Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlow, O'Hara's / PINTA Lublin to Dublin Turkish Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Carlow, O'Hara's / PINTA Lublin to Dublin Turkish Coffee Stout

    Jak co roku od kilku lat owocem irlandzko-polskiej kooperacji jest kolejne ciemne piwo marki Lublin to Dublin. W roku 2018 zadecydowano że będzie to stout z nutą tureckiej kawy.

    PIANA: trwała w odcieniu kakao. Opada do powierzchni ale nadal pokrywa ją w całości cieniuteńką warstwą.

    NAGAZOWANIE: z powodu barwy piwa nie można dostrzeć bąbli gazu. W ustach czuć że nie jest małe. Jak na irlandzkie piwo wydaje się spore.
    KOLOR: w nienajmocniejszym naturalnym świetle wydaje się być nieprzeniknioną czernią bez żadnych refleksów.

    SMAK: nie wiem jak dokładnie smakuje kawa po turecku ale próbuję się doszukać posmaku kawy w ogóle. Hmmm… piłem na pewno bardziej kawowe coffee stouty. Tutaj kawa wydaje mi się znacznie mniej wyczuwalna ale jest. W opisie wymieniona skórka pomarańczy. Być może to ona dodaje lekki cytrusowy zapach. Piwo treściwe, krzepkie o ekstrakcie 18,5 Ballinga i mocy 7% alkoholu.

    OPAKOWANIE: etykieta praktycznie bez zmian jak w poprzednich latach. Próbuje się wyróżnić jedynie kolorystycznymi akcentami. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Tak jak napisał Cooper, "kawowość" tutaj jest raczej niska. Czuć za to przyprawy takie jak kardamon, goździki, cynamon. Do tego dochodzi lekka słodycz. W sumie kawa po turecku dopuszcza przyprawy i cukier, więc w tej kwestii jest zgodność. Piana jest bardzo wysoka i trwała. Reasumując, jak ktoś szuka smaku i aromatu mocnej kawy, to lepiej nich sięgnie po Coffee stouta z Kormorana. Piwo w sumie niezłe, ale więcej po nie nie sięgnę.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Aromat coli jest tak wyraźny, że zastanawiałem się czy w szklance wcześniej nie było coli Nie było! Nieco łagodnieje w trakcie i przyprawy dają o sobie znać. W smaku kawa chowa się za delikatnym, acz wyczuwalnym sznutem przypraw, głównie kardamonu. Jest łagodnie, nie za wytrawnie, ale pozostaje posmak kawy, gorzkiej czekolady. Piana znikoma, opadająca do obrączki i rachitycznych placków na powierzchni. Dziwne piwo i raczej nie wrócę do niego, bo to nie moja bajka.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czuć za to przyprawy takie jak kardamon, goździki, cynamon. Do tego dochodzi lekka słodycz. W sumie kawa po turecku dopuszcza przyprawy i cukier, więc w tej kwestii jest zgodność.
        Zgadzam się.

        Pite już przy terminie, kardamon bardzo wyraźny, słodycz wyraźna, czekolada, na finiszu palone.
        Dodatki (oprócz delikatnej skórki pomarańczowej) wyraźne. Pije się to dość ciężko.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎