Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lublin - miejsca piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Idą święta, a w hipermarketach (przynajmniej jeśli chodzi o Leclerc) w Lublinie nędza... To a propos dobrej dostępności kraftu w jednym z tekstów w Blogówce.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Zrobiłem krótki przegląd lubelskich lokali po wakacjach i refeksje mam raczej smutne. Znów na pięć czynnych bowarów właściwie nie ma sensownego wyboru.
      Zaletą lokau firmowego Perły jes oginalny wstrój i plenerowe podwórko na dziedzińcu dawnego klasztoru, ale nawet Zwierzynieckie lane trąci obecnie lekko chemiczno-gryzącą nutą.
      Na Grodzkiej już tlko kuszenie turystów i windowanie cen.
      O Browarze Lublin właściwie należałoby miłosiernie nie wspomniać, ale dlaczego nie... skoro jako Jasne podano mi za 9 zł całkowicie wygazowane, ciepłe (!) piwo o smaku jakieś słodzonej, zbożowej zupy. Szkoda tylko strategicznej lokalizacji przy Krakowskim. Podobny poziom prezentują piwa z bliźniaczego Browaru Lwów.
      Jeszcze tylko bierallowa klasyka jako tako się trzyma, ale lokal spsiał zupełnie, chyba nic w tym miejscu nie może wypalić, teraz to raczej takie miejsce nastawiane na młodszą młodzież.
      Co do lokali kraftowych, to co kto lubi, ale jeśli ktoś nie jest wielbicielem wyłącznie rewolucji, udziwnień i wszędzie dostępnej tzw czołówki polskiego kraftu, to nie ma czego szukać ani w Zakładowym, ani w Just Crafted, ani w Hejnale, ani Dzikim Wschodzie.
      Wciąż brakuje lokalu bezpretensjonalnego i odważniejszego w urozmaicaniu oferty.
      A może po prostu taki jest lokalny rynek...

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Na finiszu są przygotowania do otwarcia w Lublinie sklepu z sieci Al Capone (ul. 3 Maja, za nowym budynkiem PSK 1. Odnotowuję dla porządku, bo zazwyczaj mają niezłt wybór piwa.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          Zajrzałem do tego sklepu. Nic wielkiego, więc w obliczu ekspansji dawnych piw niszowych nie ma co otwierać oddzielnego wątku, tym bardziej, że w tm interesie chodzi o sprzedaż bardzo różnych napojów alkoholowych.
          Na półkach (i w lodówce też!) po kilka piw z Pinty, AleBrowaru, Łańcuta, Tenczynka, Jagiełły, Incognito, Zakładowego. Jest też Kormoran i kilka innych browarów. Jak się nie szuka osobliwości, to znajdzie się coś dla siebie bez problemu.

          Comment

          • markus383
            Member
            • 05-2014
            • 39

            Siemka.
            Można gdzieś w Lublinie kupić kraft? Byłem w Hejnale, ale wybór bardzo skromny. Szukam czegoś w okolicy Zamku i ul. Zamojskiej. Ze dwa lata temu albo trzy lata coś można było kupić, a teraz to pustynia :/

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus383 Wyświetlenie odpowiedzi
              Siemka.
              Można gdzieś w Lublinie kupić kraft? Byłem w Hejnale, ale wybór bardzo skromny. Szukam czegoś w okolicy Zamku i ul. Zamojskiej. Ze dwa lata temu albo trzy lata coś można było kupić, a teraz to pustynia :/
              W Lublinie można ale w tej okolicy to tylko Hejnał.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Dwa lub trzy lata temu w tej okolicy też nie można było wiele kupić. Bo niby gdzie? Chyba że zaglądając do lokalu Perły.

                Comment

                • fans
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 195

                  Lubelskie sklepy mają bardzo podobny asortyment co słusznie kiedyś zauważył kolega Prusak.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Proste: pewnie zaopatrują się w jednej hurtowni. Chociaż ostatnimi czasy w dwóch sklepach zdarza się większy wybór piw czeskich, czego zawsze tu brakowało.

                    Comment

                    • markus383
                      Member
                      • 05-2014
                      • 39

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                      W Lublinie można ale w tej okolicy to tylko Hejnał.
                      Gdzie wybór jest większy? Mogę skorzystać też w komunikacji miejskiej, albo przespacerować się

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Przejrzyj wątek. A tak na szybko: Spiżarnia Alkoholi na Romanowskiego, Beer Geek na Spółdzielczości Pracy, Piwowar na Braci Wieniawskich, Alkopone na Żołnierskiej, itd

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przejrzyj wątek. A tak na szybko: Spiżarnia Alkoholi na Romanowskiego, Beer Geek na Spółdzielczości Pracy, Piwowar na Braci Wieniawskich, Alkopone na Żołnierskiej, itd

                          i jeszcze Piwowar na Tumidajskiego, chyba najbliżej od Zamku.
                          Last edited by yaro74; 24-09-2019, 10:16.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            Do tego Deliatesy Procent na Głębokieij Delikatesy Best na Herberta, a także sklepy na Willowej i Chodźki. Voila.

                            Comment

                            • markus383
                              Member
                              • 05-2014
                              • 39

                              Dzięki
                              Odwiedzę sklep na Tumidajskiego. Nie wiedziałem, że on jeszcze działa.

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus383 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dzięki
                                Odwiedzę sklep na Tumidajskiego. Nie wiedziałem, że on jeszcze działa.
                                Działa, tylko zmienił się właściciel.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎