Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Žatecky, Celia Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Žatecky, Celia Dark

    ciemne piwo bezglutenowe z browaru w Żatcu

    Na etykiecie piszą, że piwo specjalne więc według czeskiej legislatywy powinno mieć minimum 13 stopnie ekstraktu. Alkohol 5,7%
    Etykieta bardzo estetyczna, widnieje na niej nawet napis Hand-Crafted czyli automatecznie +2 do smaku piwa

    barwa: rubinowa
    piana: ładna, drobnobąbelkowa
    zapach: karmelowo-porzeczkowy
    smak: dość słodko, karmel, śliwki, porzeczki, końcówka smaku dość pusta - mało gorzyczkowa

    Ogólnie nie jest źle, ale ja wolę wytrawne piwa.
    LP
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    #2
    Czy Celia Dark,przypadkiem nie jest drugim wcieleniem piwa Żatec Dark?

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Zgadza się poziom alkoholu ale Celia to piwo bezglutenowe. Przy żatcu dark nic na temat braku glutenu nie pisali więc wątpię żeby to było to samo piwo.

      Zagłębiłem się trochę w stronę browar i piszą że celia dark ma 14,6% ekstraktu
      LP

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        BARWA: Rubinowa, przejrzysta z drobinkami. [4.25]
        PIANA: Beżowa, wysoka... po trzech minutach opadła do cienkiej warstewki, drobnoziarnista, utrzymała się do końca. [2.75]
        ZAPACH: Karmelu i suszonych owoców. [2.75]
        SMAK: Karmelu, suszonych owoców, delikatne nuty kawowe i ciasteczkowe. Piwo może wodniste nie jest, ale na pewno jest lekkie... Nie czuć chmielu. [3.5]
        WYSYCENIE: Trochę za wysokie, utrzymujące się do końca. [4]
        OPAKOWANIE: Zwrotne, etykiety są całkiem, całkiem... podstawowy skład + wartości energetyczne, ładny kapsel. [3.75]

        UWAGI: Warka do 4.05.2017, wypite 16.05'17. Piwo bezglutenowe, parametry bez zmian. Może być. Nie za słodkie, nie za gorzkie - że tak przytoczę nowych klasyków. ;-))

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto z 2014 r.:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎