Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 07-02-2008, 21:58
Fotka Użytkownika: Leonpraga
Leonpraga Leonpraga is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa/Baczki Stare
Standardowy Jeden browar (Jabłonowo, Tarczyn, BrowArmia)

Jeszcze raz mam pytanie co do browaru w Tarczynie czy ktoś wie coś na ten temat, poruszałem już ten wątek w temacie "Miejsce produkcji (warzenia)"

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
Ostatnio dowiedziałem się od pracownika browaru z Jabłonowa że browar kupił jakieś hale produkcyjne w Tarczynie i na ul. Dobrowolskiego 21 otworzył oddział produkcyjny, zamontował kocioł warzelny do produkcji tanich piw i przymierza się do montażu następnego, czy ktoś słyszał coś na ten temat.
Znalazłem też wypis browaru w Tarczynie.

Numer KRS 0000230184 REGON 140075222 Rejestr POZYCJA KRS W REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW Aktualna Nazwa
BROWAR TARCZYN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma Prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Województwo MAZOWIECKIE Powiat PIASECZYŃSKI Gmina TARCZYN Miejscowość TARCZYN Ulica DOBROWOLSKIEGO Nr domu 21A Kod pocztowy 05-555 Poczta TARCZYN Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
Osoby zarządzające

REBANDEL JACEK BRONISŁAW PREZES ZARZĄDU

I jeszcze jedno pytanie dowiedziałem się też że browar BrowArmia to przedsięwzięcie Browaru Jabłonowskiego i do niego ta restauracja należy.
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2008, 22:36
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Browar Jablonowo już od dobrych kilku lat ma w Tarczynie skład czy też hurtownię własnych wyrobów i nie jest to żadną tajemnicą. Już nieraz bedąc w browarze gdy pytałem o firmowe szkło odsyłali mnie z kwitkiem do tej hurtowni ażebym tam pytał, jednak nie pojechałem tam nigdy. Prawdopodobnie jej adres to ten co podałeś Leo.
To że piszesz że mają tam uruchomić browar to dla mnie informacją zupełnie nowa. Coś mi nie chce się jednak w to uwierzyć ale jesli coś się dowiesz to informuj nas.
BrowArmia już od czasu jej założenia należała do właścicieli browaru Jablonowo i to rzecz ogolnie wiadoma (przynajmniej dla zainteresowanych osób ). Część piw sprzedawanych w tym lokalu (np pils) niestety najprawdopodobniej nie jest tam warzona a właśnie w jabłonowskim browarze Z taką przynajmniej opinią się spotkałem i przyznam że coś w niej jest.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 07-02-2008, 23:26
Senior

Standardowy

Wojtek pytasz czy oni mają w Tarczynie uruchomić browar, z tego co wiem właśnie od pracowników to już uruchomili, jedna warzelnia już dział ponad rok a pod koniec 2007 mieli uruchomić drugi kocioł warzelny, mają wpis do ewidencji jako browar Tarczyn i skład celny. hale który przejęli to prawdopodobnie są firmy „Binder” zajmującej się przetwórstwem owoców, mieszczącej się pod tym adresem
O BrowArmi słyszałem wcześniej ale myślałem że to plota a zbytnio nie chciało mi się tego sprawdzać a tak przy okazji dostałem teraz potwierdzenie
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2008, 15:10
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

hmmm..Leon . Twoja informacja zaczyna robić się ciekawa. Mam nadzieje ze to nie lekkie nadużycie tzn użycie slowa "Browar" w nazwie gdyż np frma Jako też takiego używa a browarem nie jest ale znalazłem coś takiego
http://linki.prtg.pl/rejestr/krs-000...ACI%C4%84.html

W tygodniu zadzwonię i sprawdze to. Niestety tylko tyle mogę zrobić na odległość.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie

Cooper edytował/a post 09-02-2008 o godz. 15:11.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2008, 21:25
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
hmmm..Leon . Twoja informacja zaczyna robić się ciekawa. Mam nadzieje ze to nie lekkie nadużycie tzn użycie slowa "Browar" w nazwie gdyż np frma Jako też takiego używa a browarem nie jest ale znalazłem coś takiego
http://linki.prtg.pl/rejestr/krs-000...ACI%C4%84.html

W tygodniu zadzwonię i sprawdze to. Niestety tylko tyle mogę zrobić na odległość.
Senhores, wrzućcie dokładniejsze namiary i nie wykluczam, że zabawię się w Dżemsa B. na miejscu. Do Tarczyna mam ze dwa rzuty pustą skrzynką po piwie...
Wiecie - jak mawiają mundurowi - "udaję się na miejsce zdarzenia" .
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2008, 21:31
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

A jakich dokładniejszych namiarow się spodziewasz ? Przecież masz podany dokładny adres w Tarczynie

Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2008, 21:50
Fotka Użytkownika: cororo
cororo cororo is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Stąporków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
A jakich dokładniejszych namiarow się spodziewasz ? Przecież masz podany dokładny adres w Tarczynie
Pobłogosław go!
Odpowiedz cytując
Stare 10-02-2008, 17:04
Senior

Standardowy

Dowiedziałem się ostatnio z zaufanego źródła, że browar Tarczyn, tak jak wcześniej wspominałem, produkuje tanie piwa dla browaru Jabłonowo, pierwsza warka została uwarzona 14 września 2005 roku.
Tylko pytanie jedno mi się nasuwa czy to jest oddział browaru Jabłonowo czy nowy browar innej firmy produkujący tylko dla jabłonowa, może nie zależy mu na promowaniu własnej marki tylko kasie którą zarabia przy produkcji petowców z jabłonowa.
Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 15:13
Senior

Standardowy

Idąc dalej wątkiem „zaufanego źródła” prawie pewne jest to że Tarczyn to oddzielnie działający browar, w niedługim czasie może się okazać, że np. powstanie nowy browar w Pruszkowie produkujący piwo dla Jabłonowa, jak zwykle można się zapytać po co jest to wszystko robione.
Browar Jabłonowo przy rocznej produkcji 200 tyś hl korzysta z ulgi i jeżeli by ją przekroczył wpadł by w dołek podatkowy i stracił ulgę. a tak inny browar wyprodukuje dla niego następne 200 hl piwa z przysługująca ulgą.
Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 15:40
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Właśnie przed chwilą zakręciłem do jabłonowskiego browaru i dowiedziałem się iż faktycznie mają drugi browar w Tarczynie który warzy piwo (tu dopytałem się czy aby na pewno pod tą nazwą nie chodzi o hurtownię itp ale kobita rozwiała moje wątpliwości iż jest to samodzielny browar). Tak więc sprawa jest ciekawa i myslę że można śmiało zaliczyć ten browar jako KOLEJNY , INNY. Browar ten warzy jednak jabłonowskie marki piw a więc kolejna zagwostka dla kolekcjonerów jak odróżniać ich etykiety. Czy mógłbyś Leo jeśli znajdziesz chwilę czasu przejechać się tam i rozejrzeć w sytuacji ?

Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 15:45
Senior

Standardowy

Dalsze kroki śledcze z „zaufanego źródła” donoszą że to w Tarczynie jest produkowany, tak jak wcześniej napomknął „Cooper” Pils dla BrowArmii, przy starannym dobraniu najlepszych surowców i ściślejszym dozorze technicznym, więc niema się co łudzić ze pije się piwo jedyne w swoim rodzaju robione na miejscu w BrowArmii.
Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 15:56
Senior

Standardowy

Myślę że Pancernik, który zgłosił chęć, sprawdzenia tego browaru ma bliżej niż ja i szybciej to zrobi, ja ze swojej strony też go odwiedzę szykuje mi się praca w Tarczynie więc chyba wpadnę tam kilka razy.
Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 19:04
Senior

Standardowy

Spox. My name is Cernik. Pan Cernik .
Zamierzam podjechać tam jutro rano, jeżeli mnie w tzw. międzyczasie nie zamkną, zaraportuję w ciągu dnia.
Specjalnie na te okazję umyłem pojazd... (dla zmylenia przeciwnika - normalnie jest w błocie po dach).
Obawiam się jednak, że jeden rekonesans da niewiele, dlatego też zsynchronizujmy zegarki i naprzód!

Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, chyba oszaleję : browar Jabłonowo 5 km od domu, browar Tarczyn - 10 km, browar Konstancin - 20 km, BrowArmia - 22 km, Bierhalle - 25 km, browar (niebawem) restauracyjny w Radomiu - 80 km. A jeszcze ten Pruszków! Takie rzeczy to tylko w Erze!!!

... albo w Bawarii...
Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 19:09
Fotka Użytkownika: hasintus
hasintus hasintus is offline
Senior

Miejscowość: Komorów
Standardowy

Skądinąd wino "domowe" jakie serwowane jest w Browarmii, kelnerka poinformowała ,że jak się wyraziła: "to nasz własny wyrób, z Jabłonowa".
Odpowiedz cytując
Stare 11-02-2008, 19:25
Fotka Użytkownika: remfire
remfire remfire is offline
Senior

Miejscowość: Strzegom
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, chyba oszaleję : browar Jabłonowo 5 km od domu, browar Tarczyn - 10 km, browar Konstancin - 20 km, BrowArmia - 22 km, Bierhalle - 25 km, browar (niebawem) restauracyjny w Radomiu - 80 km. A jeszcze ten Pruszków! Takie rzeczy to tylko w Erze!!!
Niektórym szczęście dopisuje
Inni w całym województwie nie znajdą nawet jednego browaru .... jedynym pocieszeniem mogą być pogłoski o Radkowie.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2008, 00:14
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is online now
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

O jakim województwie piszesz? Osobiście ja żadnego takiego nie znam.

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2008, 05:59
Fotka Użytkownika: Pogoniarz
Pogoniarz Pogoniarz is offline
† 1971-2015 Piwosz w Raju

Miejscowość: Szczecin(Pogoń)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
No wybacz,ale na Zdolnym Śląsku była całkiem pokaźna ilość browarów przemysłowych- to przecież spore województwo,a teraz ostał się im ino Spiż.
Co do tematu ,to już nie mogę się doczekać dalszych wieści na temat browaru w Tarczynie.
Ciekawe co warzą,jakie mają możliwości produkcyjne,itd.
POGOŃ SZCZECIN
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2008, 10:37
Senior

Standardowy wizja lokalna

Hm... Veni, vidi... i (chyba) nici...
Teren w Tarczynie jest taki, że można tam spokojnie montować i składować rakiety balistyczne, i nikt się nie połapie...
Wg wszelkich znaków na niebie i ziemi jest tam TYLKO hurtownia, "dealująca" zresztą nie tylko Jabłonowem w metalu, plastiku i szkle, ale także płynami z GŻ.
Kierownik jest na urlopie, pani w księgowości pracuje tam 7 lat (zeznała) i nic o browarze nie wie (może właśnie dlatego? ), rozmowni panowie od "widłaków" też, ochrona "w temacie" warzenia idzie w zaparte, lokalni - "nietutejsi" . Na terenie nie ma śladu żadnych surowców, zapachowo też nic na browar nie wskazuje.
Myślę jednak, że zaplecze po ZPOW pozwala technologicznie na warzenie, więc pewności nie mam. Przy okazji - w okolicznych sklepach głównie GŻ ...
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2008, 19:31
Fotka Użytkownika: remfire
remfire remfire is offline
Senior

Miejscowość: Strzegom
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
Pogoniarz dokładnie wytłumaczył co miałem na mysli , więc nie ma co sie powtarzać
Okazuje sie jednak, że Pancernik też nie przynosi najlepszych wieści - wcale nie jest tak różowo jak sie zapowiadało.

remfire edytował/a post 12-02-2008 o godz. 19:34.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2008, 21:11
Senior

Standardowy

Kotły warzelne na pewno w Tarczynie działają i robią w nich piwo, to wiadomość od przedstawiciela handlowego z Jabłonowa, potwierdzone też przez inne osoby zaufane które siedzą w tym temacie i na pewno wiedzą co mówią, tylko dlaczego ta inwestycja jest tak starannie ukrywana przez Jabłonowski browar, chyba nie robią tam piwa na lewo bo browar jest zarejestrowany, a sekretarka z browaru Jabłonowskiego potwierdziła Cooperowi że w Tarczynie jest browar który robi dla nich piwo.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2008, 21:51
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Cytat:
A jeszcze ten Pruszków!
No nie mów że i w Kredkogrodzie mają w planach mikro

Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2008, 10:21
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
...w niedługim czasie może się okazać, że np. powstanie nowy browar w Pruszkowie produkujący piwo dla Jabłonowa...
Z tym Pruszkowem to nieco popuściłem (spoko! ) wodze fantazji... ...sugerując się postem Leona.

Poważnie (-j), dziwi mnie mgła tajemnicy, jaką rozwój browaru jabłonowskiego jest owiany.
Po pierwsze, nikt oficjalnie nie mówi o powiązaniach browaru J. z BrowArmią (żaden chyba wstyd? Np. grupa VW robi audiki i skodoofki i nie pęka...).
Po drugie, teraz jakieś ćwiczenia z maskowania w Tarczynie... Tak, jak pisałem wczoraj, miejsca w Tarczynie jest w bród na kilka browarów, warzących <200.000 hl piwa. Może chodzi o to, aby było tak bardziej sensacyjnie, w stylu filmów płaszcza i szpady...?
Poza tym, mój dowódca kompanii mawiał "zaskoczenie jest elementem walki zbrojnej" i Jabłonowo szykuje tam pod korcem jakąś piwną "wunderwaffe" ?

Z innej beczki (piwnej) - info ZASŁYSZANE, NIEPOTWIERDZONE - właściciele browaru J. wykupili kilka lat temu sporo gruntów poPGRowskich w okolicy browaru, ostatnio na części z nich rozpoczęły się inwestycje mieszkaniowe, może więc uzyskali środki finansowe na rozwój biznesu piwnego? Jeśli tak, ich zdrowie!
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2008, 11:10
Fotka Użytkownika: Sokół83
Sokół83 Sokół83 is offline
szynkarz

Miejscowość: Bałuty
Standardowy

Cytat:
Poważnie (-j), dziwi mnie mgła tajemnicy, jaką rozwój browaru jabłonowskiego jest owiany.
Po pierwsze, nikt oficjalnie nie mówi o powiązaniach browaru J. z BrowArmią (żaden chyba wstyd?
dla Jabłonowa nie, dla BrowArmi - niekoniecznie

www.fotopolska.eu
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2019, 15:16
misha22 misha22 is offline
Senior

Miejscowość: środkowe mazowsze
Standardowy

Browar działa, chyba ma się swietnie..
"Miejski"
tak stoi na etykiecie..

misha22 edytował/a post 19-01-2019 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2019, 21:53
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Oczywiście że działa. Robi na pewno część piw jabłonowskich ale i ichniejsze sztosy choć nie jest to jakoś jednoznacznie opisane na etach.
Jak na razie zrobili własnego zwykłego, taniego pilsa gdzie jest jednoznacznie napisane że uwarzony w Tarczynie i nazywa się po prostu Tarczyn. Nie piłem ale raczej dolna półka targetowa.

Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie