Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) Inicjatywa rozwijająca wiedzę o piwie i świadomość tego, co się pije i dlaczego smakuje tak jak smakuje - bezcenna. Lokalne browary, ciekawe, nowe piwa - tego nie dowiesz się z Wyborczej ani z Naszego Dziennika (...)
robalisko
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 08-10-2018, 21:34
Fotka Użytkownika: Rzeszowiak
Rzeszowiak Rzeszowiak is offline
Piwny Radykał

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy Rzeszów, Kopisto 8a, Browar&Grill Sprawiedliwość

Nowy browar restauracyjny w Rzeszowie. Położony na dużym Rzeszowskim osiedlu, ok. 20 minut piechotą od rynku. Nazwa zupełnie niezrozumiała, lokal dość przestrzenny pomimo położenia na parterze w apartamentowcu. Wystrój nie przypadł mi do gustu, ot nawrzucano sporo gratów.

Karta piw zaskakująca, lager, piwo typu LE oraz miodowe. Wszystkie w cenach 10/19 zł 0,5/1l.
Lager kompletnie bez smaku, pusty niczym z koncernu. Przyprawy w postaci chmielu ŻYTYCKIEGO (pisownia oryginalna) nie wyczułem.
Piwo typu EL (pisownia oryginalna) to taki wodnisty stout, ale przynajmniej miał smak.
Miodowego nie próbowałem.
Brak jakichkolwiek firmowych gadżetów (kufli, podstawek itp.).

W menu głównie dania kuchni polskiej i ukraińskiej, obsługiwała mnie również kelnerka zza wschodniej granicy. Z opinii na fb (głównie krytycznych) wynika, że obsługa nie ogarnia tematu, również z powodu nieznajomości języka polskiego. Zresztą menu również pełne literówek.
Próbowałem pizzy na cienkim cieście, które okazało się grube. Sama pizza da się zjeść, ale nie za taką cenę.

Wystrój toalety nasuwa skojarzenia z domem publicznym. Co ciekawe jest po jednej kabinie męskiej i damskiej (więcej nie wypatrzyłem), wyobrażam sobie kolejki w weekendowe wieczory.
Nie posiadają strony internetowej, na profilu FB wyłącznie informacje o lunchach. W zasadzie to tylko przy jednym poście zamieszczono zdjęcie piwa, nawiasem mówiąc typu EL.
Zdecydowanie nie polecam.
Odpowiedz cytując
Stare 11-10-2018, 12:15
Fotka Użytkownika: Petitpierre
Petitpierre Petitpierre is offline
Senior

Miejscowość: Gród bogaty
Standardowy

Czyli kolejny przyczynek do dyskusji, że jednak nie ma sensu się tam pchać i lepiej, żeby ten interes się szybko zwinął.
Bryzgaj halby ni znasz aptek ni lekarza
Odpowiedz cytując
Stare 11-10-2018, 16:41
deMiro deMiro is online now
Junior

Standardowy

Nie udzielam się na BB praktycznie wcale, ale nie wytrzymałem.
Potwierdzam - "piwo" nie do wypicia.
Byłem pod koniec miesiąca i jest to dramat.
Czas oczekiwania:
- na kartę: 10 minut,
- na kelnera: 10 minut,
- na "skunksa", bo piwem to nie można nazwać - 10 minut.
Tak jak powyżej: oba płyny i coś co miało być miodowym, ale chyba na sztucznym miodzie - niepijalne ze względu na wyczuwalnego skunksa, lub jak kto woli oddech szczura.
Wziąłem 3 szt. amatorskiego, czyli 0,5 L. i dobrze, bo jest jeszcze piwo dla zawodowców 1 L. (chyba w domyśle dla masochistów). Z małżowiną nie daliśmy rady żadnemu z powyższych.
Wystrój bez ładu i składu.
Całość "kryje" jeden kelner przy ok. 50 osobach na sali + plus jakiś dochodzący gość z kuchni. Na stołach obok nas masa niezebranych naczyń nawet przez 40 minut. Koryta nie trącałem, bo widziałem ile klienci, którzy byli przed nami, czekali na podanie.
Ogólnie: szerokim łukiem.
Odpowiedz cytując
Stare 02-12-2018, 21:14
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Panowie przesadzają...
Nowoczesny budynek na osiedlowisku, nieco oddalony od "adresowej" ulicy, imienia mjra Kopisto, cichociemnego (szacunek na poważnie).
Cały obiekt to takie osiedlowe centrum handlu i usług, 30 lat temu byłby to pawilon z prefabrykatów z Enerde .
Jakoś z kolegą znaleźliśmy adres (GPS ), kolega nie wierzył, że może tam istnieć browar restauracyjny. No... może.
Byliśmy w piątek chwilę po otwarciu, czyli po 12-ej. Logiczne, że byliśmy pierwszymi, jedynymi gośćmi.
Wystrój wnętrz co najmniej zastanawiający, z jednej strony widać zainwestowaną kasę, z drugiej ma się wrażenie, że to wszystko w środku pochodzi z okolicznych wyprzedaży.
W karcie trzy piwa - jasne, ciemne i miodowe. Za szklaną ścianą instalacja "Schultz", więc chyba warzą to na miejscu...?
Generalnie, to duży obiekt, dania w karcie budzą ciekawość, ale nie była to (jeszcze) pora na obiad.
Męska toaleta prowokuje ciekawe skojarzenia, ale nie aż tak brutalne, jak u przedpiszcy (może za mało widziałem...).
Nie jest to miejsce, do którego będę wracał, ale jeśli okoliczni mieszkańcy wpadną na pizzę i piwo, to... ...czemu nie?
Odpowiedz cytując
Stare 02-12-2018, 22:50
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

A samo piwo? Jak w pozostałych ocenach? Warto tam w ogóle zajrzeć będąc przejazdem w Rzeszowie?
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2018, 08:29
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Warzelnie Szulca nie maja dobrych opinii, ale tu raczej chodzi o niski poziom wyszkolenia personelu opłacanego za wschodnie stawki. Wystrój, z tego co piszecie jak w browarze Lwów. Oni lubią taki galimatias. Nie będę rozwijał tematu, bo to akurat nieistotne w tym momencie. Sądzę, że klientami będą raczej pobratymcy lub ktoś kto taki wystój akceptuje. Martwi mnie jednak jakość piwa.

Na piętnowanym za brak informacji o miejscu warzenia: Piwojad, Inne Beczki, WhyDuck?, Polskie Browary Regionalne, Guru Arts, Szpunt, Browar Piwny Kombornia.

e-prezes edytował/a post 03-12-2018 o godz. 08:29.
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2018, 12:32
Senior

Standardowy

Piwo niebawem opiszę w stosownym miejscu.
Tutaj tylko poinformuję, że daliśmy radę wypić po kuflu jasnego i kuflu ciemnego, fakt, że pić się chciało.
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2018, 12:51
Senior

Standardowy

Trzeba było dać znać, że się będziecie kręcić w pobliżu, tobym otworzył browar, strzelilibyśmy po burtoniku, porterku i jakimś rzemieślniku, a potem spacerkiem mogli pójść na lane Brackie.

Petitpierre edytował/a post 03-12-2018 o godz. 12:52.
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2018, 12:57
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
Trzeba było dać znać, że się będziecie kręcić w pobliżu, tobym otworzył browar, strzelilibyśmy po burtoniku, porterku i jakimś rzemieślniku, a potem spacerkiem mogli pójść na lane Brackie.
Byliśmy oficjalnie, krawaciarsko i galowo, pani barmanka pewnie się zdziwiła...
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2018, 13:04
Senior

Standardowy

Klient w krawacie jest mniej awanturujący się
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2018, 17:14
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

Może się poprawią, choć z tego, co tu piszecie, marne szanse. Szkoda.
Odpowiedz cytując
Stare 04-12-2018, 15:43
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Tak jak pisałem w innym wątku
Nazwa, miejsce oraz organizacja sa mocno z dup.y

Przez pierwsze dni od premiery narobili sobie takiej opinii, że minie rok zanim się wygrzebią.
Jeśli zdołają, bo coś nadal mi się wydaje, że ktoś tam nie ogarnia takiego biznesu.
Braki personalne, jakościowe, w obsłudze, informacji, podejściu do klienta itp.

Jeśli dobrze widziałem, to w tamtym miesiącu było ogłoszenie o pracę na nowego piwowara do tego miejsca.
Mieszkam dosłownie z pińcet metrów od lokalu, a nawet na jedno małe nie chce mi się tam iść.
Taki sobie PR wyrobili

Czekamy zatem na rozwój sytuacji, bo bez mega pier.dolnię.cia z ich strony to miejsce nie dociągnie przyszłej jesieni
Odpowiedz cytując
Stare 04-12-2018, 16:19
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Oby do końca stycznia wytrwali, wtedy to właśnie planuje ich odwiedzić.
Odpowiedz cytując
Stare 04-12-2018, 16:20
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

Ale nie opłaca się, bo odfajkujesz, a browar zniknie.
Odpowiedz cytując
Stare 04-12-2018, 16:39
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
Ale nie opłaca się, bo odfajkujesz, a browar zniknie.
Zawsze się opłaca
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2018, 12:51
Fotka Użytkownika: pebejot
pebejot pebejot is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Odwiedziłem wraz z przyjaciółmi browar (nie)sprawiedliwość w ostatnią niedzielę.
Powiem tak: nie ma aż takiej tragedii, na jaką się nastawiałem po wpisach na forum.

Dotarliśmy na miejsce tuż po godzinie 12 i byliśmy pierwszymi klientami, jak się potem okazało frekwencja w lokalu nie zwiększyła się przez kolejne dwie godziny.
Po przekroczeniu progu ujrzeliśmy przy nalewakach tabliczkę z ofertą "piwa z tej beczki grzane", a trzyosobowa obsługa lokalu uruchomiła się, zapalono światło i odpalono nużącą jazzową muzykę.
Przez wolno upływające godziny słuchając jazzu przysypialiśmy popijając wątpliwej jakości piwo, nie mogąc się nadziwić o co tak naprawdę chodzi w wystroju lokalu, który jest totalnie z d... W tym czasie kelnerka za barem czyściła ślamazarnie sztućce, a kucharka podpierała barowy blat przeglądając zawartość smartfona.
Jakość piwa jest nijaka i chyba dobrze komponuje się z tym bałaganem architektonicznym - blaszane wiadra, skrzynki, bełt kolorów..

Lager Rzeszowski w karcie oznaczony jest jako "Pils", wydaje mi się że jedno i drugie się wyklucza, ale mogę się mylić. Było to jedyne w miarę pijalne piwo.
El Podkarpacki oznaczony jako styl "El" po dopytaniu obsługi został sklasyfikowany jako "Ale", ale to oczywiście nieprawda. Brązowa breja o metalicznym smaku nie mieści się chyba w żadnej klasyfikacji.
Ostatnie z piw - Zamkowe Miodowe to w skrócie chemiczny ulepek.
Niestety w czasie skrzętnego nalewania zaobserwowaliśmy bardzo dyskretne wyjmowanie piany łyżką.
Piwa podawane są w "czystym" szkle (do każdego piwa inny rodzaj szklanki / kufla), podstawek również brak.
Do każdego piwnego zamówienia podawana jest szklanka z przekąską w postaci paluszków z ciasta francuskiego.
Piwo Pils w cenie 8 zł za 0,5 i 15 zł za litr. Pozostałe dwa droższe odpowiednio o 1 i 2 zł.

Obsługa miła, lecz mało kompetentna. Nie potrafią nic powiedzieć na temat piwa, poza tym, co można wyczytać w karcie.
Co do jadłospisu i podawanych potraw mam mieszane uczucia.
Ja zamówiłem soliankę (na zdjęciu z piwem miodowym) i była to jedna z najlepszych jakie jadłem w życiu.
Kolega natomiast wybrał pizzę "Cezar" z rukolą. Jak ją podano to aż chciało się powiedzieć słowami Cezara "Kości zostały rzucone". Pizza koszmar a'la "gniotsa niełamiotsa", na grubym cieście, cała ociekająca tłuszczem, a zamiast rukoli sałata. Radziecka myśl kucharska.

Najprzyjemniejszym miejscem dla ukojenia doznań w tym kulinarno-architektonicznym bałaganie jest męskie WC przyozdobione niezwykle sympatycznymi dla oka fototapetami
Browar zaliczony, póki co nie ma po co wracać.

Zdjęcia:
https://www.browar.biz/galeria.php?id=24943
https://www.browar.biz/galeria.php?id=24944
https://www.browar.biz/galeria.php?id=24945
https://www.browar.biz/galeria.php?id=24946
https://www.browar.biz/galeria.php?id=24947
https://www.browar.biz/galeria.php?id=24948
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Solianka i piwo miodowe.jpg (29,2 KB, liczba wyświetleń: 108 )
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2018, 13:24
Senior

Standardowy

A ja cały czas mówię, ile macie do mnie? 10 minut-wystarczy dać znać wcześniej. Otwieram browar i działamy, a Was nosi po tym czymś.
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2018, 14:35
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
A ja cały czas mówię, ile macie do mnie? 10 minut-wystarczy dać znać wcześniej. Otwieram browar i działamy, a Was nosi po tym czymś.
Ale gdzie to potem opisać...?
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2018, 14:49
Senior

Standardowy

A pewnie tutaj:

https://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=152

Aktualnie, w browarze jest tak:

Warzy się:  Korsarskie #4
Odpoczywa:  Destruktor (Burton #4), Zew Cthulhu Burton Ale BA, Boggy Best Bitter #2
Leżakują: Windsor Ale #2 BA, Triple Stout Porter (Porter #10)
Beczka: wino winogronowe Ania
Reserva: Imperial Porter Szczęśliwa Siódemka 2013, Burtońskie Wszechpotężne (Burton #2), Imperial Porter #8 i #9, March of the Burtons (Burton #3)

Poza tym, można też pokosztować naparstek alkoholu.
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2018, 18:51
Senior

Standardowy

No, brzmi godnie. Ale wtedy NA PEWNO nie dałbym rady w dalszej części dnia występować służbowo...
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 11:56
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
Odwiedziłem wraz z przyjaciółmi browar (nie)sprawiedliwość w ostatnią niedzielę.
Powiem tak: nie ma aż takiej tragedii, na jaką się nastawiałem po wpisach na forum.
Jest jak jest, bo się widocznie troszkę ogarnęli od otwarcia (bo już chwila minęła)
Wczesna godzina oraz brak ruchu byli Waszym sprzymierzeńcem :]

Skoro nadal dwa miesiące od odpalenia miejsca nadal są uchybienia to nadal nie wróżę im długofalowego życia

A pizza z sałatą jest hitem - lodowa czy pekińska ?
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 13:35
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Wy się tak nie śmiejcie z tej sałaty, to jest poważnie trudny do zdobycia surowiec, w tym roku tylko RAZ widziałem w warzywniaku normalną sałatę, nawet w ogródku adminostwa żadna sensowna sztuka się nie urodziła w tym sezonie. Więc nie narzekać, tylko zjadać

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 14:06
Fotka Użytkownika: pebejot
pebejot pebejot is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Wesoły

Pizza była z sałatą lodową, co wytłumaczono: Bo rukola się skończyła
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 14:39
Senior

Standardowy

Prawidłowo powinno być: rukoli nie ma, czy może być bez sałaty?
Odpowiedz cytując
Stare 08-12-2018, 19:10
concerto concerto is offline
Senior

Miejscowość: Oława
Standardowy

Prawidłowo jest raczej: nie ma smalcu, z dżemem są puree

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz