Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Browar w Sierakowicach koło Gliwic będzie funkcjonował jako Browar Welders.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Problem polega na tym, że - jak się okazuje - poza nazwą nie ma jeszcze sprzętu, który pozwoliłby uruchomić produkcję.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        W Busku coś się ruszyło: https://echodnia.eu/rusza-budowa-uzd...do/ar/13660706

        Comment

        • rafano
          Member
          • 08-2013
          • 35

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
          Browar w Sierakowicach koło Gliwic będzie funkcjonował jako Browar Welders.

          Problem polega na tym, że - jak się okazuje - poza nazwą nie ma jeszcze sprzętu, który pozwoliłby uruchomić produkcję.
          Z facebooka https://www.facebook.com/PrzyBrowarz...eline_chaining

          "W przyszłym roku w planie jest uwarzenie pierwszego piwa w Sierakowicach."
          "Dzisiaj uwarzyliśmy nasze pierwsze piwo, wg naszej receptury, korzystając z doświadczenia i garów Browar Kraftwerk"

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            No i Jastrzębie
            Tutaj https://jastrzebieonline.pl/news,124...y-browar-.html informacje na temat budowy browaru.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Na razie ani w Sierakowicach, ani w Jastrzębiu nie ma mowy o pracach bezpośrednio, fizycznie związanych z browarem.
              Wszystko wskazuje na to, że po Kurozwękach następna będzie Białowieża. W tym roku kalendarzowym pewnie jeszcze Stargard, może Jelcz. I chyba to wszystko...

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Hmmm to dziwne bo na WFP wydawało mi się że był Browar Jastrzębie a przynajmniej jego właściciel który dał mi, sam z siebie, wizytówkę browaru w dodatku z której wynika że browar powstał już w 2017 roku (EST. 2017 wokół logo).
                No chyba że mowa jest już o drugim browarze w tym mieście bo ja mam na myśli ten używający adresu ul. 11 Listopada 2.
                W sumie nie mój region ale tak jakoś dziwnie zabrzmiał mi ten post w związku z tym co widziałem na festiwalu.
                Last edited by Cooper; 19-11-2018, 10:25.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Warzywo
                  Senior
                  • 08-2016
                  • 955

                  Cooper - na WFP browar Jastrzębie reklamował akcję crowfoundingową zbierania kasy na browar

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19165

                    Browar Jastrzębie to dawne JAP (Jastrzębska Akcja Piwowarska). Oba podmioty kontraktują/-ły.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Hmmm to dziwne bo na WFP wydawało mi się że był Browar Jastrzębie a przynajmniej jego właściciel który dał mi, sam z siebie, wizytówkę browaru w dodatku z której wynika że browar powstał już w 2017 roku (EST. 2017 wokół logo).
                      No chyba że mowa jest już o drugim browarze w tym mieście bo ja mam na myśli ten używający adresu ul. 11 Listopada 2.
                      W sumie nie mój region ale tak jakoś dziwnie zabrzmiał mi ten post w związku z tym co widziałem na festiwalu.
                      Przy 11 listopada znajduje się biuro innej działalności Piotra
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na razie ani w Sierakowicach, ani w Jastrzębiu nie ma mowy o pracach bezpośrednio, fizycznie związanych z browarem.
                        Wszystko wskazuje na to, że po Kurozwękach następna będzie Białowieża. W tym roku kalendarzowym pewnie jeszcze Stargard, może Jelcz. I chyba to wszystko...
                        Jeśli ktoś nie ma już klepniętych papierów w UC to nie zdąży przed końcem roku z własnym piwem w sprzedaży. Może jeden z nich zdąży i to tyle.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          Kurozwęki to na pewno. Wydawało mi się, że w Stargardzie też już mają papiery w porządku.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            Zależy kto robi zatwierdzenie typu, czy sam browar czy dostawca.
                            Technum ma dwa niedawno zatwierdzone typy 10 hl, czyli pewnie w dwu miejscach. Jedno to Jelcz.
                            Ma też Tarnobrzeg indywidualnie. Reszty nie widzę.
                            Obstawiam, że Stargard lub Kurozwęki się załapią jeszcze.
                            Od zatwierdzenia typu jest jeszcze co najmniej 30 dni urzędowej procedury UC, by móc coś uwarzyć, więc z prostej kalkulacji kilka się nie łapie.
                            Last edited by e-prezes; 19-11-2018, 15:26.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              No to mamy dwieście trzydziesty siódmy browar. Jeśli Kurozwęki się otworzą, będziemy mieli w roku 2018 wyrównanie rekordu nowo powstałych browarów, jeśli ktoś jeszcze - padnie kolejny rekord.

                              Comment

                              • pebejot
                                Senior
                                • 01-2010
                                • 1415

                                Przydałoby się uaktualnienie listy browarów małych i restauracyjnych

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎