Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Volfas Engelman, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    Volfas Engelman, IPA

    Informacje z puszki
    gatunek: Indian Pale Ale
    seria: Pasaulio Skoniai (Smaki Świata)
    goryczka: 38 EBC/EBU
    sucha masa (sausosios medžiagos/OG): 14,4° Plato
    kolor: 27 EBC
    słody: pilsen, carared
    chmiele: equinox, chinook, cascade, magnum
    alkohol: 6,0%
    pojemność: 568 ml (1 pinta)
    dostępność: saikingos pasiūlos (umiarkowana podaż, limitowana edycja) - w internecie tłumaczą, że na światowym rynku jest niedobór i duże zapotrzebowanie na niektóre z 4 użytych chmieli

    Moja ocena tego jest taka
    kolor: ciemnozłoty, opalizujący
    piana: gruboziarnista, szybko opada, ciapkowaty lacing
    wysycenie: za duże, szczypie w język
    zapach: kwiatowe mydliny, nieprzyjemny
    smak: dziwny, jak kwiatowy szampon wyciśnięty z gąbki, niby sypnęli sporo chmielu, ale goryczka też nietypowa, bo bardzo intensywna i krótka, ściągająca. do końca picia odpycha ta nietypowa kwiatowość - z tego co pamiętam, podobna była w Ciechanie AIPA

    warka: 22.06.16-17.06.17
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    kolejne nierówne litewskie piwo.. dzisiaj piłem warkę z 13 lipca 2016 (również z rocznym czasem przydatności) i było naprawdę świetne. jakby mi ktoś powiedział, że to NEPA to bym przytaknął: mętne, pomarańczowe (niestety sporo paprochów z chmielu pływało), w zapachu wspaniale owocowe (głównie skórki limonek), w smaku również sok wieloowocowy (pomelo, później ananas), lekka żywica i odrobina miodu (ale trudno powiedzieć czy już utlenienie, czy jeszcze słodowość). wyprodukowane dokładnie 10 miesięcy temu, a smakuje jak całkiem świeże - wpływ puszki i przechowywania w niskiej temperaturze? ocena 4/5 nie byłaby przesadzona

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Litewski browar z Kaunas dostarczył do naszego już i tak nieszczęśliwego kraju partię puszek w rozmiarze pinta z dodatkiem w postaci opakowania zawleczy złocistą folią.
      Kolor bursztynowy, lekko zamglony. Piana obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, pozostawiła ślad na szkle.
      Delikatny aromat, najpierw cytrusowo-ziołowy a następnie miodowo-biszkoptowy. W smaku również słodko. Baza zbożowa z karmelkiem, kontrowana jest goryczką, podbijaną wysokim wysyceniem i minimalnie wyczuwalnym alkoholem. Z wad wyczuwalne jest żelazo.
      Jak dla mnie zbyt dużo tej słodyczy i za mało chmielu. Januszom może przypaść do gustu.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Piwo pomyłka. Za słodkie, za mdłe. Nawet Januszom nie przypadnie do gustu, chyba że Grażynom...
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Faktycznie słaba IPA.
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #6
            Nie wiem na ile jest to ta sama recepturaco kiedyś, ale ja tam nie czuję jakichś wyraźnych wad. Jest to koncernowa IPA, ale dużo lepsza niż nasze (Żywiec, Książęce). Za 6,5 zł za pintę (sic!) to najlepszy wybór od czasu Beereclaz z Kaufy. Zresztą Atak Chmielu Pinty też pozostawia wiele do życzenia po latach obecności różnej maści przedstawicieli tego gatunku na rynku.

            Wcale nie słodkie, wyraziste, choć trzeba pamiętać, że Volfas ma własny mikrobrowar i tam testuje receptury nowych piw.
            Last edited by e-prezes; 30-01-2023, 20:46.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #7
              No to piwo może zdziwić konsumenta

              Piana - puchata potem pełna warstewka.
              Lacing - trochę było.
              Barwa - zamglony bursztyn pomarańczowy.
              Gaz - nie za dużo.
              Aromat - igliwie.
              Smak - słodkawe, owocowość jasna, igliwie, trochę mydlane, trochę goryczki.

              Trochę dziwne ale wypić się da.... niestety werdykt "leśna kostka do kibla"

              Graficznie jak u Sibarha w 2018.

              Comment


              • e-prezes
                e-prezes commented
                Editing a comment
                Muszę się z tą opinią nie zgodzić. Piwo jest jak najbardziej poprawne, a biorąc pod uwagę mnogość Ipek wypitych z kraftów uważam, że jest owszem stonowana, prosta (niewyszukana), ale za to przystępna. Kiblowe akcenty mnie nie były dostępne, możem nie godzien.
            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎