Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 04-02-2019, 20:34
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Kraj Ciężkich Tektur
Standardowy 150-letni Haberbusch - ktoś coś kojarzy obrazek ?

Tytuł troszkę clickbaitowy ale w sumie nie ma przesady bo fant może rzeczywiście liczyć już półtorej dekady.
Czy ktoś kojarzy, widział gdzieś ten wizerunek, odbitkę o orginale już nawet nie wspominawszy, takiego szyldu Haberbuscha ?

To co pokazałem to kolorowe ksero najprawdopodobniej wcześniej zrobionego ksera czarno-białego. Ksero kolorowe myslę że pochodzi z 2 połowy lat 90 a ja mam je (chyba) od jednego z warszawskich kolekcjonerów który jednak nie kojarzy tego faktu od około 2000 roku. Być może pierwotna odbitka tzn ksero czarno-białe pochodzi jeszcze i z lat 80ych. Nie mam pojęcia kto je zrobił ale wg mnie jest to skserowany szyld blaszany Haberbuscha.
Sam szyld wydaje się być cholernie stary. Jest na nim butelka z etą na Bock'a. Próbowałem go wydatować i wzmianka o takim piwie w ofercie browaru z Krochmalnej pojawia się najpóźniej w reklamach z lat 1870ych.
Nie chodzi mi tutaj o wydatowanie szyldu gdyż myślę że raczej nie pomyliłem się mocno ale czy ktoś, kiedykolwiek spotkał się z takim wizerunkiem. Męczy mnie od 2 dekad jego historia pochodzenia.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Bez-nazwy-1.jpg (90,2 KB, liczba wyświetleń: 87 )

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2019, 20:43
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Kraj Ciężkich Tektur
Standardowy

Jęsli ma to jakieś znaczenie to na ksero ma on wymiary 19 x 13,5 cm. Nie sugeruję że to skala 1:1

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie