Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
    Przed świętami jak co roku w Bierhalle (Arkadia) ma być bock a nastepnie doppelbock

    Ale na 13 to się raczej nie wyrobią
    W Arkadii jest od dzisiaj bock i maibock z Bydgoszczy. W kolejce już czeka doppelbock
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
      W Arkadii jest od dzisiaj bock i maibock z Bydgoszczy. W kolejce już czeka doppelbock
      Daj znać kiedy już będzie i jak smakuje

      Tymczasem Störtebeker jakiś czas temu rzucił na rynek tą oto serię:



      Co prawda nie są to klasyczne dubeltowce, nawet też klasyczne "eisbocki", ale za to ciekawe wymrażane piwa tak określone. Nie wiem, czy są na rynku polskim, choć w Polsce jest dystrybutor ich piw, więc może jakaś szansa, że się pojawią jest.

      W każdym razie prezentują się elegancko:
      Attached Files

      Comment

      • borsukwroc
        Member
        • 02-2013
        • 71

        Poluję na te Eisbocki. Darek, jak gdzieś je we Wrocku zobaczysz, to daj znać, z chęcią zdegustuję (i oczywiście wrzucę na BBG), bo lubię Störtebeker-y.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          13 XII Dzień Koźlaka Dubeltowego

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi
          Poluję na te Eisbocki. Darek, jak gdzieś je we Wrocku zobaczysz, to daj znać, z chęcią zdegustuję (i oczywiście wrzucę na BBG), bo lubię Störtebeker-y.
          Wątpię, żeby polscy dystrybutorzy wiedzieli o istnieniu tych piw... ale może się mylę.


          Dzień Koźlaka Dubeltowego się zbliża

          Wychylmy w ten dzień jakiegoś doppelbocka informując o tym wydarzeniu zamieszczając fotkę

          Comment

          • borsukwroc
            Member
            • 02-2013
            • 71

            Jak byłem w tym Bio sklepie na Dmowskiego, to gadałem z Panią na kasie że skoro mają Störtebeker-y to poinformowałem, że są też Koźlaki Lodowe z tego Browaru, to może ściągną. Mówiłem też w Piwnicy, bo też posiadają Störtebeker-y.
            Co do 13-go to nie dam rady, bo mam nocny dyżur od 18-ej, a mam już mam tak przyzwyczajony organizm, że dopiero ok 18 zaczynam wciągać piwka. Najwyżej wrzucę coś w weekend

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              13 XII Dzień Koźlaka Dubeltowego

              Dzisiejsze święto uświetniłem Brackim Koźlakiem Dubeltowym - nowa edycja i muszę przyznać, że piwo jest udane

              Utwierdziłem się w przekonaniu, że wzorcem Brackiego był frankoński Bambergator - podobny ekstrakt, zasyp, kolor oraz smak:



              Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


              Wydaje mi się jednak, że nasz smakuje lepiej, niż ostatnio pity przez mnie Bambergator, który nieco raził alkoholem. W przypadku Brackiego był całkiem dobrze schowany
              Attached Files

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                Nie będę się fotografował, ale...
                Pokal mam od cieszyńskiego Rauchbocka także .
                Wieczór zaczynam właśnie Aecht Schlenkerla Eiche, a w kolejce rozgrzewa się (w zasadzie "odchładza") Eisbock z (nie "od" ) Pinty… Wasze .
                I żeby już zawsze był "Teleranek" .

                Comment

                • zasada
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 179

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                  W kolejce wymrażany Kulmbacher: Eisbock
                  Wczoraj jadłem jeszcze antybiotyk więc się nie odważyłem, ale dzisiaj odbiłem i na dzień dobry muszę powiedzieć, że wchodzi mi lepiej niż Aventinus. Bardzo ciemny - ciemna wiśnia, nawet brąz.Piana buduje się ładna, nieduża i bardzie nietrwałą. Aromat owoce w cukrze, wiśnie w likierze nawet i sam alkohol - niezbyt intensywnie. Lekko tylko wykleja, nasycenie żadne, W smaku znów owoce kandyzowane, trochę chleba. Chętnie powtórzę. Wzrosła mi ochota na EKU 28

                  Nie znalazłem dzisiaj po drodze z pracy Cieszyńskiego, ale jutro mam inny sklep na horyzoncie do odwiedzenia i wtedy nadrobię
                  Każde zwierzę koi dotyk
                  Blaszony

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Arkadii jest od dzisiaj bock i maibock z Bydgoszczy. W kolejce już czeka doppelbock
                    Czy wiesz może czy pojawił się już na kranie?

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      Jest w Koszykach. Łagodny ale dobrze wchodzi.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jest w Koszykach. Łagodny ale dobrze wchodzi.
                        Spróbowałem, podzielam opinię

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          Dzisiaj w Arkadii dostępne są doppelbocki, ale tylko w butelkach. Z kija będą lać, jak bock się skończy
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • AndrewZG
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 261

                            Moje "koźlakowe" plany świąteczne.
                            Attached Files

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                              Moje "koźlakowe" plany świąteczne.
                              Pojechał do Reichu i sie nakrad...
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4994

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moje "koźlakowe" plany świąteczne.
                                Powinno być 12 potraw, a Ty masz tylko 9.
                                5400 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎