Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny - Litwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #76
    Eee, mapy Bałtów od dawna zaniedbane, o naniesienie browaru w Dyneburgu na Łotwie prosiłem dwa razy, na Litwie też ciągle się coś dzieje...

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #77
      Prusak - to było o mapie abernackiego czy mojej? Jeśli o mojej, to się doczekałeś.
      Nowa formuła > https://goo.gl/SiiIv7

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #78
        Dzięki, teraz są nawet takie browary, które trudno byłoby odwiedzić bez wcześniejszego uprzedzenia właściciela,

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #79
          Refleksje z kilkudniowego pobytu w Kownie. W drugim co do wielkości mieście Litwy odniosłem wrażenie, że mamy do czynienia z procesem (który zresztą nie dziwi) powodującym odwrót małych, prowincjonalnych browarów, zdominowanych z jednej strony przez produkcję przemysłową, z drugiej strony przez "rewolucję", która i tu dotarła.
          W dużych sklepach zazwyczaj obok koncernów dostępnych jest kilka marek mniejszych, w niektórych lokalach zdarzają się krafty. Niszowego, nie-nowofalowego piwa litewskiego trzeba szukać raczej korzystając z pomocy miejscowych zorientowanych w niuansach, o co zresztą trudno.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #80
            I od twojego wyjazdu to niewiele w temacie się zadziało na b.biz. Wszystkie wątki ogólne dt. Litwy są jeszcze sprzed rewolucji piwnej w Polsce, a tam też się sporo dzieje. Mapa Pendiego też nie jest aktualna. Wybieram się rychło co prawda tylko do Kowna, ale może gdzieś podskoczę jak będzie blisko i warto. Ktoś coś na świeżo?

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              (…)Mapa Pendiego też nie jest aktualna. Wybieram się rychło co prawda tylko do Kowna, ale może gdzieś podskoczę jak będzie blisko i warto. Ktoś coś na świeżo?
              Wbrew pozorom mapa Litwy jest prawie aktualna. Niestety tamtejsze kontraktowe browary mają podobna manię co nasze rodzime. One również upodobniają się do rzeczywistych browarów, kłamiąc lub myląc o prawdziwym pochodzeniu.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #82
                Bravaria to zwykła knajpa, nie browar. Piszą o tym na RB odwiedzający. Strona nie działa. Browar w Jonavie jeśli istniał to chyba dawno temu. Nie znajduje go w innych spisach. Apynys jest jeden czy dwa, bo mnie się zdaje, że tylko jeden.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) Browar w Jonavie jeśli istniał to chyba dawno temu. Nie znajduje go w innych spisach. Apynys jest jeden czy dwa, bo mnie się zdaje, że tylko jeden.
                  Browar w Jonavie ma się dobrze. Zwie się on Jovarų Kaimiškas.
                  W Kownie funkcjonują dwa Apynys'y. Jeden restauracyjny, drugi rzemieślniczy. Notabene, znajdują się bardzo blisko siebie.

                  Ps. Nie polegałbym na ratebeer jeżeli chodzi o kierunki wschodnie. Zerkając na tą stronę mam wrażenie że to tylko radosna twórczość.
                  Last edited by abernacka; 09-01-2019, 21:46.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19165

                    #84
                    Dzięki! Białoruś na RB jest na bieżąco, ale ja tam niewiele dodaje.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bravaria to zwykła knajpa, nie browar.
                      A ten? Jest na mapie Pendiego, a co do jego "browarowości" mam wątpliwości.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        A ten? Jest na mapie Pendiego, a co do jego "browarowości" mam wątpliwości.
                        Browar, jak również i sam lokal już jakiś czas temu został definitywnie zamknięty.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wybieram się rychło co prawda tylko do Kowna, ale może gdzieś podskoczę jak będzie blisko i warto. Ktoś coś na świeżo?
                          Mam trochę więcej czasu niż poprzednim razem, czyli dwa dni, więc starczy na Kowno i Wilno. Peryferia sobie daruję, ale postaram się dodać coś nowego do bazy.
                          Last edited by e-prezes; 04-02-2019, 13:30.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19165

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Refleksje z kilkudniowego pobytu w Kownie. W drugim co do wielkości mieście Litwy odniosłem wrażenie, że mamy do czynienia z procesem (który zresztą nie dziwi) powodującym odwrót małych, prowincjonalnych browarów, zdominowanych z jednej strony przez produkcję przemysłową, z drugiej strony przez "rewolucję", która i tu dotarła.
                            W dużych sklepach zazwyczaj obok koncernów dostępnych jest kilka marek mniejszych, w niektórych lokalach zdarzają się krafty. Niszowego, nie-nowofalowego piwa litewskiego trzeba szukać raczej korzystając z pomocy miejscowych zorientowanych w niuansach, o co zresztą trudno.
                            Jest tak nadal, bo głównie króluje Volfas, Vilkmerges, Svyturys, ale w ceniących się lokalach poza Volfasem bywa Apynys.

                            Ja w dużym markecie miałem problem z wyborem 3 piw. W sumie nic ciekawego i same jakieś lekkie. Jedyny porter i to jeszcze bieda porter to białoruska Alivaria. Mówię o butelce, bo w puszkach był Volfas.

                            W Kownie sporo lokali miało piwo kraftowe po 3 (Apynys, Dundulis), od 3,5 do 4 (Genys) ojro. W niekraftowych za 2,5 można było wypić Svyturysa. Wilno głównie restauranty od 3 ojro. Krafty podobnie jak w Kownie. Najtańszy Fortas na dworcu za 1,7 ojro w żulbudce.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #89
                              W Wilnie to ja miałem swój lokal z niszowym piwem, ale nie wiem, czy nadal istnieje, na Popławach, obecnie ulica Paupio, bodaj 23. Nazywało się to Jasmilla, właściwie tylko miejscowa klientela, godziny otwarcia też, jak właściciel, a raczej właścicielka sobie życzyła.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎