Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

butelka do identyfikacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • banasrobert
    Senior
    • 03-2004
    • 251

    butelka do identyfikacji

    Może ktoś z forumowiczów potrafi powiązać te butelkę z konkretnym browarem.

    Butelka bez sygnatury producenta, zamykana porcelanką, na boku napis: O.SCHORR WEISSWASSER
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Pytanie czy na pewno jest wyemitowana przez browar bo widzę że z góry to założyłeś
    Wiki pokazuje około 5 miejscowości z taką nazwą. Albo cały czas istniejącą (w Saksonii) albo w czasie okupacji w Czechach albo przed 1945 na tzw ziemiach odzyskanych u nas. W tej czeskiej był jakiś mocno historyczny browar powstały w XVI wieku , nie wiadomo do kiedy czynny i nie pojawia się tam nazwisko jak na butelce natomiast w Saksonii był Schnitter-Brauerei ale też w jego historii nie ma nazwiska Schorr.
    Raczej pewnie jakiś skład piwa jeśli w ogóle piwna.
    Last edited by Cooper; 30-11-2018, 12:01.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • banasrobert
      Senior
      • 03-2004
      • 251

      #3
      Informacje z internetu już wcześniej przeglądałem, a ponieważ niczego nie mogłem dopasować, dlatego zdecydowałem się wrzucić pytanie na browar.bizie

      Jakoś mi tak pasuje do tej butelki browar, ale oczywiście w tej kwestii mogę się mylić.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎