Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary z lat 1990-1995

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Browary z lat 1990-1995

    Znalazłem taka historyczną listę minibrowarów z pierwszej połowy lat 90-tych XX wieku.
    Sentymentalnie wspominam jaka radość budziło wszystko co nowe, co z tych z listy zostało...jedynie/aż 10

    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A to mnie zaskoczyłeś z pobliskim mi Morzeszczynem.
    Browaru nie powstał, za to jest zakład Perry produkujący wodę i napoje.
    Ciekawe czy o tym, by nie robić tam jednak browaru zadecydowała nazwa wsi?
    Last edited by Pendragon; 08-01-2019, 07:57.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Czy te daty otwarcia są dokładne. Pewnie po latach pamięć się zatarła, ale może ktoś wie na 100%
      Pytam, bo w moich notatkach jest kilka różnic.
      Okuniew - 1991
      Imielin - 1992
      Konstancin - 1993
      Regina - 1993 (tu największa różnica)
      Chociwel - 1993
      Danczer - 1996
      Kielce - 1996

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Okuniew ruszył w 1993 roku. Pamiętam osobiście plus pojawia się po raz pierwszy w Spisie Polskich Etykiet Piwnych P. Piotrowskiego w tym samym roku.
        Konstancin ruszył w 1994 roku. Być może zasugerowałeś się najstarszym datownikiem na jego etach. Pojawia się tam 1993 rok ale dlatego że były opóźnienia z rozruchem browaru i jesienią 1993 roku dotarły do browaru pierwsze zamówione przez nich ety mimo że same budynki były jeszcze w fazie wykańczania wnętrz. Wzmianki o Konstancinie nie ma jeszcze w roczniku 93 wspomnianego wcześniej wykazu a rocznik 94 nigdy się nie ukazał.

        W 1991 roku były chyba jedynie 2 pierwsze w III RP pierwsze, nowopowstałe prywatne browary. Na pewno ŚP Barczewo i Gościszewo. Nie wykluczam że może jeszcze jakiś inny.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Nie wiem, czy nie "Sokół" ze Świdnika to 1991 rok.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎