Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
    Gdzie wpisywać kolejne warki- pod Cieszyn czy Żywiec?
    Chodzą słuchy, że produkcja powróciła do Cieszyna.
    Z tym piwem zawsze będzie burdelik
    Nie wiem jak to rozwiązać. Póki nie będzie twardszych dowodów (w postaci wyczuwalnej przez kilka osób zmianie w smaku, poziomu metalu itp., plus kilka plotek z różnych stron) ja bym nadal wpisywał obecne rzuty pod Żywcem
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      Już w czasie wręczenia Grand Championa w grudniu 2017 zapytałem piwowara jak jest z Żywcem porterem. I zapewnił mnie, że za kilka miesięcy jego produkcja wraca do Cieszyna, kilka miesięcy już minęło więc mogło się tak stać.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        Warka do dnia 21.08.2018 z butelki 0,33 l chyba musiała swoje w sklepie odstać i podejrzewam, że jeszcze z Żywca przed powrotem do Cieszyna. Mocno czekoladowa i jak na ŻP zadziwiająco treściwa. Alkohol wyczuwalny, ale myślę że z czasem się ułoży. Naprawdę niezłe piwo. Pytanie, czy te same warki trafiają do małych i dużych butelek?

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          BARWA: Bardzo, bardzo ciemny brąz, pod światło widoczny rubinowy refleks. [4.5]
          PIANA: Bardzo wysoka i bardzo trwała, jasnobrązowa, pozostawia ażurowe wzorki na szkle, pozostaje do końca. [4.75]
          ZAPACH: Nie za mocny, ale wszystko jest co w porterach być powinno. Wyczuwalne są śliwki, orzechy, dalej jakby wędzonka... następnie przypalanka, kakao, karmel, czarna czekolada i odrobina kawy. [3.5]
          SMAK: Dość płytki, jeszcze nieułożony. Czekolada, kawa, karmel, przypalanka, orzechy i lekko rozgrzewający przełyk alkohol. [3.75]
          WYSYCENIE: Odpowiednie, utrzymało się do końca. [4]
          OPAKOWANIE: Butelka o poj. 500ml z nowszymi etykietami, kapsel z "Ż". [4]

          UWAGI: Warka do 20.01.2020, wypite 25.11'18. Czas podziałby na jego korzyść, tylko nie każdy ma cierpliwość tyle czekać.

          Comment

          • witold68
            Senior
            • 09-2009
            • 142

            Porter z Żywca

            Zobaczcie na koronkę z butelki przy dacie jest L a to znacz Leżajsk
            Na pochybel psubratom !

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              Czyli trzeba zgłosić nowe piwo do bazy. Żywiec Porter z Leżajska.
              Ostanio piłem warkę 29.11.19 właśnie z literką L na początku kodu.

              Comment

              • concerto
                Senior
                • 09-2003
                • 859

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyli trzeba zgłosić nowe piwo do bazy. Żywiec Porter z Leżajska.
                Ostanio piłem warkę 29.11.19 właśnie z literką L na początku kodu.
                Innych teraz nie widuję.
                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czyli trzeba zgłosić nowe piwo do bazy. Żywiec Porter z Leżajska.
                  Ostanio piłem warkę 29.11.19 właśnie z literką L na początku kodu.
                  Nie ma żadnego porteru z Leżajska. L jest od zawsze na początku kodu.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    To czym wytłumaczysz, że wciąż w obiegu z dość świeżą datą są portery zarówno z kapslem starym jak i ż-etką?

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Mój kod z pierwszej ety: L0314616B1632 Rok 2011
                      Mój kod z ostatniej ety: L6341616D0410 Rok 2018
                      Jak widać to zmieniają się 4 pierwsze cyfry kodu i występują literki D lub B zamiennie. L zawsze na początku. Ma ktoś inne wersje kodu?
                      Last edited by dyczkin; 04-06-2019, 15:32.
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • jacekan
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 388

                        Nie myślałem, że to kiedyś napiszę. Porter z Żywca jest pyszny! Po latach miernoty nagle wyprodukowali świetnego portera. Aromatyczny, smakowity, pełny, odpowiednio nasycony, kawa, czekolada, śliwki, melasa, maślany nawet, po prostu pychota. Warka do 16.05.2021, młodziutki a jednak świetny. Co tam się stało w tym browarze? Przecież byli poza podium, teraz śmiało mogą o złoto konkurować
                        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Rzeczywiście dobry i nawet w promocji po 3,99.

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Rzeczywiście dobry i nawet w promocji po 3,99.
                            W Kauflandzie nawet poniżej 3 zł był w tym roku , tylko ogólnie ja wybieram słabsze piwa .

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              Panowie są w "mylnym błędzie" i nie w tym temacie. Obecny na rynku Porter Żywiec nie pochodzi z Żywca a znów conajmniej od 1,5 roku z cieszyńskiego Browaru Zamkowego.

                              Comment

                              • concerto
                                Senior
                                • 09-2003
                                • 859

                                Nie wnikając skąd jego ojciec i matka- piję warki kwietniowe i majowe ( 2021 ) i nie wiem które lepsze. Treściwe, w czekoladę idzie mocno. Potwierdzam zwyżkę.
                                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎