Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kona, Big Wave Golden Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Kona, Big Wave Golden Ale

    Ten lekki ejl pochodzi z Hawajów, a dokładnie z miejscowości Kailua na największej wyspie tego archipelagu - Hawaiʻi. Browar Kona Brewing Company został założony w 1994 roku przez Camerona Healy'ego i jego syna Spoona Khalsa. Po ponad 20 latach panowie mają na koncie kilkadziesiąt piw w różnych stylach, zarówno klasycznych jak i nowofalowych.
    Big Wave Golden Ale pojawił się kilkanaście lat temu. Piwo ma 4,4% alkoholu, a przyprawione zostało chmielami odmian Galaxy i Citra.

    Barwa jasnego złota. Przejrzysta w pełni.
    Przeciętna, biała piana, lepiąca się do szkła. Mocny lacing i cieniutka warstewka na powierzchni utrzymują się praktycznie do końca degustacji.
    Aromat słodkawy, oparty na tropikalnych owocach w klimacie mango, czy też ananasa. Trochę pomarańczy i skórki cytrynowej przeplata się ze słodowością na drugim planie.
    Miłe w smaku, delikatne piwo o wybitnie owocowych estrach w profilu. Gdzieś dalej pojawia się odrobina chlebowych, miękkich słodów i kwiatowe w charakterze chmielowe nastroje. Goryczka na bardzo niskim poziomie. Tak miało być.
    Nagazowanie całkiem spore, lekko tańczące w ustach.
    Butelka o amerykańskiej objętości 355ml, z ciekawą etykietą, utrzymaną w klimacie innych produkcji browaru i silnie identyfikującą miejsce warzenia piwa. Kapsel firmowy, tym razem powtarzający wiodący temat kolorystyczny etykiety i krawatki.

    Powiem szczerze, że jestem na tak. Nie wiem czy dlatego, że idzie zima i mam jakieś (re)sentymenty albo tęsknoty klimatyczne. Albo jeszcze coś inszego... Big Wave jest naprawdę sympatycznym, zgrabnym i aromatycznym piwem. I nie potrzeba mu pazura, bo ten typ tak ma, że uwodzi delikatnością. A nabyte w zimnej Szwecji 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Liquid Aloha na testach...

    Piana - średnia i opada do obwódki.
    Lacing - prawie nic.
    Barwa - złota.
    Gaz - średni.
    Aromat - lekki ejlowy z ziołami.
    Smak - lekko ejlowy, lekkie cytrusy z ziołami.

    Leciutki ejlik z nutą cytrusową na upały
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎