Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LubieStrongi
    Senior
    • 02-2016
    • 194

    #16
    Jeśli tak będzie, to jestem niezwykle ciekaw, co tam wymłodzą.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, klarowny. [4]
      Piana: średnio wysoka, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
      Zapach: słaby, początkowo dobrze wyczuwalne cytrusy, który szybko zanikają i pozostaje aromat korzenny i lekki szczypiorek. [2.5]
      Smak: lekko słodowy z odrobina owoców, słodki ze zdecydowanie za niską goryczką. Początkowo także lekko wyczuwalny alkohol. Dodatek 6 chmieli praktycznie niewyczuwalny. Piwo nie jest wodniste, jednak jak na IPA to jest słabo. [3]
      Wysycenie: średnie. [4]
      Opakowanie: etykieta wygląda nieźle, podane użyte chmiele i słody oraz miejsce warzenia. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • agarth1979
        Senior
        • 06-2013
        • 119

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowny [4.5]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa [4]
        Zapach: Cytrusy, mango, brzoskwinia [4.5]
        Smak: Posmak szmaty, stęchlizny, wodniste. Goryczka jest zauważalna. W sumie ipa light [3]
        Wysycenie: Średnie ale odpowiednie [4]
        Opakowanie: ok [4]
        Uwagi: warka 18.07.2018

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty jak w lagerze. [3.5]
          Piana: Więcej na początku i dość szybko opada do niepełnej warstewki. [3.5]
          Zapach: Lekkie egzotyczne owoce też jakby lyche i zioła. [4]
          Smak: Specyficzna ziołowość, gorzkawa cytrusowość. Goryczka mała, finisz biszkoptowy. [3.5]
          Wysycenie: Średnie w miarę dopasowane. [4]
          Opakowanie: Klasyka serii Książęce. [4]
          Uwagi: Po wypiciu jednej butelki nie chce się nawet myśleć o sięgnięciu po następne

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • Warzywo
            Senior
            • 08-2016
            • 955

            #20
            A ocena wyszła całkiem wysoka, prawie 4 za piwo do którego nie chce się wracać?

            Comment

            • KlossJ23
              Senior
              • 08-2013
              • 136

              #21
              Ocena 3.8 dla piwa, które prezentuje następujące walory smakowe, cytuję " Posmak szmaty, stęchlizny, wodniste" to już się chyba do Monty Pythona nadaje. A jeszcze jak czytam że niektórzy forumowicze jakąś goryczkę w nim wyczuwają to....chyba w ogóle nie powinienem się chyba w tym wątku wypowiadać bo najwyraźniej piłem jakies całkiem inne piwo. Chociaż może nie, bo ta stęchlizna szmaty, słodka cebula i wodnistość to się tak jakby zgadzają z tym co pamiętam.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ocena 3.8 dla piwa, które prezentuje następujące walory smakowe, cytuję " Posmak szmaty, stęchlizny, wodniste" to już się chyba do Monty Pythona nadaje. A jeszcze jak czytam że niektórzy forumowicze jakąś goryczkę w nim wyczuwają to....chyba w ogóle nie powinienem się chyba w tym wątku wypowiadać bo najwyraźniej piłem jakies całkiem inne piwo. Chociaż może nie, bo ta stęchlizna szmaty, słodka cebula i wodnistość to się tak jakby zgadzają z tym co pamiętam.
                Ta "ocena końcowa" tak naprawdę nic nie mówi. O ile dobrze kojarzę, to zapach i smak mają taką samą wagę w końcowej ocenie, np. jeśli damy 5 za zapach i 1 za smak to ostatecznie wyjdzie nam na końcu 3.

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 569

                  #23
                  Piwo mi smakowało. Fajne nuty cytrusowe wyczuwalne w smaku, nie nachalne. Goryczka mogła być większa ale była. Piana nie za duża, delikatny lacing. Kupione w promocji za 2,5zł. Bardzo fajnie ugasiło moje pragnienie i mnie orzeźwiło. Ocena 4,5/6.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, przejrzysty... zbyt jasny. [3.5]
                    Piana: Wysoka, pęcherzyki drobne... ale z czasem się powiększają, dość trwała, osiada na szkle, pozostaje do końca. [3.5]
                    Zapach: Cytrusów, egzotycznych owoców z lekką nutką żywiczną. Niezbyt intensywny. [3]
                    Smak: Cytrusy, owoce egzotyczne, troszkę iglaków oraz nuty słodowe. Goryczka niewielka, cytrusowo-łodygowa ze słodowym posmakiem. [3]
                    Wysycenie: Może być, utrzymało się do końca. [4]
                    Opakowanie: Butelka zwrotna, tłoczona. Ładne etykiety, podobne do innych z tej serii. [4]
                    Uwagi: Warka do 17.12.2018. Nic godnego uwagi... z wyjątkiem chmielu Pekko, którego wcześniej nie znalem. **298**

                    Moja ocena: [3.175]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #25
                      Piwo całkiem poprawne, w sumie pozytywne zaskoczenie. Zaryzykuję nawet tezę, że w kategorii "polska koncernowa AIPA" może być nawet najlepsza na naszym rynku. Podobny smak do ŻAPY z Zamkowego. Nieco mniej intensywny aromat. Za to goryczka wydaje się trochę bardziej wyrazista. Jest cytrusowa, dość krótka, pozostawia niedosyt no ale w sumie jest dostatecznie. Spodziewałem się gorszego piwa, ale tragedii nie ma

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #26
                        Z okazji zakupu wersji konserwowej zamieszczam coś na ten temat...

                        Piana - więcej na początku potem cienka niepełna warstewka.
                        Lacing - trochę było.
                        Gaz - średni.
                        Barwa - opalizujący żółty.
                        Aromat - cytrusowość, pomarańcza.
                        Smak - skórka pomarańczowa, cytrusy z lekką goryczką.

                        Ogólnie produkt "obleci" - ale ten posmak skórki pomarańczowej lekko podejrzany .
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎