Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoFortuna: Komes Podwójny Ciemny
Ekstrakt: 15.0% wag. | Alkohol: 7.0% obj. / 5.25% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.449
__
Obejrzyj zdjęcie tego piwa w galerii! Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 1 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 13-02-2016, 03:49
rafalek21 rafalek21 is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Brązowy, dość klarowny [4]
Piana: Jasnobeżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3.5]
Zapach: Palony słód, karmel, cukier kandyzowany, skórka ciemnego pieczywa, owocowy, trochę żelaza(wychodzi na nadgarstku), czekolada, średnio-niska intensywność, ale całkiem przyjemny. [4]
Smak: Karmel, paloność, ciemne pieczywo, żelazo, lekko owocowe, niewysoka goryczka(od paloności), gęste, troszkę oblepia usta, mimo że jest wytrawne. [3.5]
Wysycenie: Lekko szczypiące w język - troszkę za wysokie(po 10 minutach idealne) [3.5]
Opakowanie: Prosta, czytelna, dość dokładny skład, proste objaśnienie co do refermentacji. [4]
Uwagi: Warka do 13.04.2017 r., więc chyba ma tylko 4 miesiące - kupione pod koniec roku w czteropaku z gobletem, z którego zresztą je próbuje. Piwo całkiem smaczne, jedyne do czego mogę się przyczepić to żelazo i lekkie przegazowanie. O ile to pierwsze jest standardem w Fortunie, to wysycenie można poprawić.

Moja ocena: [3.725]
Odpowiedz cytując
Stare 27-02-2016, 14:56
yoxik yoxik is offline
Senior

Standardowy

ponowna degustacja warka 09.03.2017 pite w terminie
Piana drobna kolor klarowna czerwień. Aromat ciemne słody lekko kwaskowo. przyjemnie. Smak jest kwaśno, karmelowe, owocowe. Są ciemne słody i drożdże dają tu taką szorstkość autoliza średnio przyjemne. Goryczka wyraźna, alkohol ukryty, piwo idzie w kierunku wytrawnego lekko pustawego ale da się wypić dobre.
Stare 04-12-2016, 18:14
Fotka Użytkownika: SeeJay
SeeJay SeeJay is offline
Senior

Miejscowość: Podkarpackie
Standardowy

Dzisiaj piłem to piwo pierwszy raz w życiu.
Jedyny komentarz jaki nasuwa mi się na myśl to: "Panie, idź pan w c**j".
Nic innego nie oddaje "charakteru" tej przegazowanej, kwaśnej cieczy bez smaku jak właśnie ten cytat.

Warka do stycznia roku 2018.
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 10:21
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Warka : 12/11/2016 pite 12/12/2016 czyli miesiąc po.

Piwo ma 19 miesięcy od rozlewu(chyba). Lekko przegazowane. Alkohol w aromacie i w smaku nadal wyczuwalny. Zapach nie złożony i nie za bogaty. Leciutką winna nuta. Lekkie owocki i tyle. W smaku pustawe i wodniste. Mało się dzieje. Taki koźlako-zwykły ciemniak. Całość ratują moje suszone owoce, którymi zagryzam to piwo. Po raz kolejny przekonuje się, że z komesów warto leżakować jedynie portery (i może sRisa)
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg komes-001.jpg (81,2 KB, liczba wyświetleń: 132 )
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2016, 21:47
Fotka Użytkownika: CyboRKg
CyboRKg CyboRKg is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Bo to chyba najmniej udany Komes z calej serii...
Stare 16-12-2016, 07:21
satek satek is offline
Member

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
Po raz kolejny przekonuje się, że z komesów warto leżakować jedynie portery (i może sRisa)
Zdecydowanie warto jeszcze leżakować Komesa Poczwórnego, wyleżakowany podobny jest do Gulden Draak, resztę faktycznie nie warto.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2016, 10:37
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
Zdecydowanie warto jeszcze leżakować Komesa Poczwórnego, wyleżakowany podobny jest do Gulden Draak,
sprawdzę to za jakiś czas, bo leży w piwnicy i czeka na przeterminowanie.
To chyba ok. lutego się odezwę
Odpowiedz cytując
Stare 07-10-2017, 23:57
kranu kranu is offline
Member

Standardowy

Ostatni raz piłem z 3 lata temu, a raczej wylałem bo myślałem, że zepsute.
Dopiero potem doczytałem, że taki przegazowany kwach to standard Komesa Podwójnego Ciemnego.
Tym razem kupiłem bo natknąłem się w Lidlu w dobrej cenie.
Nadal przegazowany, ale nie zapewnia mu to dobrej piany.
Kolor nijaki, aromat słaby estrowy. Trochę rodzynki i cukier.
W smaku zaskakująco puste jak na swoje parametry.
Dziwię się, że to piwo jest nadal na rynku - kto to kupuje i dlaczego producent nie wyciąga wniosków?
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2019, 12:34
Fotka Użytkownika: grodek
grodek grodek is offline
Senior

Miejscowość: Chocianów
Standardowy

Potrzymałem trochę to piwo (termin do 27.01.2018), aby sprawdzić czy ułoży się i zyska na smaku. Niestety leżakowanie nic nie dało. Bardzo mocno nagazowane, wytrawne, raczej puste w smaku. Nadal wyczuwalna nuta alkoholowa.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie