Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Warto? Za 56, 90... Wolne żarty.

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Warto? Za 56, 90... Wolne żarty.
      Wolne, wolne, bo każdemu wolno żartować.
      Na szczęście jest wybór.
      Ja również, gdy ujrzałem cenę uśmiechnąłem się pod nosem i odwróciłem wzrok w kierunku innych piw.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Niezależnie jak bardzo premium jest to piwo, jest wyjątkowe i jest go niewiele w stosunku do normalnej produkcji. To są piwa dla wybranych tak jak niektóre samochody są w sferze zainteresowania tylko wąskiej grupy konsumentów. Nie ma co się tutaj oburzać.
        Last edited by e-prezes; 13-12-2018, 11:05.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          Ale ja się nie oburzam. Ja się dziwię.

          Comment

          • seba_gliwice
            Senior
            • 10-2003
            • 374

            A z czego wynika to zdziwienie!? W salonie BMW, czy Mercedesa też się będziesz dziwił cenom wystawionych samochodów?

            Jeśli piwo jest limitowane, z o wiele wyższymi kosztami produkcji niż gatunki standardowe, ładnie i ponadprzeciętnie podane (opakowane), więcej ludzi/pracowników/specjalistów zaangażowanych było w takich projekt, z wyższą od pospolitych gatunków marżą jednostkową (efekt skali) i wyliczonym zyskiem producenta (w końcu wytwarza je firma produkcyjna, mająca przynosić dochód netto ze swojej działalności), to ile takie piwo ma kosztować? 10 PLN? Browar ma je sprzedawać po kosztach własnych?

            To jest propozycja, a nie przymus. Ja osobiście cieszę się, że KORMORAN jest konsekwentny i po raz kolejny wypuścił najnowszą edycję Imperium Prunum + coś dodatkowo nowego. Każdy ma swój poziom akceptacji ceny. Ja osobiście kupiłem ten zestaw za dokładnie 50 PLN, czyli po 25 PLN za piwo. Prawdopodobnie więcej również bym nie zapłacił. Podobne gatunkowo piwa z najwyższej półki proponowane przez konkurencję (np. Widawa) kosztują tyle samo, a niejednokrotnie więcej. Osobiście uważam, że raz na rok, z okazji Świąt, jestem w stanie ponieść taki koszt i wypić trunek, który nie tylko znajduje się na topie światowych rankingów, ale w skali obiektywnej jest ponadprzeciętny i przynosi prawdziwą radość i przyjemność z degustacji. Poza tym załatwiłem w ten sposób oryginalny prezent świąteczny dla najbliżych ...

            Nie róbmy więc hałasu o nic i jeśli ktoś nie ma zamiaru kupić takiego piwa, to po prostu go nie kupuje i koniec na tym. Podnoszenie larum i komentowanie ceny jest trochę „dziecinne” i trąci grymasem …

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale ja się nie oburzam. Ja się dziwię.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              To się zdecyduj, czy pytasz mnie o zdziwienie, czy o podnoszenie larum. To drugie mnie nie interesuje. Natomiast to pierwsze wynika z tego, że ciągle są ludzie, którzy dają się nabierać. Twoje tłumaczenie dotyczące degustacyjnych rozkoszy zupełnie do mnie nie trafia.
              Ponadto porównanie piwa i samochodu jest co najmniej dyskusyjne, by użyć najłagodniejszego określenia.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                Ja odebrałem Twoją wypowiedź jako wyraz oburzenia. A porównanie do samochodu nasunęło mi się jako pierwsze. Może być Iphone za 5 koła! Ten za 1000 robi to samo, a wyglada niezgorzej. Jedni muszą mieć najnowszy, innym starcza coś równie dobrego, ale 5 razy tańszego.

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  Ja myśle,że z tym Iphonem to troche pojechałeś.Można kupić flagowca za 5 koła a mozna za 2,5.Podejżewam,ze oba będa pracowały podobnie.
                  I tak samo sie ma sprawa z porterami.Jeżeli w browarze korporacyjnym porter kosztuje 100% więcej od pilsa i jest w cenie APY,a w browarze restauracyjnym jest niwiele droższy od tych piw to cena 25 za butelke jest co najmniej przesadzona i niczym konkretnym nieuzasadniona.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Cena za butelkę jest niższa, bo dochodzi szkło i opakowanie. Do tego ręczne pakowanie i droższa dystrybucja, bo nie są to skrzynki zwalone na kupę.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      Tak Wam napiszę... Odnosząc się do samochodowych porównań - można kupić Dacię Duster, można Range Rovera. Można? Można...
                      Ja osobiście często "gryzę się w portfel" i odpuszczam, czasem potem tego żałując. Ale serce mi rośnie, że ktoś robi, sprzedaje, a ktoś kupuje i pije takie piwa .

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        Co kto woli, co kto lubi. Można uważać tak i można uważać, że to nie cena butelki, tylko ładowanie w butelkę. Wolne żarty i wolna wola. Tyle.

                        Comment

                        • LubieStrongi
                          Senior
                          • 02-2016
                          • 194

                          Szkoda, że Kormoran nie przejął Braniewa, moim zdaniem.

                          Comment

                          • canigggia
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 451

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
                            Szkoda, że Kormoran nie przejął Braniewa, moim zdaniem.
                            Tak, a najlepiej że nie przejął całej Kompani Piwowarskiej, a najlepiej, że nie kupił AB Inbev. O czym Ty piszesz?
                            Browarnik Tomek
                            TomCani

                            Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎