Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Frýdek-Místek, Jiřího Trnky 82, Pivovárek Morava

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maaniek
    Senior
    • 11-2010
    • 118

    Czechy, Frýdek-Místek, Jiřího Trnky 82, Pivovárek Morava

    30 min spacerkiem od dworca znajduje się jedna z sieci restauracji, bardzo przestronna z dużą ilością miejsc i długim barem, niestety wszędzie można palić, choć wentylacja była dobra, nie wiem jak przy pełnym zapełnieniu sali.
    Bogate i tanie menu, my trafiliśmy na husove hody. Gęsina nadziewana jabłkami nam smakowała.
    Wewnątrz można zagrać w kręgle i rzutki, na zewnątrz jest ogródek.
    Oprócz restauracji znajduje się Pivovarek Morava warzący od 2013r.
    Ich piwka to: 11* polotmava, 12* svetla i 12* medova. Najsmaczniejsza jest 12* svetla.
    Można także zakupić 1,5l PETki. Na nalewaku dostępne też są Radegast i Lapak.

    Jeśli ktoś nie jest zainteresowany pivovarem, to bliżej dworca jest ta sama restauracja i też tam leją piwo z Moravy.
    Otwarte:
    Pn - Czw 10 - 24
    Pt 10 - 2
    Sb 11 - 2
    Nd 11 - 24



  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Czy piwa są warzone na miejscu? Bo w zakupionym pecie jest napisane że w Ostrawie(może to siedziba firmy?).
    mb WOS

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Browarek znajduje się w klockowatym pawilonie http://www.browar.biz/galeria.php?id=19971 stojącym pośrodku blokowiska z lat 70-80. Miejsca w restauracji jest bardzo dużo, pomimo soboty znaleźliśmy wolny stół. Tak jak wspomniał Maaniek, pali się wszędzie (wyjątkiem jest sala z kręgielnią) ale wentylacja jest sprawna, tak więc i ja jakoś dałem radę wytrzymać. Wystrój typowej gospody, stoły, krzesła z półciemnego drewna, takież belki pod sufitem i duży półkolisty bar, zaraz obok niego miedziana warzelnia. http://www.browar.biz/galeria.php?id=19972 Reszta urządzeń znajduje się w piwnicy, można je zobaczyć tylko po dogadaniu się z panem sládkiem, niestety nie odbierał on telefonu przez cały weekend.
      Poza kręgielnią są też stoły bilardowe oraz duże telewizory (leciał hokej). Niegrzeczni lub nie płacący klienci mają przeznaczony dla siebie specjalny fotel http://www.browar.biz/galeria.php?id=19973

      W czasie naszej wizyty 18.04.15 były dostępne 3 miejscowe piwa:
      - Morava polotmavá 11° http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=112812
      - Morava světlá 12° http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=112813
      - Velikonoční speciál 13° http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=112814

      Dwa pierwsze są dostępne na wynos w 1,5 l PET-ach w cenie 78 i 81 kč.
      Jest firmowe szkło, nam podawano piwa w ciężkich kuflach z gładkiego szkła o grubym denku (można je kupić za 80 kč). Podkładki są dostępne na stołach.
      Poza tym dla desperatów leją też aż 3 rodzaje Radegasta co w restauracji z własnym minibrowarem zdaje się idiotyzmem.

      Wybór jedzenia jest ogromny - 15 zakąsek, 5 zup, 12 dań czeskiej kuchni tradycyjnej (95-129 kč), 15 specjalności (m. in. wielka golonka pieczona przez noc, cała gęś, decha domowych wędlin 1,9 kg), duże sałaty jako całe danie. Godne polecenia są wielkie placki kartoflane z różnorodnymi nadzieniami, wegetarianie mają także się czym się pożywić.

      Tradycyjna czeska restauracja z dobrym, tradycyjnym miejscowym piwem, jedzeniem i swojskim klimatem.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        W czasie mojej wizyty dostępne były 2 piwa: Morava polotmavá 11° i Morava světlá 12°, dodatkowo w lodówce ostała się jeszcze jedna PETka IPA. No i na kranie wciąż Radegasty

        Wystrój lokalu przyjemny, klimatyczny - typowa czeska gospoda, w której dobrze się siedzi. Problem był natomiast z obsługą - kelner który się nami "zajmował", za wszelką cenę nie chciał rozumieć co się do niego mówi, za to ciągle rzucał gburowate spojrzenia. Nie zepsuło to jednak mojego ogólnego wrażenia, które jest następujące: jest to fajna knajpa z dobrym piwem.

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Podczas naszej wizyty dostępne były cztery rodzaje piwa.
          10-ka jasna w cenie 15/25Kc
          12-ka jasna filtrowana, niepasteryzowana 18/28Kc
          12-ka jasna niefiltrowana 18/28Kc
          11-ka polotmava 18/28Kc
          O Radegaście nie wspominam.
          Za najlepsze uznam 12-kę niefiltrowaną. Pozostałe piwa również na bardzo dobrym poziomie.
          Jedynie czego chciałbym więcej to ciut więcej wysycenia w piwie i byłoby super.
          Bardzo sympatyczne miejsce z dobrym, tanim piwem i bardzo dobrym jedzeniem. Pikantny hermelin wymiata.
          Z nowości ważna sprawa- na całej sali obowiązuje zakaz palenia.
          Piwa można zakupić na wynos w 1.5l butelkach pet. Miód/orzech piwo na bazie polotmaej 11-ki dostępny był tylko na wynos.
          Co do obsługi nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Bardzo uprzejmie byliśmy potraktowani. Natomiast podczas rozmowy telefonicznej dwa dni wcześniej był mały niesmak. Kelnerka odpowiedziała jakie obecnie leją piw, ale zaznaczyła że nie mamy poco przychodzić , bo cała sala będzie na pewno zajęta i nie będzie gdzie usiąść. Jakoś nie wydawało mi się to prawdopodobne. Na zdjęciu widać jak bardzo sala była zajęta.
          Attached Files

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            Zacznę od prośby. Kolejny raz z przydało by się zmienić nazwę wątku. Od jakiegoś już czasu przybytek nazywa się Pivovárek Morava, a nie jak jest w tytule(myląco zresztą).
            Drugi raz w tym browarku mieliśmy bardzo podobną sytuację. Dwa lata temu kelnerka straszyła nas, że bez rezerwacji stolika nie mamy po co do lokalu przychodzić. Jak się później okazało sala do wieczora świeciła pustkami. Tym razem było podobnie, z tym, że poczyniliśmy wcześniejszą rezerwację. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na wszystkich stolikach stoją karteczki z napisem ,zarezerwowane,. Pierwszy raz widziałem tyle rezerwacji w osiedlowej restauracji . Widocznie jest to jakiś specjalny myk stosowany przez właścicieli, którego celu ja nie jestem w stanie zrozumieć, bo podobnie jak dwa lata temu sala świeciła pustkami, a stoliki były po rezerwowane.
            Zrozumiałbym taki zabieg np. w Pradze, ale we Frydku, na osiedlu? Cyrk jakiś. Ludzie wchodzą do knajpy i nie mają gdzie usiąść, bo zarezerwowane .

            W sobotę na kranach wybór piw był całkiem spory i wyglądało to nastepująco:

            -Morava 10-ka w cenie 20/30 Kc. https://www.browar.biz/galeria.php?id=24987
            -Morava 12-ka niefiltrowana 23/32 Kc. https://www.browar.biz/galeria.php?id=24984
            -Morava 12-ka filtrowana cena j/w. https://www.browar.biz/galeria.php?id=24985
            -Morava 11-ka polotmava cena j/w.
            oraz dwa speciały:
            -Morava IPL w cenie 38 Kc. za poj. 0.4 l. https://www.browar.biz/galeria.php?id=24986
            -Morava miód/orzech w cenie i poj. j/w. https://www.browar.biz/galeria.php?id=24988

            Generalnie tym razem browar z piwem wypadł najsłabiej z pośród moich wszystkich wizyt w tym lokalu. Miód/orzech to jakiś syrop który ciężko było przełknąć, IPL kompletnie bez wyrazu, a i dwa jasne niczym się nie wyróżniały. Zdecydowanie najlepszym piwem było polotmave i niefiltrowana 12-ka.
            Podczas zamawiania piwa radzę dokładnie zaznaczyć co się chce. Ja do kelnerki od niechcenia powiedziałem ,dwie 12-ki proszę, i o mało co, a dostałbym Radegasta .
            Widocznie to paskudztwo leją z urzędu każdemu kto chce jasną 12-ke. Wydaje mi się, również, że jedzenie w lokalu podrożało. Ceny za główne dania zaczynają się od 175 Kc., a kończą na 340 za golonkę. Trochę sporo jak na osiedlową knajpę we Frydku.

            Comment

            • pebejot
              Senior
              • 01-2010
              • 1415

              #7
              Odwiedzone po roku od ostatniej wizyty forumowicza.
              Asortyment na kranach praktycznie bez zmian, podobnie jak i ceny.
              Do wyboru 6 pozycji, z tą tylko zmianą, że zamiast Morava IPL był Porter z ekstraktem 18 w dobrej cenie 38 kč za 0,4 l.
              Oprócz portera próbowałem 10-tki (30 kč) i miodowo-orzechowego za 35 kč.
              Wszystko przejadłem rozwodnioną czosnkową z mikroilościami czosnku (49 kč) i przeciętną topinką za 112 kč.


              Kilka zdjęć:



              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #8
                Sobotnie popołudnie, a klientów malutko, albo tak mi się wydawało, bo tam sala jest ogromna. Najważniejsze, że browar dalej działa i tym razem uwarzyli na prawdę solidne piwa. Sześć piw na kranach w zupełności wystarczy, by posiedzieć tam do wieczora

                - Morava jasna 10-ka mniam,mniam

                - Morava jasna 12-ka j/w

                - Morava polotmava 11-ka nie zamówiłem, zapomniałem

                - Wiśniowa 11-ka nie zamawiane.

                - Miód z orzechem 11-ka. Ciut za słodko, ale wypite ze smakiem

                - Morava Legionar 17-ka, Ciekawe, smaczne i mega mocne

                Niestety gdzieś zapodziałem paragon i cen nie jestem w stanie odtworzyć . Na zdjęciu: 17-ka, 10-ka, miód/orzech i 12-ka
                Attached Files

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #9
                  Po paru latach postanowiliśmy wpaść i sprawdzić jak smakują obecnie piwa z Moravy. 11.11.23 byliśmy pierwsi 5 minut przed otwarciem, a drzwi się otworzyły równiutko o 15. Na kranach zastaliśmy:

                  - Světlá 10°, 32 kč
                  - Polotmavá 11°, 35 kč
                  - Med&Ořech 11°, 35 kč
                  - Světlá 12° nefiltrovaná, 39 kč
                  - Legionář 17°, 45 kč

                  Nie piliśmy tylko Med&Ořech, pozostałe piwa na dobrym poziomie. Szczególnie pozytywnie zaskoczył nas bursztynowy Legionář, pełen treści i smaku, fajnie chmielony z wyraźną goryczką a do tego z niewyczuwalnym alkoholem. Przez to może trochę zdradliwy bo pije się bardzo gładko . To najmocniejsze piwo jakie stąd piłem, idealne na świętowanie obchodzonej w listopadzie 2023 dziesiątej rocznicy otwarcia browaru.
                  Jak widać z powyższego w Moravě nie szaleją z cenami, koncerniaki w okolicznych knajpach bywają droższe. Wszystkie piwa (oraz inne niedostępne akurat na kranach) do kupienia na wynos w PET-ach 1,5 l, co jeszcze obniża cenę w przeliczeniu na litr. Jest wzięcie bo co chwila ktoś wpadał by zakupić coś z lodówki.
                  Kuchnia chyba obecnie nie działa (nie wiem czy chwilowo czy na stałe), na stołach tylko jadłospis pizzy prawdopodobnie dostarczanej z zewnątrz.

                  Obecnie czynne: pon-czw. 15-22, pt,sob. 15-24.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎