Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Małe piwo coraz mniejsze - Remigiusz Okraska, czyli McDonald's w kuflu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    A z analogii to ja zrozumiałem, że na razie podobieństwa są w postaci "spalonej ziemi" i dlatego napisałem, że liczę na analogie (w liczbie mnogiej, nie pojedynczej)
    Ok, ok. Choruję, wybacz.
    Dania 1997 - Polska 2010
    1. spalona ziemia
    2. uberdominacja jasnego lagera
    3. bieda z importami
    4. koncerny - 2-3 marketowe - kilka regionalnych - kilka restauracyjnych
    5. rosnące zainteresowanie ciekawym piwem (z mikro niszy do małej niszy)
    6. rosnąca popularność innych delikatesów.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • LubieStrongi
      Senior
      • 02-2016
      • 195

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
      Większość małych browarów załatwił rynek. Parę spektakularnych likwidacji to rzeczywiście sprawka korpo (Browary Warszawskie na ten przykład), ale nie oszukujmy się, browary poupadały, bo ludzie nie chcieli pić tego, co nawarzyły - taki np. browar w Wyszkowie.

      W mojej okolicy przez całe lata 80-te dostępne było prawie wyłącznie Nadbużańskie z Wyszkowa, od wielkiego dzwonu Królewskie, a na święta Warka (ta z Pułaskim na etykiecie). Nadbużańskie to był obrzydliwy w smaku sikacz, pół biedy jak nie śmierdział, a jego jedynym atutem było to, że walił w dekiel. Wszyscy mieliśmy go dość. Gdy tylko pojawiła się możliwość picia czegokolwiek innego, to skorzystaliśmy z niej skwapliwie, w stronę Nadbużańskiego nikt nawet nie spojrzał, bo Nadbużańskie nie mogło być dobre. Chodziły słuchy, że browar robi dobre piwo, tylko jakoś nikt go w mojej okolicy nie uświadczył. Nadbużańskie u nas zawsze było nędznymi szczynami, smakującymi jak woda z mycia podłogi i śmierdzącymi jak wyżęta szmata. Kto zawinił? A kogo to teraz obchodzi? Pokiwajmy ze smutkiem głowami nad losem małego browaru, który zniknął w zawierusze polskiej transformacji od socjalizmu do kapitalizmu.

      A focha (w kierunku korpo) można strzelić zawsze, żeby tylko potem nie było gorzej. Jak myślicie, kto ma możliwość polobbowania w celu "ujednolicenia prawa z prawodawstwem UE" i wprowadzenia zasad dla domowych piwowarów takich, jak np. w Niemczech (max do 2hl produkcji rocznie, zryczałtowana akcyza, ale nadal wyłącznie na własne potrzeby)?
      Żeby tak tereny po tym browarze przejął Gloger...

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #48
        Po co Glogerowi Lidl?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • LESNICZYy
          Senior
          • 01-2018
          • 950

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
          Co mnie najbardziej przeraża w polskim rynku, to dominacja jasnych lagerów. 98% rynku, jeżeli nie więcej, b. mało dobrych, do tego pewnie z 1% porterów...
          Swoją wypowiedz oparłeś na jakiś sondażach ?
          Coś mi się nie wydaje . Wiadomo , że dobrze schodzi Tatra i Żubr ale to tylko Janusze piwne kupują . My kupujemy coś lepszego , w tym APA/IPA itd.

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2836

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
            Swoją wypowiedz oparłeś na jakiś sondażach ?
            Coś mi się nie wydaje . Wiadomo , że dobrze schodzi Tatra i Żubr ale to tylko Janusze piwne kupują . My kupujemy coś lepszego , w tym APA/IPA itd.
            Kolega doczytał z którego roku jest post zgrozy ?
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolega doczytał z którego roku jest post zgrozy ?
              Ups

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎