Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KDWG
    Senior
    • 03-2014
    • 143

    Wstyd przyznać, ale po Świeże sięgnąłem dziś po raz pierwszy. To, że nie zrobiłem tego wcześniej to spory błąd, bo piwo jest znakomite. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że w mym punkcie zaopatrzeniowym dojrzałem je po raz pierwszy (choć Warmińskie Rewolucje i inne Kormorany były już wcześniej dostępne).

    Czysty, chmielowy zapach, z podbitką słodową. Bardzo przyjemny.

    A smak? Jeszcze lepszy. Chmielowy, słodowy, trochę słodkawy. Piwo wydaje się po prostu naturalne i, właśnie, świeże.

    Jeżeli miałbym się na siłę czepiać, to tylko i wyłącznie do piany z gatunku "jest i ni ma". Niemniej doznania smakowe w pełni to rekompensują.

    Warka do 14 października. Piwo z gatunku tych codziennych.

    So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6075

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto. [4]
      Piana: Wymuszać trzeba, na dłużej cienka warstewka. Trochę zostaje na szkle. [3]
      Zapach: Słód i chmiel. [4]
      Smak: Słodkawe, słodowe z nie najgorszą goryczką. Na początku trochę kwiatkowe. Pod koniec było jakby żołędziowe. [3.5]
      Wysycenie: Średnie ale się sporo beka [3.5]
      Opakowanie: To nowe opakowanie naprawdę stylowe. Mimo że dużo białego to mi się podoba. Kapsel tylko nie pasuje. Kiczowaty pomarańcz. Gdyby dali ten herb piwny z etykiety to było by świetnie. [4.5]
      Uwagi: Całkiem przyjemne piwko, może gdyby było trochę mniej słodkie to było by optymalnie. Data 8.11.2014.

      Moja ocena: [3.7]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 24-10-2014, 19:20.

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nota neutralna, nic, co by je wyróżniało. [3]
        Piana: Jedna z najokropniejszych, jakie pamiętam, znika dosłownie w oczach (kilkadziesiąt sekund), brzydka struktura z wielkimi pęcherzami [1]
        Zapach: Bardzo niecodzienny, mnie skojarzył się z jeżynami, niestety takimi lekko fermentującymi. [2.5]
        Smak: Niestety, wrażenie picia fermentującego soku pogłębia się i dominuje całkowicie. Ciężkie nuty słodyczy w tle, mocno czuć alkohol. [1.5]
        Wysycenie: Nota neutralna, dla mnie tu bez wpływu na odbiór. [3]
        Opakowanie: OK. [3]
        Uwagi: Generalnie to była tragedia, piwo piłem niecałe 2 tygodnie przed podanym terminem przydatności do spożycia (29.12.14). Zastanawiam się, czy mogło być tak źle przechowywane lub transportowane, żeby prezentować się aż tak fatalnie. Ale przecież jest jesień/zima, nie ma upałów. Przepraszam za radykalną opinię, ale opisałem to, co czułem i nie przesadziłem.

        Moja ocena: [2.025]
        Last edited by wit; 18-12-2014, 20:33.

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złocisty, klarowny. [4.5]
          Piana: po nalaniu bardzo obfita, brobnopęcherzykowa, średnio trwała, redukuje się do cienkiej warstwy. [4]
          Zapach: średnio intensywny, ale jest wszystko co potrzeba, aromaty słodu i chmielu. [4]
          Smak: jak na takie odfermentowanie jest zdecydowanie pełne i słodkie, głownie nuta słodowa, delikatny miód, na koniec lekka nuta chmielowa, ale goryczki zdecydowanie brakuje. [3]
          Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, jak to w tym stylu. [4]
          Opakowanie: w stylu Kormorana, przyzwoicie wykonane. [4]
          Uwagi: warka 24.02.2015, pite na dzień przed terminem.

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • hajnowka
            Junior
            • 04-2012
            • 16

            Warka z datą 02-06-15 - niestety gotowane warzywka

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              Kolor jasny, złocisty, klarowany. Piana jasna opadła do zera. Aromat zdominowany przez słody z minimalną nutą chmielową. W smaku słodkawe z nutką chlebową plus goryczką. Wysokie wysycenie plus alkoholowa moc dają efekt szczypania na języku.
              Piwo pochłania się bardzo przyjemnie. Bardzo dobre do sesyjnego spożywania.

              Comment

              • Piclown
                Member
                • 07-2015
                • 61

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoto. Idealnie klarowne. Patrząc przez pokal miałem wrażenie 3D . Naprawdę jak w reklamach piw. Pięknie. [5]
                Piana: Średnio pęcherzykowa. Niezbyt wybujała, chociaż lałem wymuszająco do szkła (temp. ok. 12 stopni). Potem zredukowała się do zera. Piana na 2. Ale dam 3, bo inaczej zaniży średnią, a piana nie jest najważniejsza w całości. [3]
                Zapach: Słodowy, wręcz słodki, intensywny świeży chleb, delikatnie chmiel. [4.5]
                Smak: Spełnia się obietnica z zapachu. Niska goryczka, przyjemna. Lekki chmiel. Bardzo słodowe, wręcz słodkie. Średnio pełne. Alkohol wyczuwalny dopiero w żołądku, w trakcie ocieplania również na podniebieniu i w przełyku, dobrze ukryty (aż 6,2%). Żadnego żelaza. Jeszcze nie kupiłem piwa Kormorana, które miałoby z tym problem. Na inne wady nie jestem bardzo wyczulony, nie szukam ich specjalnie o ile same się nie upominają. [4.5]
                Wysycenie: Średnio wysycone. Szczypie w język. Pasowało mi w tym piwie. [4]
                Opakowanie: Papiery na butelce na bogato. To znaczy dużo informacji, "morskie opowieści" o samym piwie, brakuje tylko info o rodzaju użytych słodów czy chmielu. Na etykiecie grafika z narzędziami piwowarskimi, fragment beczki, chmiele, logo browaru Kormoran. Ładnie, nieprzesadnie. Butelka bezzwrotna, grawerowana, dedykowana. Kapsel również dedykowany, grafika imitująca fakturę drewna + napis "Świeże, niepasteryzowane". [4]
                Uwagi: Warka do 03.08.2015 (A29).

                Naprawdę znakomite. Piwo mocne, znakomite w smaku, bardzo pijalne, sesyjne. Warte polecenia.
                Brawa dla piwowara, bardzo mi smakowało. Wrócę do tego piwa nie raz.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne złoto, żadnego zmętnienia. Pięknie się prezentuje. [5]
                  Piana: Słabo. Taka trochę wymuszona przez jakiś czas się utrzymała, ale opada szybko. I niewiele na szkle pozostawia. [2.5]
                  Zapach: Słód, dalej chmiel. Zgodnie z oczekiwaniami, nie nazbyt intensywnie, ale przyjemnie. Taka fajna owocowo-kwiatowa nuta, która nasunęła mi skojarzenie z Warmińskimi Rewolucjami. [4]
                  Smak: Słodowo-słodkawe, niska goryczka - wszystko zgodnie z przewidywaniami. Ale piwo naprawdę dobre. [4]
                  Wysycenie: Średnie, no może jednak trochę powyżej średniej. Ale jak najbardziej ok w tym piwie. [5]
                  Opakowanie: Mnie się ten styl Kormorana podoba. "Morska opowieść" rozbudowana, szkoda jednak że nie podali pełnego składu. Plus za dedykowany kapsel. [4.5]
                  Uwagi: Butelka z datą 20/10/2015.
                  Dawno (ponad rok) nie piłem Świeżego i się ... pozytywnie zaskoczyłem. Dobre piwo. Czasem mam ochotę właśnie na coś takiego, co nie będzie chmielone po amerykańsku i z niską goryczką.

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    Kolejne podejście do Świeżego z Kormorana, tym razem wypite trzy dni po terminie.

                    BARWA: Ciemniejszego złota, niemal idealnie przejrzysta. [4.5]
                    PIANA: Słaba i krótkotrwała, lana z góry była wyraźnie lepsza. Składała się z drobnych pęcherzyków, utrzymała się do końca i obklejała szkło. [3]
                    ZAPACH: Słodowy i chmielowy. [3.25]
                    SMAK: Słodowy, chmielowy, chlebowy i trochę zbożowo-trawiasty. Piwo słodkawe z wyczuwalną gryczką o średniej długości. [4]
                    WYSYCENIE: Średnie, zniknęło tuż przed końcem picia. [1.75]
                    OPAKOWANIE: Jak w poście#182, Lekka zmiana kolorystyczna na kontrze, teraz bardziej czytelna i dali nowy kapsel z herbem piwnym z etykiety - tak, jak sobie wymarzył, Javox! [3.75]

                    UWAGI: Warka do 18.02.2016/A14, wypite 21.02'16. Trafiło mi się smaczne "Świeże", ale najlepiej pić tak, jak napisał w poście#180, DariuszSawicki.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowne złoto - lepiej być nie może. [5]
                      Piana: Całkiem obfita, drobnopęcherzykowa, biała, dość trwała, nie lubi się ze szkłem. [4]
                      Zapach: Słodowy, wyraźna ziołowa chmielowość. [4]
                      Smak: Intensywna zbożowa słodowość, słodkawe, pełne, niewysoka ziołowa goryczka z bardzo delikatną nutą alkoholową - piwo ma zdecydowanie słodowy profil. [3]
                      Wysycenie: Trochę ponad średnie, może być. [4]
                      Opakowanie: Przyzwoita etykieta z podstawowymi informacjami. [3.5]
                      Uwagi: Nie jest to może mój ulubiony styl(no chyba, że to Pierwsza Pomoc), ale rozglądam się za piwami na sezon grillowy, dodatkowo zachęciła mnie data ważności do 03.05.2016 - pite 4 kwietnia - czyli świeże Świeże. Po dość intensywnym i przyjemnym jak na lagera zapachu, troszkę się rozczarowałem smakowo. Piwo to po za solidną, nieskontrowaną słodowością, nic sobą nie reprezentuje, co najwyżej to, że nie jest wadliwe.

                      Moja ocena: [3.625]
                      Last edited by rafalek21; 04-04-2016, 20:20.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6075

                        Data 16.05.2016.

                        Słodkawość landrynkowo owocowa z nutą żołędziową.
                        Dość obciążająca słodycz wspomagana gazem. Lekka goryczka.
                        Niby ok ale może na wieczór.

                        Oczywiście piwo jest niezłe ale ja lubię mniej słodkie.

                        Grafika nie zmieniona. Dodano świetny, dopasowany do reszty kapsel.

                        Comment

                        • Admirador
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 431

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowne złoto, klasyka gatunku [5]
                          Piana: Szybko znikająca, pod tym względem słabo. [2.5]
                          Zapach: Słodowy, lekko owocowy, w sumie przyjemny, ale bardzo jednowymiarowy, chmielu tu niewiele. Ale wyraźnych wad też nie odnotowałem. [3.5]
                          Smak: Dobitnie słodowe, pierwsze wrażenie jest takie, że wręcz słodkie, potem człowiek się trochę przyzwyczaja. W niewielkim stopniu jest to skontrowane goryczką. Wraz z ogrzewaniem lekko wychodzi alkohol. Niewiele się w tym piwie dzieje, ale z każdym łykiem pije się coraz przyjemniej. Takie to piwo chyba miało być. Mocne 3.5 [3.5]
                          Wysycenie: Średnie, jak na lagera to na pewno nie przesadzone. I jak najbardziej pasujące do całości. [5]
                          Opakowanie: Nie mam istotnych zastrzeżeń. Oczywiście mogliby podać dokładny skład, ale za to dedykowany kapsel prezentuje się okazale. Dałbym 4.5, ale jednak podwyższę, skoro za smak należałoby się 3.75. [5]
                          Uwagi: 27/02/2017
                          Nie sięgam często, bo to nie jest wybitne piwo. Ale czasem człowiek ma ochotę na coś w stylu dortmundera. A wtedy Świeże, jeśli jest świeże, spełnia oczekiwania.

                          Moja ocena: [3.625]
                          Last edited by Admirador; 04-02-2017, 19:39.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Już kiedyś pisałem na ten temat, ale jakoś nikt mnie nie słucha.
                            Po pierwsze primo, to piwo jest niepasteryzowane, po drugie primo to piwo nie jest mikrofiltrowane.
                            Należy pić je jak najświeższe, ja piję pierwszego marca piwo z terminem do 20.03.2017. I odczucia mało słodowe, goryczka ziołowa, bardzo przyjemna.
                            Natomiast po dwóch tygodniach piwo zmieni się ( wierzcie mi ), będzie wyraźnie słodowe, odrobinę zbożowe, a chmiel będzie uciekał niczym złodziej przed milicjantem. Gdzieś dnia 14-ego marca pojawią się kwaśne doznania.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Smaczne piwko, cały czas regularnie piję
                              W zapachu tradycyjnie, rozpoznałbym to piwo nawet z zakatarzonym nosem.
                              Natomiast jest trochę zmian w smaku, ale delikatnych. Chodzi o to, że piwo jest mniej słodowe i zbożowe, a bardziej przesunięte, w porównaniu z wcześniejszymi warkami, w stronę chmielowej goryczki. Warka 06.02.2019. Piwo jest wciąż niepasteryzowane, ale nie jest mikrofiltrowane
                              Jeszcze jedno, już dawno z nazwy wątku powinno zniknąć słowo Mazur(y). Nie ma go na etykiecie, a browar jest z Warmii, z Mazur to jestem ja.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4305

                                To chyba dobrze, że wreszcie lekko przesunęło się w stronę goryczki, bo przez lata było jednowymiarowe, mdłe...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎