit...

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #51
              Piłem dawno temu z butelki, wtedy nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia. Pite wczoraj na Beergoszczy już tak. Aromat bardzo leśny, mało cytrusowy, raczej iglasty wymieszany z czekoladą. W smaku mocna goryczka, lekko pozostająca ale smaczna. Bez paloności, kawowości ale na solidnej słodowej podbudowie, dla mnie bdb.

              Comment

              • Sim666
                Senior
                • 01-2015
                • 153

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne złoto, prześwituje dopiero pod światło halogenu [5]
                Piana: Po nalaniu zbita i spora, dość prędko schodzi przyjemnie zdobiąc szkło. [4.5]
                Zapach: Dość pusto, nie atakują obiecane na etykiecie hamerykańskie chmiele. Nieśmiało dociera zapach palonej kawy [3.5]
                Smak: Tym razem nie chmielowe nuty, a paloność z kawą wychodzą na pierwszy plan. Dopiero zza tego wychodzi schowana dotąd ściółka, sosna, żywica. Może odrobinę za mało goryczki. I treści. [4.5]
                Wysycenie: Nic do zarzucenia, niewysokie, ale wzbudza pianę na zawołanie. [5]
                Opakowanie: Lubię te stonowane etykiety PINTY. Bez fajerwerków, ale i bez obciachu. Kolorystyka pasuje do piwa, zielony z czarnym współgrają, a i informacje pełne. [4.5]
                Uwagi: Piję to chyba najregularniej z czarnych ajpiejów, bo jest w lokalnym monopolu :P No i co najważniejsze - jest bardzo solidne. Fajerwerki, czary mary? Nie tutaj. Nie trzeba. Warka 09/01/2016

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne, pod światło ciemnobursztynowe refleksy, klarowne [4.5]
                  Piana: średnia,ciemnobeżowa, dropnopęcherzykowa, średnio trwała, zostawia drobne kropki na szkle. [3.5]
                  Zapach: Prażony słonecznik, palone słody, czekolada, sosnowa chmielowość, średnio intensywny aromat [4]
                  Smak: Ciemne słody, paloność, kwaskowata kawa, trochę wodniste, średnia żywiczno-iglasta goryczka [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, odopowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta z kompletnym składem, jak większość od Pinty. [5]
                  Uwagi: Smaczne piwo, trochę brakuje mu ciała, po za tym w porządku, ale bez zachwytów

                  Moja ocena: [3.85]

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno brunatny, rubinowe przebłyski pod światło. [4]
                    Piana: Bardzo obfita, drobne i średnie pęcherzyki, utrzymuje się nawet długo ale tylko minimalnie zdobi szkło. [4.5]
                    Zapach: Nuty słodowe w postaci karmelu i lekko kawowej paloności mieszają się z amerykańskimi chmielami w których przeważa żywica. [4]
                    Smak: Na początku całkiem mocno uderzają słody, karmel i paloność już trochę wyraźniejsza niż w zapachu, goryczka jak na BIPA średnia w kierunku mocnej, żywiczna z odrobiną grejpfruta, minimalnie zalega. [4]
                    Wysycenie: W porządku. [4.5]
                    Opakowanie: Nowy design etykiety o niebo lepszy niż ten stary, reszta klasycznie jak w każdej piwie z tego browaru. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, pijalne i jednocześnie oferujące nie najgorsze doznania smakowe,

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • kaczka116
                      Senior
                      • 10-2015
                      • 1350

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarne z rubinowymi przebłyskami [4]
                      Piana: Bezowa z drobno i sredniopecherzykowa, oblepia szklo i dosc dlugo sie utrzymuje [4]
                      Zapach: Zywiczny, lesny [4]
                      Smak: Jak w zapachu, jest las, jest zywica, malo cytrusowy. Goryczka srednia [4]
                      Wysycenie: Mogloby byc ciut wyzsze [3.5]
                      Opakowanie: Jak na Pinte przystalo, pelen sklad, firmowy kapsel. Stara etykieta mi sie srednio podobala, ta jest fajna [5]
                      Uwagi: Bardzo przyjemne Black IPA, chociaz moglby byc bardziej nachmielony, wole dluzsza i mocniejsza goryczke, ale bardzo pijalne. Warka 6.04.16

                      Moja ocena: [4.025]
                      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                      Untappd

                      Comment

                      • grodek
                        Senior
                        • 06-2015
                        • 527

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny brąz, nieprzejrzysty. [4]
                        Piana: Bardzo obfita, drobnopęcherzykowa. Dość trwała, kożuszek utrzymywał się do samego końca. [4.5]
                        Zapach: Przyjemne aromaty cytrusowo-żywiczne połączone z palonością, lekkim karmelem i przypieczoną skórką od chleba. [4.5]
                        Smak: Dość pełne w smaku, czuć słody palone i przyjemną, ale niezbyt wysoką jak na ten styl goryczkę. Całość dobrze się komponuje, piwo jest pijalne, ale nie wyróżnia się jakoś szczególnie wśród zatrzęsienia różnych ajp. [4]
                        Wysycenie: Średnie, pasuje. [5]
                        Opakowanie: Etykieta w stylu Pinty z kompletem informacji, firmowy kapsel. [4]
                        Uwagi: Smaczne, ale nie zapada jakoś w pamięci.

                        Moja ocena: [4.275]
                        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny. [4.5]
                          Piana: Niska, niezbyt trwała, za to ładnie zdobi szkło. [3]
                          Zapach: Mango, trochę cytrusów - niezbyt złożony, ale przyjemny [4]
                          Smak: Czekolada przechodząca kawę-paloność, umiarkowanie cytrusy i żywica, lekko słodkie, gładkie, goryczka średnia też cytrusowa, całkiem pełne. [4]
                          Wysycenie: Stosunkowo niskie - mogłoby być wyższe. [3]
                          Opakowanie: Przydała by się nowa etykieta, bo ta niespecjalnie zachęca(Hopus Jumbo bardziej mi się podoba), za to jest komplet informacji. [3.5]
                          Uwagi: Poprzednie warki pamiętam jako nieco wodniste - tu jest poprawa. Przyjemna podbudowa słodowa, nie przesadzone w żadnym kierunku - udane piwo, jedyne czego mi brakuje to trochę więcej gazu. Warka do 27.06.2018.

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #58
                            Nowa nazwa - Hop Pokus, alkohol urósł do 6,8%. Warka do 28.05.2019.

                            Piana niewysoka, drobna, ładnie zdobi szkło.
                            Zapach lekko kawowy albo palony, tropiki(mango, może nieco marakui) - przypomina mi Pintę TakAHaka, przyjemny.
                            Smak cytrusowo-żywiczny, palony(szczególnie w posmaku), spora goryczka(nieco łodygowa), średnio długa, całkiem wytrawne, średnia pełnia. Odrobina prażonego słonecznika.

                            Smakowało, przypomina mi wcześniej wspomniane TakAHaka, tyle że bez dodatku owoców i mocniej nachmielone. 4-/5.
                            Last edited by rafalek21; 18-09-2018, 22:15.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎