Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 30-11-2018, 06:17
Fotka Użytkownika: banasrobert
banasrobert banasrobert is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy butelka do identyfikacji

Może ktoś z forumowiczów potrafi powiązać te butelkę z konkretnym browarem.

Butelka bez sygnatury producenta, zamykana porcelanką, na boku napis: O.SCHORR WEISSWASSER
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg schorr.jpg (87,5 KB, liczba wyświetleń: 77 )
Odpowiedz cytując
Stare 30-11-2018, 10:56
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Pytanie czy na pewno jest wyemitowana przez browar bo widzę że z góry to założyłeś
Wiki pokazuje około 5 miejscowości z taką nazwą. Albo cały czas istniejącą (w Saksonii) albo w czasie okupacji w Czechach albo przed 1945 na tzw ziemiach odzyskanych u nas. W tej czeskiej był jakiś mocno historyczny browar powstały w XVI wieku , nie wiadomo do kiedy czynny i nie pojawia się tam nazwisko jak na butelce natomiast w Saksonii był Schnitter-Brauerei ale też w jego historii nie ma nazwiska Schorr.
Raczej pewnie jakiś skład piwa jeśli w ogóle piwna.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie

Cooper edytował/a post 30-11-2018 o godz. 11:01.
Odpowiedz cytując
Stare 30-11-2018, 11:52
Fotka Użytkownika: banasrobert
banasrobert banasrobert is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Informacje z internetu już wcześniej przeglądałem, a ponieważ niczego nie mogłem dopasować, dlatego zdecydowałem się wrzucić pytanie na browar.bizie

Jakoś mi tak pasuje do tej butelki browar, ale oczywiście w tej kwestii mogę się mylić.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie