Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Mikulov, Mlýnská 2, Pivovar Galant

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    Czechy, Mikulov, Mlýnská 2, Pivovar Galant

    Mikulov to centrum winiarstwa na Moravach, jednak na szczęście piwa jest gdzie się napić. Miejscowy minibrowar Mamut http://www.browar.biz/forum/showthre...hlight=Mikulov istnieje już 5 lat i słynie z opalanej drewnem warzelni.
    W maju 2015 otwarto w Mikulově kolejny minibrowar, tym razem restauracyjny. Powstał w największym hotelu w mieście, tuż obok ścisłego centrum. Choć istnieje już rok, to turysta stojący przed budynkiem nie dowie się, że warzą tu piwo. Wielkie napisy informują jedynie o hotelu, restauracji i winiarni. My wiedzieliśmy, więc żwawo weszliśmy do wnętrza spragnieni po zwiedzaniu przepięknego Mikulova.
    Restauracja jest bardzo duża, o kilku salach w tym konferencyjnej. Wystrój głównej sali dość ascetyczny - biel ścian i ciemne drewno długich stołów i ław, podobnie duży bar w kształcie litery L i kredens za nim. Miedziana warzelnia (10 hl) stoi pod oknem w końcu sali, dokładnie pod nią, piętro niżej, znajdują się pozostałe urządzenia browaru. Niestety, nie dowiedziałem się nic o ich pochodzeniu i metodach warzenia, gdyż pomimo kilkakrotnego dzwonienia do recepcji hotelu nie udało mi się umówić na spotkanie z piwowarem - nikt nie umiał powiedzieć kiedy jest na miejscu, nie mieli też do niego kontaktu. Zdjęcia zrobiłem z przyczajki, gdyż pan kelner kategorycznie mi tego zabronił, choć dolny poziom nie jest zamknięty a jedynie schody przegrodzone łańcuszkiem.
    18.04.2016 około godziny 15 weszliśmy do zupełnie pustej restauracji mącąc trochę grobową ciszę. Pewnie dlatego po chwili z zaplecza wyszedł pan kelner, rozdał jadłospisy i zapytany o piwo poinformował, że obecnie jest jedynie
    - Světlá 10° http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=117772

    Zmówiliśmy, lecz na kolejne już nikt nie miał ochoty. Tym bardziej na jedzenie (nie wiemy - może i smaczne) lecz w cenach nawet "bardziejszych" niż na starówce w Pradze... Pan kelner był lekko zawiedziony odnosząc 6 ciężkich jadłospisów.
    No ale hotel Galant szczyci się czterema gwiazdkami, więc cenom nie ma się co dziwić. Bez 1200 kč w kieszeni nie ma po co podchodzić do recepcji, bo tyle kosztuje najtańszy nocleg.
    Jak na razie nie ma po co się do Galanta fatygować, piwnie żadnej konkurencji Mamutowi nie robi.
    Czynne: pon-sob. 12-22, nd. 12-21.

    Fotki w galerii.



  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Czyli minął prawie rok , a tam bez zmian. Też byliśmy sami na sali, też była 10-ka, też nijaka, też zero reklamy.
    Jedynie co, to my trafiliśmy jeszcze na IPE.

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      Niestety, nie dowiedziałem się nic o ich pochodzeniu i metodach warzenia, gdyż pomimo kilkakrotnego dzwonienia do recepcji hotelu nie udało mi się umówić na spotkanie z piwowarem - nikt nie umiał powiedzieć kiedy jest na miejscu, nie mieli też do niego kontaktu. Zdjęcia zrobiłem z przyczajki, gdyż pan kelner kategorycznie mi tego zabronił,
      Szok!
      Zupełnie jak nie w Czechach...

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Wg strony pividky.cz tego browaru już nie ma.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Nie będziemy płakać. Naturalna selekcja się zaczęła.

          Comment

          • PragueBeer
            Junior
            • 09-2013
            • 17

            #6
            Jeszcze w sierpniu (2016) wszystko działało Z uwagi na środek lata, w środku było pusto, za to na ogródku/patio (całkiem fajnie się siedzi) dość sporo ludzi w ciągu dnia. Z piw jeśli dobrze pamiętam była jasna 10 lub 11 oraz APA/IPA (chyba 12-13). Piwa całkiem spoko, obsługa miła, ale średnio ogarnięta - zamówiłem w lokalu tłumacząc, że idę na ogródek - a tam po dłuższym oczekiwaniu, próbując dogadać się po angielski (ciężko było) okazało się, że piwa mi tam jednak nikt nie nalewa
            Faktycznie słabo rozreklamowane, ale traktuję to na zasadzie całego biznesu, tzn. spory i dość w okolicy hotel, centrum konferencyjne, winiarnia, pivovar itp. Zresztą ten region to zdecydowanie bardziej wino niż piwo...
            zdravím,
            kamarád s Žižkově

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie będziemy płakać. Naturalna selekcja się zaczęła.
              Ja również nie żałuję tego browaru.
              W Mikulově wystarczy jeden a dobry czyli Mamut .

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Na czeskim facebooku ożywiona dyskusja - działa czy nie działa.
                W końcu przyszła oficjalna wiadomość, że nie działa, ale działać będzie. prawdopodobnie do wakacji ruszą. Nastąpiła zmiana najemcy czy coś w tym guście, stąd to zamieszanie.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Raciborz
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 594

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na czeskim facebooku ożywiona dyskusja - działa czy nie działa.
                  W końcu przyszła oficjalna wiadomość, że nie działa, ale działać będzie. prawdopodobnie do wakacji ruszą. Nastąpiła zmiana najemcy czy coś w tym guście, stąd to zamieszanie.
                  Dotychczasowy dzierżawca zrezygnował, teraz hotel sam ma prowadzić browar

                  Comment

                  • Raciborz
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 594

                    #10
                    NA stronce hotelu jest informacja że już działają, nawet IPA w menu co ucieszy. Są też wzory etykiet, będziemy tam 13.05 to sprawdzimy

                    Comment

                    • arturroxx
                      Member
                      • 10-2002
                      • 94

                      #11
                      Browar działa na terenie hotelu, z ogródka restauracji widać przez szybę instalację. W dniu 12 czerwca mieli jasną dziesiątkę (rewelacyjna) i ale (poprawne).
                      Last edited by arturroxx; 18-06-2017, 10:12.

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        #12
                        Lokal prężnie działa, we wtorkowe popołudnie (31.07) ogródek był mocno oblężony przez ludzi korzystających z dobrej pogody. Natomiast sala wewnątrz była puściutka, nawet za barem nikogo

                        Otwarte codziennie od 11 do 22. Jest jedzenie, spora oferta lokalnych win. Piwa? Trzy:
                        10° Světlé
                        11° Summer Ale
                        12° Cerny Special

                        Desitka - wyborna, pozostałe dwa takie sobie. Obsługa kelnerska dość sztywna, dodatkowo dwa razy zdarzyło się że kelner uciekł zanim kolega zdążył zamówić

                        Comment

                        • heckler
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 1817

                          #13
                          W przerwie pomiędzy przedpołudniową, a wieczorną wizytą w Valtickim browarze udaliśmy się do Mikulova. Biegnąca pomiędzy tymi miastami linia kolejowa akurat przechodziła gruntowny remont i w ramach komunikacji zastępczej kursowały tam autobusy. Spory bałagan panujący w śród podróżnych podczas przesiadki z pociągu na autobusy sprawił, ze w tą i z powrotem jechaliśmy za darmo. Zresztą nie tylko my mieliśmy trochę szczęścia .

                          Na pierwszy ogień poszedł Hotel Galant, który leży zdecydowanie bliżej dworca niż Mamut. Z zewnątrz budynek nieznacznie odnowiono i nad wejściem dodano napis: pivovarska restaurace.
                          W środku lokalu zmian nie zanotowałem. Klientów na sali było całkiem sporo. Zapewne poprzez porę obiadowa, więc w celu korzystania z ostatnich promieni słonecznych udaliśmy się do letniego ogródka. Jak się później okazało nieczynnego ogródka. Owszem można tam siedzieć i pić piwko, ale wcześniej należy po nie samemu pofatygować się do baru.

                          Tego dnia oferta piwna składała się z trzech piw:

                          -Galant svetla 10-ka w cenie 29/39 Kc. I tu muszę się zgodzić z moimi dwoma przedmówcami. Zajebiście dobre piwo!! Drugie zamówiłem z przyjemnością, a po wizycie i spróbowaniu piwa z Mamuta bardzo chętnie wróciłem raz jeszcze i dla zabicia podłego smaku piwa z Mamuta zamówiłem dużą 10-kę! Polecam !

                          -Galant cierna 12-ka w cenie 45 Kc. za 0.4 l. Cena z dupy, a i samo piwo też jej nie urywa. Zbyt mocne wysycenie zabiło smak tego piwa.

                          -Galant rezane w takiej samej cenie i pojemności. Nie zamawiałem.

                          -Galant ALE cena i poj. j/w. Na kranach akurat się skończyła.

                          Wszystkie piwa (oprócz rezanego) można było zakupić w 1,5 l. plastiku. Piwa drogie, ale to przy granicy i turystów sporo, więc ciągną od ludzi kasę. Na całe szczęście smak 10-ki uległ drastycznej poprawie i było o niebo lepiej niż z piwem od Mamuta. Obsługa bez zastrzeżeń, a na odchodne od kelnera dostałem nowe podstawki o które nawet nie prosiłem .

                          Zdjęcia:








                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1415

                            #14
                            Minibrowar cały czas działa, choć oferta piwna jest skromna.
                            Odwiedziłem Mikulov w dniu 11 września, gdy do miasta zjeżdżały tłumy na mocno okrojone covidem coroczne winobranie.
                            Dojście pieszo z dworca kolejowego nie obyło się bez objazdu, ponieważ przejście przez starówkę obwarowane było zapłaceniem myta w wysokości 500 kč tytułem wstępu na winny festyn.

                            Piwowarska restauracja była nieczynna weekendowo. Gości zapraszał ogródek, który pękał w szwach.
                            Do dyspozycji gości było aż 40 stolików sześcioosobowych, wszystkie zajęte, kolejka oczekujących przed wejściem do ogródka ciągnęła się aż od ulicy.
                            W ogródku pierwsze skrzypce grał wielki grill, serwowano też dania z restauracji.

                            Do wyboru były tylko dwa piwa:
                            - Sladový ležák - 39 / 49 kč (0,3 / 0,5 l.)
                            - Polotmavý special - 47 / 59 kč
                            Oprócz tego radler.

                            Kuchnia wszechstronna, a porcje nad wyraz obfite.
                            Było zabíjačkové menu - zupa z jelit za 45 kč, burger z szarpanym mięsem za 219 kč.
                            Z grilla serwowane były karkówki, żeberka i grillowany łosoś.
                            Dania główne z kuchni od 179 do 259 kč.

                            Na załączonym zdjęciu piwo Sladový ležák.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎