Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    Chyba coś się rusza w Koronowie bo szukają piwowara.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      Tam się rusza już od dawna. Wydawało mi się, że browar buduje ktoś, kto zajmował się już warzeniem piwa, przynajmniej domowo.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        No ale są tam też te które dopiero będą i takie, które były w planach, ale już ich nie będzie. Np. browar Wilga i Babin z "mojego podwórka".
        Inomero - dostawca sprzętu podał na swojej stronie najbliższe swoje realizacje. Wśród nieznanych jest m.in. browar w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim ukrywający się pod nazwą PIWOWARSKA GRUPA RZEMIEŚLNICZA KSIĄŻENICE. Jest też zapomniana nieco lokalizacja w Woli Mysłowskiej (browar Wilga). Ale to już inna spółka, inne miejsce i inna nazwa BROWAR HUZAR, choć udziałowiec z tego samego kręgu osób. Trzeciego w Łaziskach nie namierzyłem. Lokalizację obu dodałem na mapie zgłoszeń Pendragona.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          Łaziska? Które Łaziska?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Jakbym wiedział to bym coś znalazł. Książenic też jest parę. KRS pomógł. Łaziska sobie darowałem.
            Last edited by e-prezes; 19-12-2018, 14:49.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              Sądzę, że gdzieś w Mazowieckiem. To raczej nie są Łaziska powiat Opole Lubelskie, choć fajnie by było...

              Comment

              • Jaroslav
                Senior
                • 10-2005
                • 967

                Lada moment startuje kolejny browar na Dolnym
                Śląsku - Cześć Brat w Jelczu-Laskowicach.
                Tak jak wcześniej wspominał e-prezes za sprzęt
                odpowiada Technum.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  14 grudnia w Jelczu-Laskowicach Przemek Leszczyński osobiście uwarzył pierwsza warkę.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    Co oznacza, że start nastąpi już po Nowym Roku.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      Koniec roku, zatem można powiedzieć, że w 2018 otwarto 32 nowe browary, a jeśli liczyć Salio - 33 (to jeden z najdłuższych seriali pod hasłem "Mają własne piwo, czy cudze? Zgadnij łacno").
                      Dwa browary pozostają w stanie zawieszenia: Bocian i Alan Hugs, choć w przypadku tego pierwszego, kiedy mowa o sprzedaży sprzętu, to tak jakby był zamknięty. Jednak jest też opcja wynajęcia całego browaru, więc nie da się go jednoznacznie skasować z listy.
                      W przeciwieństwie do lat poprzednich nie podejmuję się prorokować w kwestii ilości nowych inicjatyw w roku 2019. Zawsze jest coś niespodziewanego... Mogę powiedzieć tylko tyle, że naliczyłem 16 sztuk takich, w przypadku których tylko jakiś kataklizm mógłby spowodować "wtopę" z otwarciem.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        Co do Alan Hugs, trwa tam obecnie remont i są zapowiedzi uruchomienia nowego lokalu gastronomicznego. Niestety, nie wiadomo, czy z warzeniem piwa...

                        Comment

                        • Jaroslav
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 967

                          JaBeerWocky rzucili w nowym odcinku informacje jakoby Kontynuacja
                          otwierała swój browar i nawet uwarzono już pierwszą warkę

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            Niczego takiego tam nie widzę.

                            Comment

                            • Jaroslav
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 967

                              "Kraftowe Zapowiedzi 2019" okolice 12 minuty

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dwa browary pozostają w stanie zawieszenia: Bocian
                                Jakiego zawieszenia ? Bocian został definitywnie zamknięty już ponad pół roku temu. Byłem tam w maju ub. roku i już wtedy był nieczynny od jakiegoś czasu. Budynek zamknięty na głucho z ofertą wynajmu pod kolejną działalność a przez zakurzone szyby było widać tylko część, podkreślę "część", browarnianego sprzętu tak jakby już wtedy była ona wywieziona. Z tego co wiem to browar działał mniejwięcej od jesieni 2017 do chyba maksymalnie wiosny 2018. Zdecydowanie lider "krótkodziałalności" wśród polskich browarów powojennych. Nie wiem czy któryś go przebił. Może najwyżej jakiś z okresu tużpowojennego.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎