Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
    Powinno być 12 potraw, a Ty masz tylko 9.
    Wigilia to nie święta
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
      Moje "koźlakowe" plany świąteczne.
      Z tych planów najbardziej mnie interesuje Engelbräu Doppelbock, szczególnie że browar jeszcze nie opisywany na bbizie.

      brauerei,privatbrauerei,engelbraeu,engelbräu,rettenberg,bier,brauen,weizen,pils,allgaeu


      Na zdjęciu wygląda jakby na ecie widniała para hipopotamów, choć to chyba jakieś woły zamiast kozłów

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4994

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Wigilia to nie święta
        Wigilia (z łac. vigilia = „czuwanie”, „straż”; vigilare = „czuwać”) – w tradycji chrześcijańskiej rozpoczęcie obchodów świątecznych wieczorem dnia poprzedzającego.
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • zasada
          Senior
          • 05-2007
          • 179

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie znalazłem dzisiaj po drodze z pracy Cieszyńskiego, ale jutro mam inny sklep na horyzoncie do odwiedzenia i wtedy nadrobię
          Ostatnie 3 flaszki z Centrali piwnej dzisiaj wyniosłem.
          Jedna na teraz, dwie do piwnicy.
          W 2009 z piwa najbardziej zadowolony był mój ojciec, ja dzisiaj nie pałam entuzjazmem.
          Coś mi nie gra, nie jestem w stanie powiedzieć co.
          Może za mało ciała, może za mało suszonych owoców, może poprzednie piwa w stylu (i obok stylu) bardziej mi podpasowały? No nie wiem. Napalałem się bardzo, a chyba tylko taka dziwna kolaboracja polsko-węgierska bardziej mnie in minus w stylu zaskoczyła. Smutny piątkowy wieczór w oktawie Bożego Narodzenia, która wygląda jak ujowa jesień jakaś.
          Last edited by zasada; 28-12-2018, 23:33.
          Każde zwierzę koi dotyk
          Blaszony

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
            Napalałem się bardzo, a chyba tylko taka dziwna kolaboracja polsko-węgierska bardziej mnie in minus w stylu zaskoczyła. Smutny piątkowy wieczór w oktawie Bożego Narodzenia, która wygląda jak ujowa jesień jakaś.
            No cóż wygląda, że nie tylko Ty zawiodłeś się na tym piwie. Zaskoczyło mnie jednak to, że w ogóle to piwo jest jeszcze gdzieś dostępne, bo chyba cały projekt: http://www.2bratanki.hu/ padł tak jak ich strona. To jakaś stara warka?

            Comment

            • zasada
              Senior
              • 05-2007
              • 179

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              To jakaś stara warka?
              Tak, odwołuję się do wspomnień. Kupiłem i wypiłem buteleczkę z 1,5 roku/ 2 lata temu i jest to dla mnie pewien symbol złego doppelbocka/ zawodu. Ciekawe, że na Rate Beerze, piwo bazowe ma baaaardzooo dobre noty.
              Każde zwierzę koi dotyk
              Blaszony

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe, że na Rate Beerze, piwo bazowe ma baaaardzooo dobre noty.
                Cóż się dziwić, skoro dla części oceniających melanoidyny kojarzą albo ze smakiem, albo z aromatem, a nie z kolorem. Pewnie na ocenę wpłynęło bardziej ciekawe pochodzenie tego piwa, niż deklarowany styl...

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Moje okołoświąteczne koźlaki dubeltowe w wersji pszenicznej:

                  Riedenburger: https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=128193

                  Riegele: https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=128194

                  Życzę udanego koźlakowego 2019 roku!
                  Attached Files

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na fejsie jest krajowa strona miłośników koźlaków!

                    Bock Beer Gallery. 540 osób lubi to · 33 osoby mówią o tym. Strona o moim ulubionym stylu piwnym, czyli Koźlaku (Bock).


                    dzięki której dowiedziałem się, że Profesja szykuje dubeltowego koźlaka pod nazwą Nurek

                    Czy coś wiadomo już o Nurku czy jeszcze się nie wynurzył?

                    Bo nawet Czesi wypuścili już swojego dubelciaka:

                    Comment

                    • borsukwroc
                      Member
                      • 02-2013
                      • 71

                      Nurka widziałem dziś z rana w Piwnicy- 8,90 pln. Jeszcze Pani mówiła, że dziś potężna dostawa, bo w sumie pusto było
                      Last edited by borsukwroc; 04-01-2019, 11:22.

                      Comment

                      • heckler
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 1817

                        A ja wczoraj wypiłem sobie piwo o nazwie AMALTHEA uwarzone w korporacji dwóch czeskich browarów Trilobit z Pragi, oraz Pivovarská bašta z Vrchlabi. Według informacji na etykiecie piwo zostało uwarzone według starej, unikalnej, niemieckiej receptury i rozlane do butelek w browarze Trilobit. Bardzo mi smakowało .
                        Attached Files

                        Comment

                        • chinet
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 486

                          Czy to piwo AMALTHEA jest do kupienia gdzieś u nas w kraju?

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dzisiaj w Arkadii dostępne są doppelbocki, ale tylko w butelkach. Z kija będą lać, jak bock się skończy
                            Jakby kogoś to interesowało to w Bierhalle, przynajmniej w Arkadii, doppelbock jest na kranie
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • heckler
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 1817

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chinet Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy to piwo AMALTHEA jest do kupienia gdzieś u nas w kraju?
                              Na prawdę nie mam pojęcia. Moje zakupiłem w pivotece w miejscowości Hradec Kralove.

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12118

                                No i jest Nurek. Okazuje się, że piwo jest wynikiem kooperacji Profesji (gdzie je uwarzono) oraz Browaru Spółdzielczego. Ma aż 20% ekstr. i 8,9% alk. (to już bardzo dużo jak na styl).
                                Niestety czuć ten alkohol i w związku z tym ta nazwa nawiązująca do pewnego prostego drinka budzi wyraźne skojarzenia...

                                Kolejny przykład, że proste piwa, bez parawanu w postaci wyraźnego chmielenia czy różnego rodzaju dodatków egzotycznych i dziwnych wciąż nam wychodzą tak sobie. No cóż plus za chęci...

                                Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎