Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wieżyca, Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Wieżyca, Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, mocno mętne. [4.5]
    Piana: Biała, drobnooczkowa ale bylo jej zaledwie około 0,5 cm i istniała tylko chwilę po nalaniu, pozostawiając jedynie obrączkę przy szkle. [2.5]
    Zapach: Wyraźny, zbożowo słodowy jak przy świeżo gotowanej na warzelni warce. [4]
    Smak: Tu również dominacja słodowości ale jest także w tle przyjemna leciutka goryczka. Piwo treściwe, klasyczne, przywodzące na myśl czeski minibrowar, a może nawet wyrób domowy. Fajnie się pije. [4]
    Wysycenie: Niskie, ja takie lubię i dobrze tu pasuje. [4]
    Opakowanie: Zależy co się trafi, w karczmie przy browarze nalewano we wszystko co było pod ręką, brak podkładek. [2.5]
    Uwagi: Próbowane 29.04.2018 w pięknym ogródku przy browarze, czyli 3 dni po premierze. Cena 8 zł.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Wersja butelkowa.
        Attached Files

        Comment

        • michael50
          Senior
          • 06-2013
          • 325

          #5
          Bardzo smaczne, lekkie piwo, które można wypić po dotarciu na Wieżycę Mi udało się zdobyć je dzięki uprzejmości kogoś, kto przywiózł mi je z wyprawy turystycznej z tamtych rejonów. Można powiedzieć, że w tym piwie wszystko jest średnie - średnia etykieta, średnie nagazowanie, średnia goryczka, średni słód... ale na tym chyba polega sztuka browarnictwa, by z takich "zwykłych" parametrów uwarzyć coś, co pije się z przyjemnością i smakiem. Wieżyca jasne nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale jest po prostu dobre i takie piwa chciałoby się pić. Myślę, że wielu kraftowców mogłoby się uczyć od tych browarników.
          Polecam!

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, zmętnione. [3.5]
            Piana: Kolor przybrudzonej bieli, średnio i drobnopęcherzykowa, obfita i trwała. [4.5]
            Zapach: Przyjemny, ziołowo-chmielowy z nutą słodową. [4]
            Smak: Wyraźnie wyczuwalna podbudowa słodowa, lekki karmel, posmaki chmielowe. Wyraźnie zaznaczona ziołowa goryczka, z czasem zalegająca, dość wysoka. [4]
            Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [5]
            Opakowanie: Skromna, aczkolwiek elegancka grafika etykiety, która przypadła mi do gustu. Brak pełnego składu, kapsel czarny, "golas". [4]
            Uwagi: Dobre piwo z dość wysoką goryczką, wypiłem ze smakiem. Butelka o pojemności 0,5L kupiona w browarze (9,00 zł). Termin do 21-02-2019. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.

            Moja ocena: [4.075]
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty nasycony, prawie klarowny. [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała, ładnie oblepia szkło. [3.5]
              Zapach: Słodowy ze śladem karmelu, tło owocowe, powiew minimalny chmielowy. [3.5]
              Smak: Klasyczny lagerowy, z fajnym posmakiem goryczkowym. [3.5]
              Wysycenie: Minimalnie wyższe niż średnie. [4]
              Opakowanie: Proste, niewyszukane, ale... budzi sympatię. [4]
              Uwagi: Spokojne, klasyczne, smaczne, w zasadzie kontrrewolucyjne, piwo.

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎