Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Perła Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekan
    Senior
    • 05-2011
    • 388

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak na portera, to słaby. Rubinowy brąz, zbyt przejrzysty. Taki lekko rozwodniony porter. [3]
    Piana: Przy intensywnym laniu trochę jej powstaje, jednak szybko znika. Trzeba mieć refleks żeby dojrzeć, że ma ładny kolor beżowy. [2]
    Zapach: Przyjemne akcenty słodyczy, czekolada mleczna i odrobina śliwek. [4]
    Smak: Słodkość, nie przesadzona ale jednak. Paloności brak zupełnie. Jest śliwka w czekoladzie, jest karmel w tle, jest delikatność maślana wręcz. W sumie całkiem bogato bo i pralinki i kukułki i czekolada, zarówno odrobina gorzkiej jak i mleczna, jest sporo różnych słodyczy. Jest kawa INKA, jest kakao, jest porterówka bez alkoholu, są różne owoce suszone w czekoladzie. Naprawdę nieżle. Alkoholu praktycznie nie czuć zupełnie. Delikatnie rozgrzewa ale ani trochę nie drażni obecnością. Pełne przyjemne piwo. [4.5]
    Wysycenie: Ciut, malutkie ciut za wysoko. [4]
    Opakowanie: Ładne, nie przesadzone. [4]
    Uwagi: Pretendent do miejsca w czołówce. Co prawda, to taki trochę damski porter ale ja takie właśnie lubię. Poprawią kolor i pianę i staną na podium. Warka do 12.05.18

    Moja ocena: [3.95]
    Last edited by jacekan; 07-02-2018, 16:15. Powód: błędy
    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #92
      Wszystko pite 31/12/2017

      Data ważności: 14/09/2018

      Świeżak.
      Jest wiśniowe i czekoladowe.
      Alkohol dobre ukryty. Jak na 22g mało ciała.
      Finisz gorzka czekolada ze słodką czarną kawą.
      Wysycenie lekko syczące i z początku delikatnie drapiące.
      W sumie jest ok, lecz tylko ok.
      Druga sztuka leci do piwnicy.


      Druga sztuka to data do 23/11/2016

      Piwo 13 miesięcy po dacie a 19 miesięcy od zakupu.

      No i jest kolosalna różnica.
      Zarówno do tego obecnego świeżego jak i do tej samej warki z 2016 kiedy dopiero wyszła w rynek.
      Wtedy była alkoholowa i tylko karmelowo-czekoladowa.
      Teraz jest lepiej. Gładkie w odbiorze.
      W aromacie sporo pumpernikla oraz muśnięcie sosu sojowego.
      Dużo śliwki i wiśni w gorzkiej czekoladzie.
      Piwo wydaje się bardziej gęste i pełne.
      Nic nie urywa, lecz piło się "smuklej".

      Trzecia sztuka najstarsza, bo pierwsza warka z datą do grudnia 2015 nie zdążyła się wypić w ciągu tego samego dnia


      Wniosek: Samo piwo ma co warkę spore wahania, po odczekaniu zyskuje, lecz niczym szczególnym nie zapada w pamięć.
      U mnie kosztuje 3.49zł. Można kupić z dwie sztuki na leżak.
      Z tego co kojarzę oni wypuszczali to piwo raz na rok, obecnie chyba częściej.

      foty https://www.instagram.com/p/BdYBxx3F...en-by=stok_tom
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Jak na portera, to słaby. Rubinowy brąz, zbyt przejrzysty. Taki lekko rozwodniony porter. [3]
        Piana: Przy intensywnym laniu trochę jej powstaje, jednak szybko znika. Trzeba mieć refleks żeby dojrzeć, że ma ładny kolor beżowy. [2]
        Zapach: Przyjemne akcenty słodyczy, czekolada mleczna i odrobina śliwek. [4]
        Smak: Słodkość, nie przesadzona ale jednak. Paloności brak zupełnie. Jest śliwka w czekoladzie, jest karmel w tle, jest delikatność maślana wręcz. W sumie całkiem bogato bo i pralinki i kukułki i czekolada, zarówno odrobina gorzkiej jak i mleczna, jest sporo różnych słodyczy. Jest kawa INKA, jest kakao, jest porterówka bez alkoholu, są różne owoce suszone w czekoladzie. Naprawdę nieżle. Alkoholu praktycznie nie czuć zupełnie. Delikatnie rozgrzewa ale ani trochę nie drażni obecnością. Pełne przyjemne piwo. [4.5]
        Wysycenie: Ciut, malutkie ciut za wysoko. [4]
        Opakowanie: Ładne, nie przesadzone. [4]
        Uwagi: Pretendent do miejsca w czołówce. Co prawda, to taki trochę damski porter ale ja takie właśnie lubię. Poprawią kolor i pianę i staną na podium. Warka do 12.05.18

        Moja ocena: [3.95]
        Ta sama warka tylko tank pewnie inny bo data 11/05/2018
        Równie pozytywne odczucia jak u jacekan, z tym, że w mojej butli nagazowanie było na poziomie bardzo niskim.
        Porównując z budżetowymi porterami jak Komes czy Żywiec to Perła wygrywa. Nie przypuszczałem, że przejdzie mi to przez klawiaturę

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Porównując z budżetowymi porterami jak Komes czy Żywiec to Perła wygrywa.
          U mnie nie
          Perełka to u nas koszt 3,49zł/0,33l
          Żywiec Porter prawie zawsze na promocji po 3,49-3,99zł/0,5l

          A perełkę mam tylko w leclercu. Żywiec wszędzie gdzie dopływa płaz
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            U mnie nie
            Perełka to u nas koszt 3,49zł/0,33l
            Żywiec Porter prawie zawsze na promocji po 3,49-3,99zł/0,5l

            A perełkę mam tylko w leclercu. Żywiec wszędzie gdzie dopływa płaz
            A widzisz, nie dopisałem, że kupiłem po 2,4 zł, a to jest w tym wypadku kluczowe

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              #96
              Warka 14.09.18 z bardzo przyjemnym wiśniowym aromatem po otwarciu. Na początek konsumpcji przeszkadzał mi wyczuwalny alkohol, ale pooddychało i w miarę picia przestał być dominujący, jest to porter po słodkiej stronie mocy, ale jest też ciekawa czekoladowa kontra z gorzką nutą, niezbyt gęste, wysycenie jak dla mnie nieco za wysokie.
              Wydaje mi się, że ta warka powinna się lepiej ułożyć przy końcu daty, trzeba być cierpliwym i wrócić do niej po wakacjach.
              Zakupione w wolskim Hortusie za 3.80 zł.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #97
                Jutro w planach spożycie, otworzę już w trakcie picia pierwszego piwa, poczekam na ukrycie alkoholu
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #98
                  Słodkie, alkohol nie ukrył się. Daleko do ideału.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno brązowy, z rubinowymi refleksami. [5]
                    Piana: Niewysoka, drobna, mało trwała, nie zdobi szkła. [3]
                    Zapach: Lekki pumpernikiel, wiśnia(albo śliwka), troszkę czekolady, chyba i odrobina miodu, mało intensywny ale przyjemny. [3.5]
                    Smak: Czekolada, pumpernikiel, trochę miodu, nuta wiśni albo śliwki, słodkie, średnio palone, średnia goryczka, odrobina alkoholu, średnio-wysoka pełnia. [3.5]
                    Wysycenie: Odrobinę, zbyt wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Ładna, czytelna etykieta, brakuje tylko składu. [4]
                    Uwagi: W porządku, poprawny, nawet całkiem smaczny, acz nieco słodkawy porter. Warka do 14.09.2018.

                    Moja ocena: [3.55]

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      Nowa warka 12.05.19 bez większych zmian. Przyjemny wiśniowy aromat, smak b. zbliżony do ostatnio opisywanej warki, słodko-deserowe przełamane lekko z palonością, dobrze ukryty alkohol.
                      To nie jest słodkość która męczy w typie lukrecji z Black Bossa lub Corneliusa, ale mimo wszystko jej poziom zbytnio przytłacza piwo. Poczekam na kolejną warkę.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        11.05.2019 też dobra. W aromacie kawa i czekolada. W smaku nie za słodkie, lekko winne akcenty czerwonych owoców. Powrócę...

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Warka 04.12.2015 poszła na leżaku w złym kierunku.
                          W aromacie niezbyt przyjemny miks sosu sojowego i liści czarnej porzeczki. Smak niezły, czekoladowo-owocowy ale dość płytki i wodnisty.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            Tym razem dwuletni z nalewaka w lokalu firmowym (dają także do petów).
                            Aromat czekoladowo-wiśniowy, alkohol niewyczuwalny.
                            Kolorek ciemnobrązowy, od dołu opalizuje kolor rubinowy.
                            W smaku dość złożone: słodka czekolada, owoc, lekko wiśnia, lekka chmielowa goryczka, paloność, jednak dominują nuty słodsze.
                            Jak nie lubię zbyt wiele słodyczy, tak tu całą tę kombinację pije się bez problemu, piwo jest ułożone. Po słodyczy w ustach rozlewają się pozostałe łagodzące ją odcienie smakowe.
                            Zrazu nie czuć mocy i to jest zdradliwe, grzanie w żołądku przychodzi dość późno.
                            W sumie dobry porter.

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              4zł, z Lidl'a. Kawa i czekolada, bardzo słodko, rum melasowy, wanilia. Nuta dolna czekolada, smak orzechów prażonych, kakao i brownie. Lekkie piwo, ale dużo lepsze od lidlowskich wypustów komesowskich.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6077

                                Kolejny porter do odświeżenia

                                Ekstrakt 22*, alko 9,2%

                                Piana - trzaskająca, w końcu pełna warstewka.
                                Lacing - trochę było.
                                Gaz - średni.
                                Barwa - około czarne, pod mocne światło rubin.
                                Aromat - ciemne susze i nuty wiśniowe.
                                Smak - słodkawe, lekko palone, czekolada wiśniowa, ciemne susze owocowe, czekolada, lekka goryczka.

                                Niezłe.... czasami było dużo słabiej.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎