Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Znajomy przyszedł, ale nie wszedł, bo nie miał rezerwacji. Cytuję:

    "Sorry, nie damy rady obsłużyć wszystkich."
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Także ta dycha za piwo to i tak promo

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Na fb teraz pierwsze komentarze tych, co im się udało wejść i wszystkie mało pochlebne. Możliwość oceny już wyłączono. Brudne sztućce, opóźnienia w zamówieniu, kelnerzy nie wiedzą nic o potrawach, mają równiez problem ze zrozumieniem języka polskiego, pół godziny czekania żeby ktokolwiek podszedł, półtorej godziny na zamówienie, ogólnie bardzo, bardzo źle.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          Ale nic w tym komentarzach nie ma na temat piwa... Czyżby nikt nie doczekał się na realizację zamówienia?

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Dycha za piwo 0,5l jest ceną powiedzmy normalną, nie przesadzoną w porządnej knajpie
            Tyskie bywa po tyle lane. Nie ważne czy to Rzeszów czy Poznań, ceny mamy podobne (zarobki zazwyczaj już nie)

            Choć mam lokal prawie rzut kamykiem, to poczekam aż okrzepną i nauczą się obsługi oraz podstaw prowadzenia takiego przybytku.
            Znajomi tam byli i po 30 minutach czekania na jakąkolwiek informację wyszli i poszli dalej w miasto, tam gdzie sprzedają piwo i karmią ludzi.
            Przy barze nie można zamawiać piwa, trzeba czekać na kelnera, który nie ogarnia obsługi, a nie było pełne obłożenie.
            Błędy językowe w menu, cała obsługa nie mówi płynnie po polsku i ze zrozumieniem zamówienia bywały podobno problemy.
            Ogólnie mega falstart, jeśli szybko nie odrobią tego złego wrażenia nie dożyją do wiosny
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              Ale Brackie mamy lane za 6-7zł kawałek dalej w BBQ, a do tego można też coś zjeść i nie trzeba czekać na to za długo.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale Brackie mamy lane za 6-7zł kawałek dalej w BBQ, a do tego można też coś zjeść i nie trzeba czekać na to za długo.
                Dlatego nie spieszy mi się do tego nowego przybytku :]
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  Mam nadzieję, że jednak za jakiś czas dacie znać, jak tam jest z piwem...

                  Comment

                  • beerdzik
                    Junior
                    • 09-2018
                    • 2

                    Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post

                    Piwa są trzy:

                    -Lager Rzeszowski. Piwo typu "pils" ekstrakt 13% 5%alk. W opisie chmiel żytecki.
                    Z pilsem ma to mało wspólnego, słodkie, bez goryczki, wydaje się że ekstrakt to więcej niż 13 %, jest dosyć ciężkie. Lekko miodowy oraz maślany aromat. Aż poprosiłem o próbkę ich miodowego bo myślałem że się pomylili Ogólnie piwo w stylu ukraińskich browarów restauracyjnych, tyle że bez dmsu Kto był we Lwowie to wie o co chodzi. U docenta na filmikach z Odessy tez można zobaczyć.

                    -El Podkarpacki. Piwo typu "El" (???) Ekstrakt 14% 5,5% alk. To taki brown ale, mimo wyższego ekstraktu wydawał się dużo lżejszy niż lager. Lekko orzechowy i czekoladowy aromat, w smaku podobnie, lekko kwaskowe od ciemnych słodów. Całkiem dobre.

                    -Zamkowe miodowe. Piwo typu "Ale" ekstrakt 13%5% alk. Tu wziąłem próbkę. W aromacie wyraźnie kwaskowe, coś jakby kefir, maślane i siarkowe. Wytrawne w smaku dużo lżejsze niż lager w odbiorze. Prawdopodobnie miód przefermentował bo go nie czuć, może lekko na finiszu. Słabe.

                    Mają 4 zbiorniki po 20 hl. Warzelnia chyba 5 hl.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      A ile kosztuje próbka i ile wynosi, bo w menu nie ma podanej takiej możliwości? Czyli do picia jest jedno piwo.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • beerdzik
                        Junior
                        • 09-2018
                        • 2

                        Zapytałem i dostałem za darmo próbkę, tak 1/4 kufla Ale wypiłem wcześniej 2 piwa. Obsługa miła, ale barman piwa nie umiał nalewać Z 3 minuty lał jedno piwo.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          3 minuty to długo ? Jedź do Czech czy Niemiec gdzie się piwa nalewa normalnie, bez łyżeczkowania i nie po szkle to się ździwisz ile to musi trwać.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            Jeszcze zależy, jak lał...

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              Browar Extract doznał "małego" poślizgu. Piwa będą w ofercie nie szybciej niż za miesiąc. Szkoda, bo liczyłem, że uda mi się zobaczyć browar już w ten weekend.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4305

                                No to teraz "w temacie" debiutu nowych browarów zapowiada się co najmniej miesiąc ciszy. Bo inne też chyba nie zadebiutują przed połową listopada.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎