Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Za Miastem] Cichy Wieczór

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Kamionka, [Za Miastem] Cichy Wieczór

    Z dopiskiem Żytnie Bawarskie. 14 blg, 5,8 % alk., 17 IBU. Butelka 500 ml. Cena nieco ponad 8 zł.
    Piana w postaci obrączki obecna na samym początku, niezbyt trwała, a na pewno niezbyt imponująca jak na roggena. Mętnawe i jakby oleiste przy nalewaniu. W aromacie banany, lekko drożdżowe. W smaku nieco szorstki smak ziarna, lekko cierpki, z wytrawnym finiszem.
    Nie bawi mnie ten styl, ale mimo kiepskiej piany na upał da się wypić. Ocena 3.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    I jeszcze fota, która nie chciała się załadować.
    Attached Files

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4]
      Piana: średnio wysoka, drobne i średnie pęcherzyki, dość trwała. [3.5]
      Zapach: średnio intensywny, drożdże, banan, lekkie przyprawy. [3.5]
      Smak: lekko zbożowy, za słodki, owoce, karmel, przyprawy. Piwo jest lekko wodniste i lekko cierpkie. [3]
      Wysycenie: średnie. [3]
      Opakowanie: prosta, nieźle wyglądająca etykieta, na kontrze prawie pełny skład (brak nazwy chmielu), firmowy kapsel. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.325]

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Piwo, jak dla mnie, zupełnie przeciętne, nie wyróżniające się niczym szczególnym, poza ładną, rpzyciągającą oko, stonowaną etykietą z sową. W smaku dość wodniste, raczej ciężkie, raczej słabo zbilansowane. Miałem wrażenie pewnej oleistośc przy jego piciu. Ogólnie podejrzewam, że są znacznie lepsze produkty reprezentujące podany na etykiecie styl...
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnobrązowy, błotnomętny. [3.5]
          Piana: Kremowa, niska, drobna, nieistotna... [2.5]
          Zapach: Owoce, troszkę bananów i cytrusów... Niezbyt ciekawy. [3]
          Smak: Lekka oleistość, goryczka, owoce, minimalnie sfermentowane chyba. [3.5]
          Wysycenie: Niewysokie raczej. [4]
          Opakowanie: W stylu kontraktu, prosta eta, na niej sowa (puszczyk?). Kapsel kontraktu. [4]
          Uwagi: Bardzo lubię piwa żytnie. DOBRE piwa żytnie... Taka sytuacja .

          Moja ocena: [3.275]

          Comment

          • yavo
            Młóto w butach
            • 03-2009
            • 909

            #6
            "Gęsta piana" na etykiecie to dość ponury żart. Piany zero. Dobre, ale nie zachwyca.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Piana jest, ale z bujnością nie ma nic wspólnego. W zapachu głównie chleb, zero słodyczy, a ma być żyto. Ogólnie bardziej ubogo niż w tym Dniu Wolnym. W nucie dolnej odrobina pszenicy. W smaku dość pikantne, oleiste, kardamon i fajna goryczka. Popracują nad aromatem i będzie ok. Za 3,5zł z Lidl'a nie boli.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                #8
                To piwo nie jest już produkowane w Kamionce. Obecnie browar Za Miastem warzy je w Janie Olbrachcie. Nie jest złe, ale max. mogę dać na 3+. Warka 30.08.22.
                Zbyt wodniste, za mało żytniej esencji. Od wielu lat nie udało mi się trafić lepszego żytniego na naszym rynku niż śp. Konstancin Żytnie jeszcze warzone w Oborach.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎