Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tucher, Bajuvator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Przeleżakowane 8 miesięcy straciło swój agresywny alkoholowy posmak. Jest bardziej wygładzone ale brak tu treści, głębi której spodziewam się po dubeltowym koźlaku. Jego podwójność przejawia się wyłącznie w alkoholowej mocy, która ciągle jest wyczuwalna. Generalnie jeden ze słabszych koźlaków jakie miałem okazje próbować.
    A kiedyś był zdecydowanie jednym z lepszych. Obecnie browar Tucher zużywa 3,5 l wody do wyprodukowania 1 l piwa. Wspaniale się to czyta, ale dla tych, którzy te nowoczesne technologie wprowadzają, smak nie ma znaczenia. Dla nich liczą się tylko cyfry. Ja pamiętam Bajuvatora warzonego w byłym "Brauhaus Nürnberg". Aktualnie browar jest równany z ziemią, jedynie budynek warzelni pozostał na razie nietknięty, ale jeszcze nie wiadomo co z nim będzie. A tamten Bajuvator był genialny.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • azazel82
      Senior
      • 01-2012
      • 146

      #17
      Wypity dziś w Sosnowcu, w miejscu gdzie bym się go nie spodziewał wcale.
      Gdzie?
      Dzielnica: Zagórze
      Lokal: Trattoria - skrzyżowanie 11 Listopada i Hubala-Dobrzańskiego (czyli tzw. Droga do Klimontowa)


      Etykieta właśnie tak ohydna, jak na ostatnim zdjęciu. Bez gustu. Ta poprzednia, to przy niej arcydzieło.
      Smak bardzo słodowy, bardzo karmelowy i właściwie żaden inny. Płytki. Piwo nietreściwe, jakieś "rzadkie".
      Piana szybko zniknęła.
      W sumie jako piwo ok, zawsze to lepiej niż jasne pełne, ale jak na doppelbocka, to stanowczo za mało w tym koźlaka.

      Poza tym dostępne w lokalu Tuchery: Pilsener, Hefe weizen i Radler.
      http://piwnepodroze.blogspot.com/

      Zapraszam też na FB!!
      https://www.facebook.com/PiwnePodroze

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #18
        Dla mnie zbyt wyraźny posmak alkoholu. Rodzynkowa słodycz nie jest w stanie go zamaskować. Na plus przyjemny owocowy zapach. Zaledwie przyzwoity doppelbock.

        Moja ocena: -4.

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #19
          Piana - słaba szybko znikła prawie do zera.
          Kolor - kasztanowo mahoniowy ładny.
          Zapach - cukierki, toffi, karmel troszkę czekolady.
          Smak - słodowy, karmelowy, ciężki acz mało w tym treści i mało koźlaka.

          Ogólna ocena 3. Raz można wypić. Etykieta jak na ostatniej focie w temacie ale mój egzemplarz miał 7,5 alk.
          Last edited by perłyfan; 04-05-2013, 17:39.
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #20
            Faktycznie mocno rozwodniony i wykastrowany ten kozioł. Wypite bez uniesień ale i bez obruszeń. Alkohol ułożony i niewybijający się, może za sprawą leżakowania do daty przydatności?

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #21
              Kolor brazowy z miedzianymi przeblyskami. Piana mizerna. Zapach ciemnego slodu i suszonych owocow, slodkawy. Wysycenie spore, babelki szczypia w jezyk. W smaku rowniez stonowana slodycz, winny posmak suszonych owocow i nuta karmelu. Smaczne, ale nie tak aksamitne jak doppelbock z Primatora. Ten jest slabszy, a mimo to niestety czuc alkohol. I oba zaliczaja sie do gatunku black doublebock (wg stron anglojezycznych).
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #22
                Nadal stosunkowo mało treści przy wyraźnym alkoholu.
                7,5% alk. i nowy kapsel.
                Attached Files

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #23
                  Aromat - przyjemny, pumpernikiel i rodzynki
                  Piana - dość wysoka, w miarę zwarta, umiarkowanie trwała
                  Barwa - bardzo ciemny brąz, pod światło rubin/ciemna miedź
                  Wysycenie - średnie, musujące
                  Smak - rodzynki, karmel, trochę palone słody, trochę pumpernikiel, sporo słodyczy i wyczuwalny alkohol
                  Treściwość - oczywiście spora jak na piwo, jak na doppelbocka to umiarkowana

                  Wspomniane niuanse smakowe są, ale tak jak wielokrotnie było wspominane wcześniej nie są tak pełne i wyraźne jak można byłoby się spodziewać. A alkohol wychodzi i pod koniec męczy.
                  Czyli bez zmian. Aromat fajny, pewne niuanse niezłe, mimo to całość poniżej niemieckiej przeciętnej.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #24
                    Ech, przywołałeś wspomnienia... Jeszcze jak był Dom Norymberski w Krakowie pijaliśmy z Ergie ze smakiem. Nie z kija, ale w przystępnej cenie z butli z bawarskim preclem do pary.

                    Comment

                    • Piwowar
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 2542

                      #25
                      Nie wiadomo czy będzie jeszcze produkowane. W połowie roku produkcję wstrzymano, niedawno widziałem je w butelkach euro z nowymi etykietami. Nie wiadomo czy to tylko próba, żeby sprawdzić jak się będzie sprzedawało, ale handlarze piwem twierdzą że raczej zniknie z rynku.
                      Archiwum piwne

                      Poznaj
                      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                      Comment


                      • e-prezes
                        e-prezes commented
                        Editing a comment
                        uuu To nie jest dobrze
                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #26
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      . i nowy kapsel.
                      Nadal ta kiczowata eta i... nowy kapsel: Click image for larger version

Name:	P1100322.JPG
Views:	77
Size:	21,6 KB
ID:	2323676

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #27
                        Kupiłem w Drink Hali, i w szoku jestem że ostatni wpis jest z 2012 r. Uspokajam: nic się nie zmieniło słodowe, miękkie, misiowate, bez agresywnego alkoholu, bez fajerwerków chmielowych, za to solidne, nieco nudne (ale bywałem w DE tyle razy, że potrafię to docenić), technicznie świetne, jak na 18,3% ekstraktu, ale jako osoba obeznana ze światowymi trendami, muszę powiedzieć, że piwo nieco za proste. Nie krytykuję, bo sam wiem jak trudno uwarzyć tak zrównoważone, ekstraktywne piwo ale z drugiej strony oczekiwałbym więcej zdecydowania w chmielowości i mniej mrugania okiem do pospolitego gustu.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #28
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kupiłem w Drink Hali, i w szoku jestem że ostatni wpis jest z 2012 r. Uspokajam: nic się nie zmieniło słodowe, miękkie, misiowate, bez agresywnego alkoholu, bez fajerwerków chmielowych, za to solidne, nieco nudne (ale bywałem w DE tyle razy, że potrafię to docenić), technicznie świetne, jak na 18,3% ekstraktu, ale jako osoba obeznana ze światowymi trendami, muszę powiedzieć, że piwo nieco za proste. Nie krytykuję, bo sam wiem jak trudno uwarzyć tak zrównoważone, ekstraktywne piwo ale z drugiej strony oczekiwałbym więcej zdecydowania w chmielowości i mniej mrugania okiem do pospolitego gustu.
                          Ja widzę wpis z 2022 r. Wiem, bo prowadzę monitoring dubeltowych koźlaków i niedługo poddam go bezpośredniemu porównaniu z z innym reprezentantem bawarskich doppelbocków o ekstrakcie 18,5%. Bajuvator nie jest faworytem

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #29
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie wiadomo czy będzie jeszcze produkowane. W połowie roku produkcję wstrzymano, niedawno widziałem je w butelkach euro z nowymi etykietami. Nie wiadomo czy to tylko próba, żeby sprawdzić jak się będzie sprzedawało, ale handlarze piwem twierdzą że raczej zniknie z rynku.
                            Oto butelka euro z nową etą. Click image for larger version

Name:	P1120013.JPG
Views:	36
Size:	26,6 KB
ID:	2332284 Chyba jest jeszcze na rynku?

                            Comment


                            • e-prezes
                              e-prezes commented
                              Editing a comment
                              Muszę sobie sprawić
                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎