Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Uniwersytecka 1, AleBosco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    Wrocław, Uniwersytecka 1, AleBosco

    Kolejne miejsce na piwnej mapie Wrocławia to AleBosco - pizzeria i multitap z 19 kranami w jednym. Niestety, na papierze brzmi to lepiej niż jest w rzeczywistości - po odwiedzeniu tego lokalu wczoraj, czekało mnie niemiłe zaskoczenie. Kranów rzeczywiście jest 19... ale czynne są tylko dwa Co gorsza, na tych dwóch znajdziemy: Guinnessa oraz Brooklyn East IPA, w kosmicznych cenach (odpowiednio: 20 i 17 zł za 0,5l). Co śmieszniejsze, po zamówieniu Brooklynu okazało się, że... skończył się. Zatem de facto w lokalu było dostępne jedno piwo

    Podziękowałem za wątpliwą przyjemność przepłacenia za Guinnessa. Ceny pizzy również "premiumowe" - większość po 25-30 zł, ponadto ze zdjęć wnioskuję że jest to modna we Wrocławiu obecnie pizza neapolitańska (czyt. naje się tym co najwyżej szczupła kobieta ). Dlatego ewakuowałem się bez zakupu czegokolwiek.

    Pani kelnerka powiedziała, że w przyszłym tygodniu krany mają już zostać obsadzone, ale cóż... restauracja nie działa od dzisiaj - tylko już przeszło miesiąc. Rozumiem, że czynsz jest pewnie morderczy i właściciele czuli ekonomiczną presję, żeby zacząć zarabiać jak najprędzej - ale pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Pewnie kiedyś tam jeszcze wpadnę, jak już uzyskam od kogoś potwierdzenie, że piwo jest, pizzy też dam wówczas szansę. Sam lokal jest całkiem przyjemnie wystrojony, miło się tam siedzi. Czynne od 12 do 23.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Właścicielami są ludzie z Modrej Odry. Nie spodziewam się zatem długiego żywota tego projektu.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Z tego co wiem oni nadal nie mają koncesji, więc nie wiem w jaki sposób leją Guinessa.

      Wydaje mi się, że jakbyś zamówił właśnie Guinessa, to okazałoby się, że też się skończył

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
        ...naje się tym co najwyżej szczupła kobieta...
        Czemu uważasz, że szczupła kobieta je tyle, co wróbelek?

        Przy okazji, chyba w Podkowie Leśnej powstaje obiekt gastro o nazwie "AleBosco". Sieciówka?

        Comment

        • concerto
          Senior
          • 09-2003
          • 859

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Właścicielami są ludzie z Modrej Odry. Nie spodziewam się zatem długiego żywota tego projektu.
          Jakie oni umowy podpisują, że tak skaczą z lokalu na lokal? W sensie winszuję, że udaje się tak szybko uciec z niechcianego już najmu.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Kwestie lokalowe są mało istotne. Nie licząc właścicieli obiektu.
            Last edited by Pendragon; 20-11-2018, 20:53.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎