Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dubuisson Freres, Cuvee des Trolls

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #31
    KOLOR: złoty z lekkim zmętnieniem.
    PIANA: bardzo obfita, utrudniająca wręcz nalewanie. Biała, drobnopęcherzykowa, oblepiające szkło.
    ZAPACH: początkowo aromat drożdżowy, następnie cytrusy oraz nuty estrowe i delikatne przyprawy.
    SMAK: pełne w smaku, z wyraźnym posmakiem cytrusowym, lekko biszkoptowym i jednocześnie wytrawnym, zdecydowanie kwaskowatym finiszem. Goryczka ziołowa, wyraźnie zaznaczona, z czasem wyczuwalny również nieco piekący alkohol.
    WYSYCENIE: wysokie.
    OGÓLNIE: piwo nieco zaskakujące, nie jest to typowy „belg”. Smaczne, aczkolwiek daleki jestem od zachwytów. Butelka o pojemności 0,25 L, termin do 20/05/2019.
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12148

      #32
      Aromat - mix owoców (jabłko, morela, znikomy cytrus), trochę jakby miód, korzenność znikoma
      Piana - wysoka, początkowo opada szybko, jednak potem zostawia trwały kożuszek, zostaje na szkle
      Barwa - złota ze zmętnioną słomką
      Wysycenie - początkowo piwo uciekało z butelki, po przelaniu spadło do zbyt niskiego poziomu, znikome musowanie
      Smak - trochę zleżałe owoce (jabłko, pigwa), lekki ciastkowo-biszkoptowy słód, trochę korzennej goryczki, wyraźnej w posmaku
      Treściwość - wyraźna

      Coś nie tak z gazem, co miało wpływ na smak. Piwo mogłoby być żywsze. Piłem je dobrych kilka late temu i mnie nie zachwyciło (ale chyba nie chodziło o wysycenie), teraz jeszcze mniej.

      Opakowanie bez zmian.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎