Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog polskich podstawek - www.katalogpodstawek.pl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #46
    PINTA-013 Wg mnie to wafel knajpy nie kontraktu.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
      PINTA-013 Wg mnie to wafel knajpy nie kontraktu.
      Knajpy, którą zarządza browar (kontrakt). Podobnie jest z Pinta Wrocław, czy Beer Bros.

      Przy takiej ilości wafli kontrowersji nie unikniesz
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        #48
        Nie do końca tak jest. Wpadnij kiedyś i weź paragon. No i napisz jak będziesz to może wypijemy razem

        Pinta Wrocław to inna bajka.
        Last edited by pizmak666; 30-01-2019, 22:30. Powód: Byk
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #49
          Wydaje mi się że (kiedyś) było tak w katalogu że jeśli pojawiała się nazwa/logo danego browaru to podstawka była zaliczana do tego browaru niezależnie czy była wydana przez browar czy knajpę. Jeśli było logo browaru kontraktowego to podstawkę też niezależnie czy wydał ją kontrakt czy knajpa to liczono do browaru (stacjonarnego) który dla wspomnianego kontraktowca jako pierwszy warzył. W przypadku Pinty był to browar Na Jurze z Zawiercia konkretnie.
          Teraz konktraktowce są oddzielone od stacjonarnych. Podstawki Pinty oczywiście też są oddzielone. Ponieważ, z tego co mi wiadomo, obecnie warzą i w Na Jurze i w Zapanbracie żywieckim to pewnie dodawanie w opisie konkretnego browaru stanie się niemożliwe chyba że podanie obu. Także jeśli logo kontraktowca pojawi się na podstawce to trafia ona do konkretnego kontraktowca niezależnie czy była wydana bezpośrednio przez niego lub cudzą albo jego własną knajpę itp.

          Nie pomyliłem się ?
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #50
            Może i tak jest, ale właśnie po takich rozkminach przechodzi mi całkowicie wena na wafle.

            Jak dla mnie ten wafel wypuściła Viva.

            Czemu w takim razie wafel Szynku z logo Relakspola nie jest waflem browaru tylko knajpy?

            Jakoś nie widzę tu ciągłości w działaniu.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #51
              Szynkowa podstawka powstała już po wycofaniu się Tomka z biznesu dzięki znajomości Andrzeja i gościa, który robił poprzednie podstawki. Dotyczy to też tej drugiej. Nie ma loga i zupełnie inna szata.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak dla mnie ten wafel wypuściła Viva.
                Czemu w takim razie wafel Szynku z logo Relakspola nie jest waflem browaru tylko knajpy?
                Jakoś nie widzę tu ciągłości w działaniu.
                Nie nie wiem co to jest Viva. Kojarzy mi się jedynie z chyba jakąś kolorową lajfstajlową gazetką dla gosposi. Browaru takiego na pewno nie ma a kontraktowiec Pinta jest.
                Tą podstawkę Szynku/Relakspolu kojarzę. Rozumiem że sprzedawali piwo z tego browaru ale specjalnie loga tegoż tam nie widzę. Chodzi o te wymienione marki piw ? W sensie że konkretnie pochodzą z Relakspola ? Trochę ogólnikowe nazwy... Może dlatego Kapituła uznała że zbyt słabo jest powiązana z browarem. Tu już autorzy katalogu powinni odpowiedzieć. Ja Relakspola nie zbieram to mam słabe rozeznanie.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może i tak jest, ale właśnie po takich rozkminach przechodzi mi całkowicie wena na wafle.
                  A to nie zbierasz na zasadach jakie sam sobie stworzyłeś ? Myslę że tak zbiera cała reszta kolekcjonerów. Katalog wydziela podstawki wydane przez kontraktowce. Ja wliczam je do stacjonarnych jakie warzą te piwa. Przynajmniej staram się na razie bo pewnie za jakiś czas będzie to coraz trudniejsze w przyporządkowywaniu.
                  Mniej stresowania się katalogiem. On ma Ci Piżmak tylko dawać rozeznanie w tym co wyszło.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #54
                    Cooper, oczywiście, że zbieram na swoich zasadach.

                    Ta Viva to chęć dyskusji. Katalog zawsze był dla mnie zbiorem fotografii wafli, które mam/nie mam.

                    Teraz, aby zbierać birofilia trzeba mieć zacięcie jak w CBŚ. Mnie powoli tego zaczyna brakować, jednak jakoś nie mogę się od tego portalu uwolnić
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #55
                      Z tego co pamiętam z początków VIVY to jest to współwłasność browaru, ale to bez znaczenia, bo każdy zbiera co chce... gremium kataloguje co chce, a życie sobie.
                      Last edited by e-prezes; 31-01-2019, 18:22.

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Teraz konktraktowce są oddzielone od stacjonarnych. Podstawki Pinty oczywiście też są oddzielone. Ponieważ, z tego co mi wiadomo, obecnie warzą i w Na Jurze i w Zapanbracie żywieckim to pewnie dodawanie w opisie konkretnego browaru stanie się niemożliwe chyba że podanie obu.
                        Dodawanie browaru przy każdej podstawce już powoli mija się z celem. O ile początkowo było to łatwe do zweryfikowania, obecnie przy olbrzymiej ilości nowości wśród piw nikt nie będzie czytał każdej etykiety aby to sprawdzić, nie oszukujmy się.

                        Temat w katalogu do rozpatrzenia.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Może i tak jest, ale właśnie po takich rozkminach przechodzi mi całkowicie wena na wafle.
                        Ja również, podobnie jak Cooper, nie rozumiem tego stwierdzenia. Liczy się zabawa, a to że kontrakty są wydzielone ma przede wszystkim ułatwić zlokalizowanie danych podstawek.
                        Mi ciężko sobie wyobrazić aby połowa podstawek Pinty (i innych kontraktów) była w Zawierciu, a druga połowa w Żywcu - Zapanbracie (czy też innych browarach).

                        A gdzie Ty ją zakwalifikujesz to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa i nikomu nic do tego
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2866

                          #57
                          Podstawka Viva Pinta wylądowała w katalogu bo jest zgodna z zasadami (nr. 10 Współprace knajp oraz browarów): http://katalogpodstawek.pl/info1/jak-katalogujemy

                          Uwierz, że była między nami dyskusja, bo rynek ciągle nas zaskakuje. Co do porównania do Szynku ( https://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=46838 ) ja nie mogę się doszukać zgodności z powyższymi zasadami katalogu.

                          Oczywiście zasady są narzucone ale chcieliśmy je od początku ustalić bo inaczej takich dyskusji byłoby więcej. Odnośnie zbierania, wielokrotnie jest powtarzane, że każdy zbiera co chce i to tylko zabawa.

                          A teraz na szczęście w CBŚ już się nie trzeba bawić bo robią to ludzie od katalogu (z Waszą pomocą) .
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dodawanie browaru przy każdej podstawce już powoli mija się z celem. O ile początkowo było to łatwe do zweryfikowania, obecnie przy olbrzymiej ilości nowości wśród piw nikt nie będzie czytał każdej etykiety aby to sprawdzić, nie oszukujmy się.
                            Wymienienie w katalogu wszystkich stacjonarnych browarów w jakich warzył dany kontraktowiec w zdecydowanej większości (a może i we wszystkich, no za wyjątkiem Czarnego Kota ) nie jest problemem. Ja sam np z chęcią pomogę z identyfikacją w przypadku browarów warzących na Mazowszu bo w tym orientuję się w miarę dobrze.
                            Oczywiście dla jednego kontraktowca wszystkie opisy browarów stacjonarnych powinny być takie same bo nie da się przyporządkować podstawek które mają jedynie logo kontraktowca do konkretnego browaru fizycznego jeśli dany kontraktowiec warzy jednocześnie w kilku browarach stacjonarnych albo zmieniał je w różnych okresach czasu choć w tym drugim przypadku można by się jeszcze zastanawiać czy dany wzór podstawki wyszedł jeszcze w czasie warzenia w browarze X czy już w browarze Y ale to powodowało by na pewno dużo dyskusji i wątpliwości. Chodzi o jedynie wymienienie wszystkich browarów stacjonarnych tak by ci którzy nie uznają wydzielania browarów kontraktowych mogli przyporządkować je do browarów stacjonarnych wg własnego uznania/interpretacji. No i w celach kronikarskiej wiedzy też
                            Tak chyba jest właśnie obecnie i ja bym tego nie zmieniał.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wymienienie w katalogu wszystkich stacjonarnych browarów w jakich warzył dany kontraktowiec w zdecydowanej większości (a może i we wszystkich, no za wyjątkiem Czarnego Kota ) nie jest problemem.
                              Jasne, że nie. Problemem zaczyna być umieszczanie przy każdej podstawce browaru gdzie piwo było warzone.

                              A taka informacja dla kontraktowca, jako kategorii to już prostsza sprawa.
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #60
                                No i właśnie dlatego pisałem (fakt może troszkę rozciągnąłem zdania) że przyporządkowywanie do każdej konkretnej podstawki konkretnego browaru stacjonarnego jest w większości przypadków niemożliwe, awykonalne.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎