Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 04-02-2019, 19:34
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy 150-letni Haberbusch - ktoś coś kojarzy obrazek ?

Tytuł troszkę clickbaitowy ale w sumie nie ma przesady bo fant może rzeczywiście liczyć już półtorej dekady.
Czy ktoś kojarzy, widział gdzieś ten wizerunek, odbitkę o orginale już nawet nie wspominawszy, takiego szyldu Haberbuscha ?

To co pokazałem to kolorowe ksero najprawdopodobniej wcześniej zrobionego ksera czarno-białego. Ksero kolorowe myslę że pochodzi z 2 połowy lat 90 a ja mam je (chyba) od jednego z warszawskich kolekcjonerów który jednak nie kojarzy tego faktu od około 2000 roku. Być może pierwotna odbitka tzn ksero czarno-białe pochodzi jeszcze i z lat 80ych. Nie mam pojęcia kto je zrobił ale wg mnie jest to skserowany szyld blaszany Haberbuscha.
Sam szyld wydaje się być cholernie stary. Jest na nim butelka z etą na Bock'a. Próbowałem go wydatować i wzmianka o takim piwie w ofercie browaru z Krochmalnej pojawia się najpóźniej w reklamach z lat 1870ych.
Nie chodzi mi tutaj o wydatowanie szyldu gdyż myślę że raczej nie pomyliłem się mocno ale czy ktoś, kiedykolwiek spotkał się z takim wizerunkiem. Męczy mnie od 2 dekad jego historia pochodzenia.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Bez-nazwy-1.jpg (90,2 KB, liczba wyświetleń: 90 )

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2019, 19:43
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Jęsli ma to jakieś znaczenie to na ksero ma on wymiary 19 x 13,5 cm. Nie sugeruję że to skala 1:1

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie