Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witajcie Miłoścnicy Złotego Trunku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mkocielnik
    • 12-2018
    • 1

    Witajcie Miłoścnicy Złotego Trunku

    Witam serdecznie,
    małymi krokami zmierzam ku dalszemu rozwojowi względem wyrobu piwa domowego.
    Mam za sobą dwie wytworzone partie z brewkitu (obie IPA). Mimo godzin spędzonych na forach dziedzinowych, szkole Youtube oraz literaturze do obu partii ma pewne ALE.

    W obu przypadkach bazowałem na tzw. "dobrych praktykach". Wykonałem wszystko z dużą rzetelnością, zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu i bazując na doświadczeniach innych piwowarów. Piwo w gruncie rzeczy było dobre nie mniej jednak dalekie od jakości, jakiej się spodziewałem.

    Pierwszym problemem był fakt, że piwo było nie do końca esencjonalne (końcowa ilość piwa była o 2 L mniejsza niż planowana), smakowało ono jak wodniste/rozwodnione.

    Drugim problemem był stopień nagazowania. Tworząc pierwsze piwo do butelek za pomocą miarki dodawałem glukozę. Drugim razem za pośrednictwem kalkulatora stopnia nagazowania piwa obliczyłem ilość cukru a następnie utworzyłem syrop cukrowy, którym uzupełniłem brzeczkę przed rozlaniem do butelek.
    W obu przypadkach piwa podczas procesu refermentacji pozostawiłem w temperaturze 20-22 stopnie.
    Przy rozlewaniu piwa do butelek pojawiała się piana, nie mniej jednak piwo smakowało jakby po rozlaniu do kufla leżało 2 godziny.


    Jak to się mówi "czas leczy rany", a ja po tym okresie mimo pewnego rodzaju zawodu nabrałem ochoty na kolejny proces produkcji.

    Tym razem zamiast brewkitu chcę wykonać swój własny browar od podstaw

    Analizując różne zestawy surowców napotkałem ten:

    Redakcyjne (z zacieraniem) Zestawy surowców American India Pale Ale (AIPA) 16º BLG Jeśli zasmakowałeś w bardzo mocno chmielonych i aromatycznych piwach to ten zestaw jest skomponowany specjalnie dla Ciebie. Aromaty kwiatowe, owoców tropikalnych, owoców cytrusowych, sosny, rodzynek, czarnego


    wzbudził on we mnie duże zainteresowanie.

    Żeby nie popełnić błędów opisanych powyżej, bardzo proszę Was o informację czy surowce stanowiące elementy tego zestawu są w pełni wystarczające aby postępując zgodnie z zasadami piwowarstwa utworzyć dobre/esencjonalne piwo (prawdziwą dobrą AIPE)?

    Czy może należy coś zmodyfikować np. dodać/zamieć któryś słód bądź chmiel?

    Które drożdże najlepiej wybrać?

    Oraz najważniejsze, jak obliczyć ilość cukru/glukozy żeby piwo było odpowiednio nagazowane?


    Troszkę się rozpisałem ale mam nadzieję, że znajdzie się dobra duszyczka, która w oparciu o swoje doświadczenie wspomoże przyszłego piwowara

    z góry dziękuję za odpowiedź!
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎