Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kufel Kaula z Raciborza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raciborz
    Senior
    • 06-2004
    • 594

    Kufel Kaula z Raciborza

    Jak w temacie, dla mnie coś nowego. Jak do tej pory z Raciborza spotkałem p/w tylko z zamkowego. Niestety wszystko jest w kawałkach, najlepszy okaz jest cały ale brak mu rączki. Reszta w częściach, sporo spodów, rączek itd. Myślę że pojemność to 0.3-0.4 L. Wiadomo że technologia idzie do przodu, może dało by się coś z tego poskładać, posklejać, przyciąć itp. Może orientujecie się czy ktoś zajmuje się taka renowacją ?
    Attached Files
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #2
    Trzeba by jakiegoś 3D puzzlomaniaka do tego zadania...

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      #3
      Jeżeli masz któryś bez rączki, to można by pewnie jakąś dopasować, i już jeden będzie

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Nie masz jakiejś instrukcji do tego ?
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • mor842
          Senior
          • 07-2015
          • 114

          #5
          Jakiś czas temu próbowałem to samo zrobić ze stłuczką starych butelek znalezionych w lesie. Browary lokalne z okresu chyba miedzywojennego, jeszcze za niemca. Niestety, żaden klej nie dał rady, pomimo że to konkretne, grube szkło. Kufle też jakieś były ale już totalna miazga. :/

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            Ja kiedyś miałem specjalny klej do szkła, który twardniał pod wpływem światła słonecznego. Udało mi się nim skleić kilka butelek, ale i tak trzeba je było brać ostrożnie do ręki.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Problem taki że to chyba kawałki niekompletne kilku kufli. Pewnie jakaś nieduża część kawałków do siebie pasuje ale nie da się zlepić 1 całego albo prawie całego kufla z różnych fragmentów. To nie kawałki papierowych etykiet które można nakładać na siebie żeby zlepić chociaż jedną. Jak nie ma idealnie pasujących do siebie szklanych krawędzi styku to się nie da ich połączyć.
              Kufle pewnie wykopane na jakimś starym śmietniku ze stłuczką.
              Last edited by Cooper; 02-11-2018, 16:42.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Raciborz
                Senior
                • 06-2004
                • 594

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                Problem taki że to chyba kawałki niekompletne kilku kufli. Pewnie jakaś nieduża część kawałków do siebie pasuje ale nie da się zlepić 1 całego albo prawie całego kufla z różnych fragmentów. To nie kawałki papierowych etykiet które można nakładać na siebie żeby zlepić chociaż jedną. Jak nie ma idealnie pasujących do siebie szklanych krawędzi styku to się nie da ich połączyć.
                Kufle pewnie wykopane na jakimś starym śmietniku ze stłuczką.
                Wojtek masz rację wykopane ze śmietnika w przy browarnianej knajpie . Co do łączenia to ja raczej myślałem o przycinaniu kolejnych elementów aby z tego całego szrotu zrobić jeden kufel. Mam kilka całych spodów z większą częścią kufla do których można by dopasować resztę . Ogólnie patrząc na części to kufel w pionie można złożyć z 2 kawałków, gorzej z poziomem

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Jakoś nie wyobrażam sobie przycianania szklanych fragmentów. W jaki sposób ? Laserem, odkruszając kawałek po kawałku szczypcami, mieczem świetlnym Luke'a ?
                  Jedyne skojarzenie jakie mam to odtwarzanie niczym archeolodzy naczyń ceramicznych. Coś jak tutaj


                  Inna sprawa że tam jest ceramika. Tutaj szkło. Chyba była by to pionierka w przypadku szklanych kufli a i sam efekt mógłby w przypadku szkła wyglądać conajmniej .... ciekawie
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎