Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XXI Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2018

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
    A czy Livigno ma własny parlament, autonomię i status gwarantowany międzynarodowo?
    Madera fakt może też być. Oczywiście razem z Azorami

    Brakuje ANDORY
    O i są jakieś wytyczne! Ma mieć własny parlament, autonomię i status... A jaki status międzynarodowy? Bo jak wiesz są obszary, które zostały uznane przez jedno z państw ONZ a co za tym idzie mają status międzynarodowy.

    Comment

    • solfernus
      Senior
      • 08-2004
      • 1025

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      O i są jakieś wytyczne! Ma mieć własny parlament, autonomię i status... A jaki status międzynarodowy? Bo jak wiesz są obszary, które zostały uznane przez jedno z państw ONZ a co za tym idzie mają status międzynarodowy.
      Wytyczne? Z kim je ustalić i co przyjąć za definicję "niejako nobilitacji" państwa do dodania? Czy ktoś jeszcze poza nami na ten temat pisze?
      Jak znam życie dalej ubijemy pianę. Nawet przez najbliższy rok. Ankieta nadal się nie zmieni. Nikt więcej się nie wypowie, zwłaszcza z tych, których to dotyczy. Ciekawe jaki będzie odzew wśród kolekcjonerów zagranicy w ankiecie? Może będzie ich jeszcze mniej niż w zeszłym roku?
      Nie wiem dlaczego Grzegorz tak się wzbrania przed dodaniem Abchazji i Naddniestrza?
      W różnych katalogach już są. Nie ma za to Alandów, Azorów i Madery

      Wbrew temu co napisał Cooper wcale nie byłoby dużo do dodania. Przecież większość jest już w ankiecie. Jazda zaczęłaby się z Chinami i Rosją. Kiedyś na jednej stronie Rosja była podzielona na część europejską i azjatycką. Ale co z Chinami?

      A po dodaniu kolekcjonerzy zrobią wielkie oczy. W pierwszym roku może dwie, trzy osoby coś tam będzie miało a za rok 70% się uzbiera. To zadziała jak w przypadku krajowych br. kontraktowych.
      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #33
        Tak jak pisał Cooper, uważam, że robienie dodatkowej strony, tylko po to, by 2-3 osoby mogły 1-2 kratki zapełnić jest bez sensu. Tym bardziej, że te obszary nie są wydzielone z ankiety, a tylko, jest chęć ich wydzielenia z macierzystego obszaru, by podkreślić wagę zbioru tych osób. Co jestem w stanie zrozumieć. Ale czy od tego jest ankieta?
        Jeśli już wydzieli się autonomie typu Alandy czy inne to będzie tylko powód do dalszego wydzielania pozostałych autonomii. A skoro nie ma jasnych kryteriów to i Livigno można dodać, bo może ktoś ma i chce to podkreślić.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie wiem dlaczego Grzegorz tak się wzbrania przed dodaniem Abchazji i Naddniestrza?
          W różnych katalogach już są. Nie ma za to Alandów, Azorów i Madery
          Może dlatego, że za chwilę ktoś inny wynalazł by inne "państwo"
          dlaczego mają być Azory czy Abchazja, a nie ma być Katalonii ? Ma własny parlament i rząd.

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #35
            Niby tylko podstawki, a z geografii poziom master
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2867

              #36
              Dokładnie, też mam wrażenie, że kolekcjonerzy w temacie geografii osiągają wyżyny.

              A teraz do konkretów, bo myślałem, że jak usunę Butan, Jemen itp. to będzie spokój a tu coraz gorętsza dyskusja.

              - Andora - mój błąd, była w wynikach ankiety ale okazało się, że do formularza wysyłanego zapomniałem dodać
              - Madera i Azory - tego muszę przyznać kompletnie nie rozumiem, czy poza tym, że posiadają jakąś autonomię w ramach Portugalii coś przekonuje aby je wydzielić? W jakichkolwiek innych spisach, ankietach, kolekcjach są wydzielane?
              - Abchazja i Naddniestrze dla mnie to podobna sytuacja jak Osteta, Adżaria, Cypr Północny czy teraz separatystyczne republiki Ukrainy - są to mniej lub bardziej samozwańcze twory w praktyce nie uznawany nigdzie na świecie lub uznawane tylko przez swoich finansowych i politycznych popleczników. Podobnie pewnie można by wyodrębnić Dagestan, Republikę Tuwy czy Czeczenię.

              To że część kolekcjonerów to sobie wyróżnia nie jest specjalnym wyznacznikiem, bo podobnie można sobie wyróżniać wszelkie browary domowe.
              Trochę do poczytania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_nieuznawane

              - Alandy (Wyspy Alandzkie) - kwestia autonomii i parlamentu to niewątpliwie ważne kwestie, które mogą przemawiać o wydzieleniu w przyszłości, trzeba się będzie ponownie i poważnie zastanowić. Własne parlamenty mają też Kanary, Katalonia, Kraj Basków. Autonomie miał Krym (jeszcze sprzed rosyjskiej inwazji). Ale czy to oznacza, że wszystko trzeba wydzielać?

              I na końcu:
              - Wolin - na razie poczekamy, tak samo jak Wielkie Księstwo Żoliborskie, Autonomiczny Śląsk, Czerwone Zagłębie czy Pyrlandia

              Ogólnie nie jestem nieomylny więc nie mam nic przeciwko konstruktywnej dyskusji, choć może najlepiej w innym temacie i z innymi kolekcjonerami (etykiety czy kapsle). Może uda się kiedyś stworzyć zadowalającą wszystkich listę. Choć znając życie skoro w prawie międzynarodowym i w MSZ-tach konkretnych państw nie ma spójności to nie wiem czy i my do tego dojdziemy. Dla mnie jednak najważniejsze jest aby przy każdej propozycji była konkretna informacja dlaczego takie miejsce powinno zostać wyodrębnione. Bo bez tego to tylko ping-pong nazwami.

              A teraz sylwestrowe
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • solfernus
                Senior
                • 08-2004
                • 1025

                #37
                [QUOTE=grzeber;1346974]Dokładnie, też mam wrażenie, że kolekcjonerzy w temacie geografii osiągają wyżyny.
                Ja tam w podstawówce trójkę miałem. To pewnie dlatego mam takie skrzywienie
                Ale teraz się wyrobiłem.

                Co mam jeszcze na obronę swoich racji? Kosowo. Dlaczego w takim razie znalazło się w ankiecie? Znając życie zaraz ktoś się dokopie, że to ja za tym gardłowałem najbardziej.
                Hong Kong i Macau podobnie. Czy ktoś prowadząc ankietę wcześniej prowadził jakieś badania na ten temat?
                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                Comment

                • solfernus
                  Senior
                  • 08-2004
                  • 1025

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak jak pisał Cooper, uważam, że robienie dodatkowej strony, tylko po to, by 2-3 osoby mogły 1-2 kratki zapełnić jest bez sensu. Tym bardziej, że te obszary nie są wydzielone z ankiety, a tylko, jest chęć ich wydzielenia z macierzystego obszaru, by podkreślić wagę zbioru tych osób. Co jestem w stanie zrozumieć. Ale czy od tego jest ankieta?
                  Jeśli już wydzieli się autonomie typu Alandy czy inne to będzie tylko powód do dalszego wydzielania pozostałych autonomii. A skoro nie ma jasnych kryteriów to i Livigno można dodać, bo może ktoś ma i chce to podkreślić.
                  Moim zdaniem nie trzeba zaraz dodawać nowej strony. Wystarczy tak jak pisałem wcześniej dodać to co ustalimy alfabetycznie . Już w istniejącej ankiecie. Tylko rozszerzenie.
                  A co stało się z Saint Martin i Sint Maarten. To dopiero przykład ekstremalny.
                  A poza tym jak ktoś ma JEDNĄ jedyną unikalną podstawkę z polskiego nieistniejącego już browaru i nikt więcej jej nie ma to też mamy wyrzucić go z ankiety? Jest dużo takich przykładów!
                  Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2867

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co mam jeszcze na obronę swoich racji? Kosowo. Dlaczego w takim razie znalazło się w ankiecie? Znając życie zaraz ktoś się dokopie, że to ja za tym gardłowałem najbardziej.
                    Hong Kong i Macau podobnie. Czy ktoś prowadząc ankietę wcześniej prowadził jakieś badania na ten temat?
                    Hongkong i Makau (prawidłowa pisownia) były w ankiecie "od zawsze". A przynajmniej w najstarszej jakie mam, zatem można domniemywać, że figurowały tam jeszcze przed włączeniem do Chin (Hongkong 1.07.1997, Makau 20.12.1999).

                    Kosowo - jest uznawane przez ponad 100 państw z ONZ.

                    Co oczywiście w obu wypadkach nie musi o niczym przesądzać, bo skoro wydzielmy nowe twory to i możemy łączyć dawne. A ktoś powie, że Kosowo powinno być uznane od 150 państw a inny, że od 126. Więc dyskusja może trwać

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moim zdaniem nie trzeba zaraz dodawać nowej strony. Wystarczy tak jak pisałem wcześniej dodać to co ustalimy alfabetycznie . Już w istniejącej ankiecie. Tylko rozszerzenie.
                    A co stało się z Saint Martin i Sint Maarten. To dopiero przykład ekstremalny.
                    A poza tym jak ktoś ma JEDNĄ jedyną unikalną podstawkę z polskiego nieistniejącego już browaru i nikt więcej jej nie ma to też mamy wyrzucić go z ankiety? Jest dużo takich przykładów!
                    Oczywiście nowej strony nie ma sensu dodawać, jeśli już to zmieniać istniejącą sekcję zagraniczną.
                    Co do unikalnych podstawek (sam masz chyba takich kilka ) to raczej jednak inna sytuacja. Bo nikt nie podważa, że taka podstawka istnieje. A przy wszystkich Azorach i Alandach to jest pytanie czy liczyć jako "kraj główny"czy wydzielone terytorium.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • solfernus
                      Senior
                      • 08-2004
                      • 1025

                      #40
                      [QUOTE=grzeber;1346986]Hongkong i Makau (prawidłowa pisownia) były w ankiecie "od zawsze". A przynajmniej w najstarszej jakie mam, zatem można domniemywać, że figurowały tam jeszcze przed włączeniem do Chin (Hongkong 1.07.1997, Makau 20.12.1999).

                      Kosowo - jest uznawane przez ponad 100 państw z ONZ.

                      Co oczywiście w obu wypadkach nie musi o niczym przesądzać, bo skoro wydzielmy nowe twory to i możemy łączyć dawne. A ktoś powie, że Kosowo powinno być uznane od 150 państw a inny, że od 126. Więc dyskusja może trwać

                      Oj to możemy je usunąć. Bo robią za wyjątek.


                      Faktycznie do niczego dobrego to nie prowadzi. Jeżeli większa ilość kolekcjonerów zagranicy nie zabierze głosu w tej sprawie to mogę sobie dalej walić z armaty do wróbli.
                      A wróble i tak spier...ą. Niestety jako samotny krzyżowiec leżę i kwiczę.

                      Najlepszego w Nowym Roku 2019
                      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                      Comment

                      • solfernus
                        Senior
                        • 08-2004
                        • 1025

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Może dlatego, że za chwilę ktoś inny wynalazł by inne "państwo"
                        dlaczego mają być Azory czy Abchazja, a nie ma być Katalonii ? Ma własny parlament i rząd.
                        Zapomniałem odpisać.
                        Ależ bardzo dobrze, że ktoś by dodał coś nowego. Mam np. Kraj Basków i Gibraltar
                        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ależ bardzo dobrze, że ktoś by dodał coś nowego. Mam np. Kraj Basków i Gibraltar
                          Ja nie, bo nie mam żadnej podstawki , za to mam oddzielnie Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną.

                          Comment

                          • solfernus
                            Senior
                            • 08-2004
                            • 1025

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja nie, bo nie mam żadnej podstawki , za to mam oddzielnie Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną.
                            Ja też mam je oddzielnie. Kilkanaście lat temu posegregowałem wszystko do segregatorów. Wg. państw, browarów i alfabetycznie.
                            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2867

                              #44
                              Pierwsze wypełnione ankiety już spływają.
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              • solfernus
                                Senior
                                • 08-2004
                                • 1025

                                #45
                                Można dodać kolejne państwo - Arabia Saudyjska
                                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎