Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-11-2018, 16:29
Olguniecia55 Olguniecia55 is offline
Junior

Uśmiech Porcelanka

Witam. Mam małe pytanie odnośnie porcelanki którą znalazłam w wykopie pod fundamenty domu. Porcelanka miała taki napis: J. Pueschel Glogau. Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
Stare 18-11-2018, 17:03
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is online now
wylewny jestem

Miejscowość: Kraj Ciężkich Tektur
Standardowy

Zajrzałem do spisu browarów Friedricha.
Nie ma takiego w Głogowie co oznacza że najprawdopodobniej nie jest z żadnego browaru a jeśli piwna to najwyżej z jakiegoś składu piwa w tym mieście. Może też po jakimś innym napoju.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 18-11-2018, 17:54
Junior

Standardowy Porcelanka

Witam. Mam jeszcze taką porcelanke którą znalazłam podczas spaceru z pieskiem.
Oto ten napis:

VORSTADT BRAUEREI na środku tej porcelanki jest mały znaczek ( coś w tym kształcie ) ------*------ a na dole jest napis Glogau

Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź w sprawie porcelanek.
Odpowiedz cytując
Stare 20-11-2018, 16:34
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy

Porcelanka pochodzi z browaru założonego w 1862 roku przez Friedricha Wilhelma Bertholda na przedmieściu zwanym Rüstervorstadt. Stąd nazwa Vorstadtbrauerei, czyli browar przedmiejski.

Poznaj
http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
Odpowiedz cytując
Stare 08-12-2018, 14:08
Junior

Standardowy Porcelanka do identyfikacji.

Witam Mam porcelankę do identyfikacji. Na porcelance jest napis F G B. Wokół porcelanki jest taki jakby wianek lub laur z liści. Porcelanka została znaleziona podczas spaceru po lesie. Z góry dziękuję za identyfikacje porcelanki.
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2018, 18:57
Junior

Standardowy

Witam Mam porcelankę do identyfikacji. Na porcelance jest napis E.G B. Wokół porcelanki jest taki jakby wianek lub laur z liści. Porcelanka została znaleziona podczas spaceru po lesie. Z góry dziękuję za identyfikacje porcelanki.
Odpowiedz cytując
Stare 12-12-2018, 23:44
Kiev Kiev is offline
Junior

Miejscowość: Kijow
Standardowy

Witam. Mam porcelankę do identyfikacji. Proszę o pomoc. Może ktoś coś wie. Bardzo dziękuje.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Львов_700R_150818-1.jpg (38,7 KB, liczba wyświetleń: 52 )
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie