Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porcelanka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Olguniecia55
    Junior
    • 05-2013
    • 5

    Porcelanka

    Witam. Mam małe pytanie odnośnie porcelanki którą znalazłam w wykopie pod fundamenty domu. Porcelanka miała taki napis: J. Pueschel Glogau. Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Zajrzałem do spisu browarów Friedricha.
    Nie ma takiego w Głogowie co oznacza że najprawdopodobniej nie jest z żadnego browaru a jeśli piwna to najwyżej z jakiegoś składu piwa w tym mieście. Może też po jakimś innym napoju.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Olguniecia55
      Junior
      • 05-2013
      • 5

      #3
      Porcelanka

      Witam. Mam jeszcze taką porcelanke którą znalazłam podczas spaceru z pieskiem.
      Oto ten napis:

      VORSTADT BRAUEREI na środku tej porcelanki jest mały znaczek ( coś w tym kształcie ) ------*------ a na dole jest napis Glogau

      Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź w sprawie porcelanek.

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2542

        #4
        Porcelanka pochodzi z browaru założonego w 1862 roku przez Friedricha Wilhelma Bertholda na przedmieściu zwanym Rüstervorstadt. Stąd nazwa Vorstadtbrauerei, czyli browar przedmiejski.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • Olguniecia55
          Junior
          • 05-2013
          • 5

          #5
          Porcelanka do identyfikacji.

          Witam Mam porcelankę do identyfikacji. Na porcelance jest napis F G B. Wokół porcelanki jest taki jakby wianek lub laur z liści. Porcelanka została znaleziona podczas spaceru po lesie. Z góry dziękuję za identyfikacje porcelanki.

          Comment

          • Olguniecia55
            Junior
            • 05-2013
            • 5

            #6
            Witam Mam porcelankę do identyfikacji. Na porcelance jest napis E.G B. Wokół porcelanki jest taki jakby wianek lub laur z liści. Porcelanka została znaleziona podczas spaceru po lesie. Z góry dziękuję za identyfikacje porcelanki.

            Comment

            • Kiev
              Junior
              • 07-2018
              • 11

              #7
              Witam. Mam porcelankę do identyfikacji. Proszę o pomoc. Może ktoś coś wie. Bardzo dziękuje.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎