Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Serdecznie pozdrawiam Dlugasa i Javoxa
    Kormoran z Warmii i Mazur jest rzeczywiście liderem regionalnych piw.
    A odzywam się gdyż chciałem polecić W85 z datą do 19.12.2016 ( czyli imieniny Dariusza, czyżby na moją cześć tak świetną warkę uwarzyli ).

    W zapachu piękny świerk który mam za oknem. Szkoda, że jest też karmel.
    W smaku wysoce pijalne, mniej zdecydowanie goryczkowe od tych pierwszych warek z pływającymi swobodnie farfoclami, ale jednak ze szyszką świerkową i grejpfrutem nawet.
    Przy końcu jest dziwna walka: karmel vs goryczka.

    Dawno nie piłem tak dobrej warki, tylko szkoda że karmelu tu za dużo...
    Niestety to jakiś był dobry wypadek przy pracy.
    W88 z datą do 30.01.2017 jest masakrująco karmelowa, sto razy wyższa niż Atak Karmelu z Pinty.
    Trochę sympatycznych iglaków w zapachu tu jest, jednak w smaku piwo dołączyło do poziomu naszych polityków. Jest mdlące, bez wyrazu, za słodkie, czyli populistyczne, a goryczka jest skutecznie zagłuszona przez karmel.
    Last edited by DariuszSawicki; 03-12-2016, 00:52.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Herbaciany (taka mocniej zaparzona ta herbata), zmętnione lekko, odrobinę osadu na dnie butelki. [4]
      Piana: Niska raczej, ale w miarę trwała i próbuje oblepiać szkło. [3.5]
      Zapach: Na pierwszym planie wyraźnie nowa fala, słodkie owoce. Aromat trochę też słodowy, nawet lekko maślany (ale to jakoś mi nie przeszkadza). Nuty leśne w tle, bardzo w tle. Bomba to na pewno nie jest, ale aromat przyjemny, zachęcający do picia. [4]
      Smak: Średnia, sympatyczna goryczka i mocna kontra słodowa. Piwo wręcz słodkawe, może istotnie trochę przegięte w stronę słodową. Ale pijalność wysoka, znika z pokala w mgnieniu oka Alkoholu nie czuć. No może rzeczywiście już nie zachwyca, ale nadal smakuje.
      Czy cokolwiek podobne do Ataku Chmielu? Rzeczywiście. Oba piwa lubię. [4]
      Wysycenie: Niskie, w sumie to ok, no może jakby dali odrobinę więcej, bym się nie obraził. [4]
      Opakowanie: Już się przyzwyczaiłem do tego widoku Jest ok [5]
      Uwagi: W 89 z datą 08/02/2017
      Klasyk, który nadal mi smakuje. Czy nie mógłby być bardziej napakowany chmielem? Mógłby, pewnie rzeczywiście przesadzają z karmelem. Ale to i tak jedno z najlepszych, szerzej dostępnych polskich piw.

      Moja ocena: [4]
      Last edited by Admirador; 04-12-2016, 18:03.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Odzywam się zupełnie niezobowiązująco, trochę postawiłem krzyżyk na tym moim ulubionym kiedyś i powszechnie dostępnym piwie.

        Otóż W96 z terminem do 09.05.2017 jest warte uwagi i wypicia.
        Przede wszystkim piana: wspaniale koronkuje, choć wysoka nie jest.
        Oczywiście zapach jest dużo ważniejszy, a tu mam ciekawe połączenie cytrusów z aromatem sosnowych szyszek.
        W smaku już dawno nie było tak mocno goryczkowe, na dodatek jest to goryczka taka jaką lubię, czyli iglakowa, choć grejpfruta też tu czuć. Słód też wysoki, ale jednak robi tylko za bazę i przyjemnie kontruję goryczkę.

        I teraz prawdziwy HIT! W tej warce, ani w zapachu, ani w smaku zupełnie nie czuję karmelu. Tak trzymać i jeszcze wzmocnić iglaki i wtedy będzie jak za pierwszej warki
        Gdyby te jeszcze farfocle jak kiedyś swobodnie pływały, odrobinki chmielu ...

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Odzywam się zupełnie niezobowiązująco, trochę postawiłem krzyżyk na tym moim ulubionym kiedyś i powszechnie dostępnym piwie.

          Otóż W96 z terminem do 09.05.2017 jest warte uwagi i wypicia.
          Przede wszystkim piana: wspaniale koronkuje, choć wysoka nie jest.
          Oczywiście zapach jest dużo ważniejszy, a tu mam ciekawe połączenie cytrusów z aromatem sosnowych szyszek.
          W smaku już dawno nie było tak mocno goryczkowe, na dodatek jest to goryczka taka jaką lubię, czyli iglakowa, choć grejpfruta też tu czuć. Słód też wysoki, ale jednak robi tylko za bazę i przyjemnie kontruję goryczkę.

          I teraz prawdziwy HIT! W tej warce, ani w zapachu, ani w smaku zupełnie nie czuję karmelu. Tak trzymać i jeszcze wzmocnić iglaki i wtedy będzie jak za pierwszej warki
          Gdyby te jeszcze farfocle jak kiedyś swobodnie pływały, odrobinki chmielu ...
          Chciałem kupić piwo z tej warki, ale pomyliłem się i przez przypadek wziąłem 25.04.2017/W95(taka sobie, masełko w aromacie i smaku).
          Last edited by rafalek21; 12-03-2017, 07:25.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            Miałem już nie komentować więcej tego piwa, ale piję warkę numer 100, czyli jubileuszową i dlatego coś napiszę.
            Kiedyś moje ulubione piwo, często pite nad jeziorami, rzeką i w mazurskim iglastym lesie ( obecnie W 100 z datą do 10.07.2017).
            Niestety diacetyl w aromacie nawet większy niż w czeskich pilsach, trochę karmelu i na szczęście też iglaki.
            W smaku słodowe, za bardzo karmelowe, goryczka jednak solidna, żywiczna. Piwo nie orzeźwia gdyż jest zwyczajnie za ciężkie.

            Następnym razem odezwę się wtedy kiedy poczuję w tym piwie czystą żywicę bez karmelu ( albo dożyję warki numer 200 ).

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Ja piłem ostatnio warkę chyba do 12/06/2017
              Dobre piwo, jednak zbyt ciężkawe, karmelowe, goryczka cytrusowo-żywiczna.
              O rześkości nie ma co tu mówić.
              W regularnej cenie (czyli w kerfurowych 8zł hakiem) nie warto.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 659

                Kolor: Herbaciany, bursztynowy, mętny.
                Piana: brak
                Zapach: jakiś dziwny. Chmielowo-cytrusowo-maślany.
                Smak: spora goryczka, las i cytrusy da się wyczuć, ale nie powalają. Finisz słodowy, ale i lekka gorzkość się pojawia.
                Opakowanie: pasujące do Kormorana. Całkiem fajne. Dużo danych, fajna historyjka.
                Uwagi: W 100 z datą 10.07.2017. Kupione za 2.99 bo ważność się kończy.
                Last edited by marqqq; 05-07-2017, 19:36.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Na ochłodę, dla odmiany od cowtorkowego porteru, wypiłem sobie AIPĘ, warka 04.10.2017/W108.
                  Zarówno w zapachu jak i smaku jest żywiczno-karmelowe, goryczka średnio-wysoka, dość krótka, trochę łodygowa, średnio pełne.
                  Piłem lepsze i gorsze warki - ogółem może być, tylko trzeba się przyzwyczaić do przeciętnej smakowo goryczki. Cena przyzwoita (6.51 w Makro w Warszawie).

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    17.07.2018

                    Co tu pisać, co tu dodawać? Klasyka American IPA. Kormoran robi jak zwykle dobrą robotę. Żywica, cytrusy zarówno w smaku jak i aromacie. Goryczka wydaje mi się nieco niższa jak dawniej, ale może to kwestia "przepicia" wszelakimi "sztosami"? W każdym razie za 5.99... dla mnie numer jeden w segmencie AIPA w Polsce dalej.

                    Zwyzywajcie mnie od sentymentalych! Będę bronił!

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Dawno nie było mnie w tym temacie
                      W zapachu cytrusy i palony cukier.
                      W smaku wyczuwalna spora goryczka, żywiczna i lekko grejpfrutowa. Niestety jest to zmasakrowane karmelem, który aż mdli.
                      Zdecydowanie odradzam W 140 z terminem do 26.02.2019.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        Cały czas kontroluję to piwo
                        W zapachu cytrusy, lekka żywica i nawet odrobinę słodkich tropików, czego wcześniej nie przypominam sobie.
                        W smaku jak wcześniej wyczuwalna spora goryczka, żywiczna i lekko grejpfrutowa. Różnica jest taka, że nie czuć zupełnie karmelu. Niby takie małe coś, a jednak robi wielką różnicę.
                        Zdecydowanie polecam W 146 z terminem do 19.06.2019.

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Wiele ostatnich warek jest słaba, przede wszystkim za mało goryczki, a za dużo karmelu.
                          Dziś kupiłem W165 z terminem do 23.06.2020 i jestem wreszcie bardzo zadowolony.
                          Zero karmelu, wysoka żywiczna goryczka, trochę pestek od grejpfruta.
                          Szczerze polecam tę warkę, ale nie wcześniejsze od kilku miesięcy.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            Ekstrakt 16*, alko 6.5%
                            Chmiele: Citra, Amarillo, Chinook, Cascade, Centennial, Simcoe.

                            Piana - sporo na początku potem pełna warstwa.
                            Lacing - sporo.
                            Gaz - średni.
                            Barwa - zamglony pomarańczowy.
                            Aromat - owocowość z lekkim karmelem, cięższe cytrusy, przejrzały melon.
                            Smak - słodko, gorzkawe, owocowość, jasne susze owocowe, trochę goryczki, która z czasem jeszcze wzrasta.

                            Baaaardzo staaary styl... archaiczny. Dość ciężkie i mocno słodkie
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎