Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    BARWA: Bardzo, bardzo ciemny brąz, pod światło rubinowe przebłyski. [4.75]
    PIANA: Wysoka, jasnobrązowa, drobnoziarnista, trwałą, opadając pozostawia ładną koronkę. pozostaje do końca. [4.25]
    ZAPACH: Początkowo owocowy i kakaowy, w miarę ogrzewania woń stawała się mocniejsza i bogatsza... doszła czekolada, kawa, karmel, nuty palone stały się wyraźniejsze. [4.25]
    SMAK: Czekolada, wiśnie, kakao, kawa wraz z nutami palonymi, trochę orzechów i karmel z przyjemnym alkoholowym grzaniem w przełyku. Treściwe piwo z dominacją czekolady i wiśni w czekoladzie. Goryczka od nut palonych - całkiem przyjemna. [4.5]
    WYSYCENIE: Nieco poniżej średniej, utrzymujące się do końca. [5]
    OPAKOWANIE: Firmowa butelka z tłoczeniami o pojemności 330ml. Fajniejsze, starsze etykiety oraz kapsel (jak w poście #611). Skąpo z informacjami o składzie. [4.5]

    UWAGI: Warka do 7.10.2015, wypite 15.01'18. Jedna z ostatnich warek z taką szatą graficzną. Smaczny, gładki PORTER z delikatną, subtelną nutką alkoholową, lekko rozgrzewającą przełyk. Warto było poczekać, piwo bardzo ładnie się zestarzało. Przechowywane w zaciemnionym miejscu i temp. pokojowej.

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      13.06.2019 - uwaga! (MOJA DEGUSTACJA WSKAZUJE, ŻE) Unikać jak ognia! Niesamowicie ohydna warka!

      Porter dosłownie zapieprza jakąś ścierką/szmatą, zapach kojarzy mi się też ze "stanem po deszczu". W smaku jedynie palność, ordynarna palność i... i... i nic więcej. Nic więcej nie da się z niego wyciągnąć prócz ordynarnej, ściągającej goryczki pochodzącej moim zdaniem właśnie z tej "spalenizny"! Żelaza na skórze niby nie czuć, ale w aromacie z butelki coś takiego wychodzi...

      Totalne rozczarowanie! A liczyłem na ciekawą degustację po 6 dniach totalnej abstynencji od alkoholu, umilając sobie wieczór...

      Drugi raz w życiu nie potrafiłem wypić porteru bałtyckiego (mojego ulubionego stylu). Podobna sytuacja zdarzyła mi się dwa lata temu z jedną warką Corneliusa, która była ciemnym lagerem z dodatkiem chyba dziesięciu kostek cukru.

      Czy to kwestia warki? Czy trafiło mi się jakieś zepsute piwo? Może ktoś to wybada. Liczę na Was.
      Last edited by SeeJay; 31-03-2018, 20:18.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
        13.06.2019 - uwaga!

        Czy to kwestia warki? Czy trafiło mi się jakieś zepsute piwo? Może ktoś to wybada. Liczę na Was.
        Nie wiem czy mam w zapasach akurat tę warkę.
        W sklepach u mnie to już przeszłość
        Czasami leżą jeszcze 22.07.2019 a przeważnie już te 08 lub 09.2019
        Jak znajdę zakupię i sprawdzę

        ------------edit
        No i po za tym zapewne ta warka jest z Żywca a nie z Cieszyna, tam trzeba szukać czy piłem lub ktoś inny pił
        Last edited by dlugas; 03-04-2018, 10:14.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
          13.06.2019 - uwaga!

          Czy to kwestia warki? Czy trafiło mi się jakieś zepsute piwo? Może ktoś to wybada. Liczę na Was.
          Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            dlugas, dziękuję. Czyli m się przytrafiła taka "niespodzianka".

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowy w bardzo ciemnym wydaniu, pod światło wiśniowe przebłyski... nie dopatrzyłem się żadnych pływających drobinek. [4.5]
              Piana: Znakomita. Jasnobrązowa, drobnoziarnista, bardzo wysoka i bardzo trwała. Pięknie obkleja szkło, tworząc ażurowe wzorki, pozostaje do końca w dobrej formie. [5]
              Zapach: Czarnej czekolady, kawy, nut kakaowych, orzechowych i karmelu z nutami palonymi. [4]
              Smak: Czekoladowy, kawowy, kakaowy, karmelowy z przypalanką oraz ziemisty. Piwo treściwe, agresywne w smaku, ale bez wyczuwalnych nut owocowych. Alkohol niewyczuwalny. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie dla tego gatunku, utrzymało się do końca. [5]
              Opakowanie: O poj. 500ml, etykiety z niezbyt szczegółowym składem, kapsel był porterowy. [4]
              Uwagi: Warka do 21.02.2018, wypite w ostatnim dniu terminu. Piwo nadal agresywne, ale nie jest to ostrość od alkoholu, ale od nut palonych. Alkohol w postaci rozgrzewającej. **284**

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                Warka do 02.09.19 w dobrej formie. Przełamana odpowiednio słodyczą gorzka czekoladą, przyjemny intensywny palony aromat, trwała piana, odpowiednia treściwość.
                Nie wiadomo do końca czy warzone w Żywcu czy w Cieszynie, choć w przypadku tego piwa to i tak wielkiej różnicy nie robi.
                Selgros, 2.34 zł./0,33 l. (promo z porozrywanych przez klientów zgrzewek).

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                  Selgros, 2.34 zł./0,33 l. (promo z porozrywanych przez klientów zgrzewek).
                  W takiej cenie to świetna okazja. Może się umówimy, jeden porozrywa zgrzewki, drugi kupi.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    Niezły pomysł Jeszcze tylko trzeba będzie poczekać aż ktoś z obsługi zorientuje się i nalepi promo cenę na rozryte zgrzewki
                    Selgros tak ma w przypadku niektórych produktów, że nie sprzedaje na sztuki np. chciałem kupić jedną sztukę nowego piwa z Tarczyna, a przy kasie okazało się, że trzeba wziąć całą skrzynkę. Podobnie jest z małymi porterami Żywca.

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      Rozumiem, że produkcja wróciła do Cieszyna, więc piszę tutaj...
                      Warka z datą 30.03.2020 bardzo mocno palona i gorzka. Do tego żelazo. Da się wypić, ale bywały dużo lepsze warki. Mam wrażenie, że powrót z Żywca do Cieszyna - jeżeli tak faktycznie się stało - nie wyszedł temu piwu na dobre.

                      Comment

                      • SeeJay
                        Senior
                        • 04-2016
                        • 239

                        Porter żywiecki popsuty okrutnie, to już nie to samo piwo - obecnie dla mnie niesmaczne i zbyt "jednowymiarowe", w kierunku palności, a prócz niej niczego.

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          Warka 13.04.20 i odczucia podobne do chechaouen. Paloność i dziwna wytrawność dominują piwo.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            Warka 13.04.20 i odczucia podobne do chechaouen. Paloność i dziwna wytrawność dominują piwo.
                            Niestety warka majowa bardzo podobna. Ustabilizowali formę i w tym przypadku nie jest to komplement...

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Czyli na bank powrót do Cieszyna i "żywiecki" na jakiś czas należy sobie odpuścić.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • witold68
                                Senior
                                • 09-2009
                                • 142

                                Zywiecki Porter

                                Zobacz sobie na koronkę butelki tam jest literka L, a nie C trzeba czyta L to nie Cieszyn!
                                Na pochybel psubratom !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎