Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wiedza o piwie i piwowarstwie jaka jest zawarta w BrowarBiz jest wiele więcej warta, niż te kilkadziesiąt złotych. Wstyd mi trochę, że dopiero teraz wsparłem te "kompendium wiedzy", ale czuję się też dumny, że mogłem jakoś pomoc w funkcjonowaniu tego portalu. Dziwi mnie trochę patrząc na listę obecności, że tak mało jest zielonych nicków, w gąszczu czerwonych. No, ale to jest wolny wybór użytkowników. Ja mam przynajmniej spokojne sumienie w tej kwestii, bo do tej pory czułem się jakbym podglądał przez dziurkę do klucza.
grochal122
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Tyskie: Książęce Porter
Ekstrakt: 20.0% wag. | Alkohol: 8.0% obj. / 6% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.683
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 10-08-2018, 19:09
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
Fakt, że porter karmelowy (jak niektóre GIP),
Ja tu czuję karmel amoniakalny w najgorszym wydaniu. Piana znów zerowa. Oczywiście inna warka niż poprzednio. Jakie korpo takie piwo.

Na piętnowanym za brak informacji o miejscu warzenia: Piwojad, Inne Beczki, WhyDuck?, Polskie Browary Regionalne, Guru Arts, Szpunt, Browar Piwny Kombornia.
Odpowiedz cytując
Stare 20-08-2018, 15:18
Fotka Użytkownika: Petitpierre
Petitpierre Petitpierre is offline
Senior

Miejscowość: Gród bogaty
Standardowy

Warka 27.06, pite w knajpie w szkle, 10zł, karmelowo-czekoladowe na upały i do schabowego z kością idealne.

Zaś warka pierwsza pita po 4 miesiącach żadnych oznak poprawy czy pogorszenia-raczej nie na leżak.
Bryzgaj halby ni znasz aptek ni lekarza
Odpowiedz cytując
Stare 05-09-2018, 00:10
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Bardzo ciemny rubin. [4]
Piana: Dość szybko opada do obwódki. Lacingu brak. [3]
Zapach: Niezła likierowość, susze owocowe. [4]
Smak: Jest dość słodko. Lekka paloność. Susze owocowe. Piwo jest lekko ściągające. Goryczka z kierunku palonego. [4]
Wysycenie: Średnie. [4.5]
Opakowanie: Prawie doskonałe... może się podobać [4.5]
Uwagi: Warka 04.04.20 - nie przepadam za słodkimi porterami ale w sumie nie było źle. Raz na czas można sobie pozwolić

Moja ocena: [3.95]
Odpowiedz cytując
Stare 06-09-2018, 11:16
LubieStrongi LubieStrongi is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
13.06.2019

U mnie piana bardzo dobra. Fakt, że porter karmelowy (jak niektóre GIP), ale obecnie kiedy Komes, Warmiński i Żywiec nie trzymają równej formy wolę już tego "strong ciemniaka", który może nie jest oszałamiający, ale stabilny. Złe piwo to nie jest. Będę czekał na zmiany, bo jestem przekonany, że w obecnej sytuacji na rynku będą musieli z czasem, małymi krokami zmieniać to piwo na lepsze. Chociażby takie Golden Ale smakuje o niebo lepiej niż w momencie premiery.
Ciekawe, jak by wypadł w starciu ze starym okocimskim Ciemnym Palonym albo Belfastem z Jabłonowa. Plus blendy, hehe.

LubieStrongi edytował/a post 06-09-2018 o godz. 11:17.
Odpowiedz cytując
Stare 07-09-2018, 10:31
Fotka Użytkownika: SeeJay
SeeJay SeeJay is offline
Senior

Miejscowość: Podkarpackie
Standardowy

Okocimskie palone jest czasem w Biedronce w wersji puszkowej. Porter wypada jednak lepiej (pełniejszy w smaku).
Odpowiedz cytując
Stare 07-09-2018, 20:30
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Cytat:
Okocimskie palone jest czasem w Biedronce w wersji puszkowej. Porter wypada jednak lepiej (pełniejszy w smaku).
Starego, dobrego Palonego już nie ma (tego z feniksem na ecie), skończyło się około 2009 roku. To co było potem to jakieś popłuczyny były. Nie ma o czym gadać, poczytaj sobie...
https://www.browar.biz/forum/showthr...okocim&page=11

Pinio74 edytował/a post 07-09-2018 o godz. 20:31.
Odpowiedz cytując
Stare 09-09-2018, 13:17
Fotka Użytkownika: SeeJay
SeeJay SeeJay is offline
Senior

Miejscowość: Podkarpackie
Standardowy

No tak, teraz przypomniałem sobie to piwo, notabene trudno u mnie dostępne. Piło się "za gówniarza" z ojcem kiedy nic lepszego nie było na zmianę z Porterami.
Odpowiedz cytując
Stare 08-11-2018, 22:44
Brodzislaw Brodzislaw is offline
Senior

Miejscowość: Nakło nad Notecią
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: czarny, pod światło rubinowy. [4.5]
Piana: beżowa, drobnoziarnista, szybko zniknęła. [2.5]
Zapach: ciemnych i palonych słodów: kawowo, czekoladowy z dodatkiem karmelu. Wyczuwalna jest nuta wędzonki i śliwki suszonej. [3.5]
Smak: lekko słodkie przez dominację akcentów kawowo-karmelkowo-czekoladowych (deserowej odmiany). Goryczka niska, palono-alkoholowa, ciutek popiołowa. [3]
Wysycenie: pomiędzy średnim a wysokim [2.5]
Opakowanie: Czytelne w klasyce [3.5]
Uwagi: Jak na producenta - zaskakująco przyzwoity porter.

Moja ocena: [3.2]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak