Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jedlinka, Czerwony Baron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jedlinka, Czerwony Baron

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • multipubBialaDama
    Senior
    • 10-2013
    • 121

    #2
    Pierwszy!


    Pite przeze mnie podczas premiery browaru w Pałacu Jedlinka 3.maja 2014r. Lane, w butelkach póki co niedostępne.

    Jam prosty chłop z prowincji i piwa dzielę na te, które mi smakują oraz na te które mi nie smakują. To mnie trochę rozczarowało, bo sprawiało wrażenie niedokończonego, niedoleżakowanego, jakby pospiesznie rozlano do kegów aby zdążyć na otwarcie knajpki. Nuty smakowe z niczym mi się nie kojarzyły, więc nie będę teraz zmyślał na siłę. Owszem, dosyć pijalne, ale czegoś mu brakowało.... I wcale nie jestem przepity IPA,mi. Mimo to podczas wieczoru wróciłem jeszcze do niego aż dwukrotnie Może następne warki będą lepsze, na co liczę i trzymam kciuki, bo cały zamysł Browaru Jedlinka bardzo mnie cieszy. Będę systematycznie sprawdzał.

    Piwo w kolorze jasnego kasztana, piana właściwa, podane w kufelku 0,4l za 8,- PLN. Jeszcze tylko mała wzmianka o samym lokalu - faaajne miejsce, na pewno będę tam wpadał
    Last edited by multipubBialaDama; 11-05-2014, 19:36.
    multipub Biała Dama
    Świdnica ul.Pułaskiego 16
    w piwnicy 50m od Rynku
    www.białadama.pl
    https://www.facebook.com/BialaDamaMultipub

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemne piwo powinno być ciemne jak noc, a nie bursztyn [3.5]
      Piana: ciemne ecru, średnie pęcherze, opada powoli ale zauważalnie, zostaje do końca w szkle po wypiciu piwa [4]
      Zapach: średnio wyczuwalny, tu klasyk czyli słód plus owoce [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, fajna chmielowo-owocowa goryczka z chlebnymi nutami na słodowo-zbożowej podstawie, w owocach dominuje delikatny posmak mango czy dragona, smaki dobrze się komponują, uzupełniają dając świetny produkt [4.5]
      Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
      Opakowanie: brązowy bączek z dość średnią etykietą, charakterystyczną jednak, gładki kapsel [4]
      Uwagi: Kolejne świetne piwo z Jedlinki, który szybciej wypiłem niż zdążyłem się podelektować

      Moja ocena: [4.025]
      Attached Files
      Last edited by becik; 29-10-2014, 21:09.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowy, nawiązujący do nazwy. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka, ale po dwóch minutach ostało się jeno pół centymetra. [3.5]
        Zapach: Słód palony i karmel, miły dla mojego okazałego nosa, ale troszkę jednostronny. [3.5]
        Smak: Także tutaj słód palony, lekka wytrawna, orzechowa goryczka. W tle karmel. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Bączek, goły czerwony kapsel, adekwatny do nazwy i barw ety. Na ecie spod wąsa uśmiecha się jeden z najsłynniejszych pilotów wszechczasów, pochodzący z Niederschlesien. Lubię takie klimaty... . [4]
        Uwagi: Z pewnością to piwo wielu osobom nie "podejdzie", ale ja "jestem na tak" .

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • puhacz
          Junior
          • 11-2014
          • 29

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, na dunkela trochę za jasny [3.5]
          Piana: Przy nalewaniu pojawiła się cieniutka warstwa drobnej piany, która szybko całkowicie zniknęła [2]
          Zapach: Delikatne słodowe nuty i nic poza tym. [3.5]
          Smak: Delikatne słodowe smaki, skontrowane wyraźną goryczką daleko z tyłu przebija się karmel. Niestety piwo jest bardzo wodniste [4]
          Wysycenie: Za niskie [3.5]
          Opakowanie: Butelka bączek. Estetyczna "Jedlinkowa" etykietka i czerwony kapsel, pod kolor do etykiety. [4.5]
          Uwagi: Kupiony w browarze, data przydatności niestety nieczytelna (rozmazana) Niestety z piwa najładniejsza jest etykieta, a sam trunek nie warty jest swojej ceny (7zł/bączek).

          Moja ocena: [3.6]

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy, delikatnie zmętnione. [5]
            Piana: Kolor złamanej bieli, średnio obfita, trwała. [5]
            Zapach: Trochę słodu, przypalonego karmelu i niezbyt przyjemna nuta kiszonej kapusty/kalafiora. [3]
            Smak: Średnio treściwe, lekko kwaśne z wyraźnym posmakiem kapuściano-kalafiorowym, który w zasadzie przykrywa całość. Goryczka przyjemna, wyraźnie zaznaczona i to jest jedyny powód dla którego daję 1,5 punktu za ocenę smaku. [1.5]
            Wysycenie: Średnie. [5]
            Opakowanie: Brak pełnego składu, kapsel "golas". Etykieta w stylu innych z browaru Jedlinka. [4]
            Uwagi: Niedobre, z trudnością dopiłem do końca. Butelka o pojemności 0,33L kupiona w browarze (cena 7 złotych). Termin do 25.11.2018.

            Moja ocena: [2.85]
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              12,2% ekstr.
              5,0% alk.

              Aromat - słodowy, podpalany, przyjemny
              Piana - wyższa, zwarta, trwała, dłuższy kożuszek
              Barwa - ciemniejsza herbata z malinami
              Wysycenie - umiarkowane, musujące
              Smak - palone tony z łagodnym karmelem, odrobinę suszonych owoców (żurawina), łagodna, ale przyjemna, nieco taninowa goryczka
              Treściwość - pełne piwo.

              Fajne i smaczne. Jakby uwarzyli górną fermentację byłby udany irlandzki ejl

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Click image for larger version

Name:	P1080072.JPG
Views:	180
Size:	26,5 KB
ID:	2316456

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎