Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dziękuję za prowadzenie tego forum. Dzięki niemu nauczyłem się robić piwo, korzystam z niego niemal codziennie.
Radekam
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 07-12-2009, 14:26
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj
Standardowy Sierra Nevada, Torpedo Extra IPA

Kolor bursztynowy, idealnie klarowne.
Piana świetna - gęsta, brudząca szkło; trwała.
Nasycenie sporawe, wg mnie nieco za duże.
Opakowanie gustowne, z plantacją chmielu na obrazku.
Zapach przepiękny (!!!!) intensywny, mozaika chmielowa: ziołowo-trawiasto-ziemny. Genialny, chociaż wątpię aby XIX-wieczne IPA'y TAK pachniały. Niemniej jeszcze chyba nigdy czegoś takiego nie wąchałem...
Smak to potęga goryczki podbudowana alkoholową wytrawnością (jednak świetnie przykrytą chmielem). Pod goryczką wyczuwalna żywica, zioła; w dalekim tle cytrusy i odrobina słodu.

Potężne piwo. Prezent od kumpla,l który był w US&A. Alk 7,2% vol. Niestety tylko 0,33l.
Stare 23-05-2011, 16:40
Fotka Użytkownika: sibarh
sibarh sibarh is offline
Kolekcjoner - Degustator

Standardowy

Foto:
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg 0311-1167.jpg (70,0 KB, liczba wyświetleń: 894 )

Foto 11104 wypitych piw ze 171 krajów (+1332 foto piw polskich) jest na http://www.sibarh.web-album.org/ a 3026 kapsli z 124 krajów jest na http://sibarhkapsle.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2012, 20:23
Fotka Użytkownika: GaryFisher
GaryFisher GaryFisher is offline
Senior

Miejscowość: Sulejówek
Standardowy

Genialne, potężna goryczka, intensywny aromat chmielu, żywiczno-cytrusowy. Kupiłem dziś na Hammersmith, niestety musiałem z buta wracać spory kawałek na Belgravię i wypiłem z gwinta po drodze. Trudno, następnym razem je opiszę.
Stare 24-04-2012, 21:14
Reventador Reventador is offline
Member

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

alk. 7,2% pojemność 350 ml

Kolor: miedziano-bursztynowy, obecne umiarkowane zmętnienie
Piana: średnio obfita, o drobnoziarnistej acz raczej wątłej strukturze, podczas opadania dość mocno oblepia szkło
Wysycenie: intensywne, co równie dobrze można zobaczyć jak i poczuć
Zapach: nie jest jakoś szczególnie nasilony, objawia się głównie w postaci nut kwiatowych i chmielowo-trawiastych
Smak: od samego początku zdecydowana przewaga chmielowych akcentów, goryczka intensywna i długotrwała, z drugiego planu pojawiają się umiarkowane nuty słodowe głównie o charakterze owocowym i karmelowym, w posmaku również nieco przypraw i ziół

Generalnie solidnie chmielone, esencjonalne i tym samym bardzo smaczne piwo

Otrzymane jako gratis w Piwonii jakiś czas temu... za wszystkie piwa jeszcze raz dziękuję i liczę na kolejną taką okazje , albo chociaż na stałą dostępność tego typu piw, w rozsądnych cenach oczywiście
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2013, 21:43
Fotka Użytkownika: lucifuge
lucifuge lucifuge is offline
Senior

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Warte spróbowania piwo, szczególnie dla fanów sporej goryczki Podeszło mi bardziej niż ich celebration ale. Ktoś wie ile to ma ekstratu? 7,2% alko kwalifikuje dla mnie to piwo jako zimowa IPA
Odpowiedz cytując
Stare 01-03-2013, 01:19
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is offline
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
Ktoś wie ile to ma ekstratu?
Plato 17.3°
IBU 65
Chmielone: Magnum, Crystal, Citra
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 23-03-2013, 22:50
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Barwa bursztynowa, z pomarańczowym odcieniem. Delikatnie mgliste.
Piana niewysoka, tworzy za to krzaczki na ściankach. W postaci szumowinki zalega trwale na powierzchni.
Wyrazisty aromat o głębokim kwiatowo-owocowo-żywicznym charakterze. Na drugim planie słodkawa słodowość. Brak nut alkoholowych, pomimo woltażu.
Bardzo mocna goryczka w klimacie grejfrutowym, o żywicznym, trawiastym posmaku amerykańskich chmieli. Utrzymuje się w posmakach bardzo długo i stopniowo wygasa od głębokiej, ale nie ostrej, do delikatnych grejfrutowych odcieni. W smaku pojawia się już nieznaczna nuta alkoholu, który jednak odczuwalny jest przede wszystkim w postaci grzania w przełyku.
Nagazowanie na przyzwoitym wysokim poziomie nadaje dodatkowej, poza smakiem, rześkości.
Opakowanie jak u sibarha. Oryginalne, przyjemne dla oka, w stylistyce nieco kojarzącej się z Dzikim Zachodem, jak w innych piwach z Sierra Nevady. W okolicach kontry widnieje nieinwazyjnie umieszczona nalepka importera... Omerta, Kraków

Solidne IPA, o wybitnie amerykańskim profilu smakowo-zapachowym. Według mnie mocno w kierunku Imperial IPA. Silnie degustacyjne. 8 w skali 1-10.
Odpowiedz cytując
Stare 23-03-2013, 22:57
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
... W okolicach kontry widnieje nieinwazyjnie umieszczona nalepka importera... Omerta, Kraków
No popatrz, nie widziałem

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 23-03-2013, 23:11
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

No patrzę, nie widziałeś
Ale żeby było ciekawiej to dystrybuowane jest przez Piwiarnię Żywiecką
A właśnie, wybierasz się na Birofilię do Żywca w tym roku?
Odpowiedz cytując
Stare 23-03-2013, 23:21
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy

A ja myślałem, że importer to to samo co dystrybutor
Nie byłem jeszcze w Żywcu a i w tym roku pewnie też nie będę. No chyba, że odpuszczę FDP we Wrocku

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 24-03-2013, 11:40
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
No popatrz, nie widziałem
Jarek z Omerty miał się zająć importem i dystrybucją niektórych piw znanych już wcześniej w jego knajpie w wersjach lanych i nie tylko. Widać wdrożył ten plan.
Odpowiedz cytując
Stare 24-03-2013, 12:15
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

W Drink Hali widziałem na piwach oznaczenia Omerty na zagranicznych piwach.
Odpowiedz cytując
Stare 03-04-2013, 20:35
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Świetny trawiasto-owocowy aromat, genialny cytrusowo-żywiczny smak. Na minus pestkowa goryczka, choć przy tym IBU chyba do wybaczenia.

Nie doczekałem się lanego, musiałem otworzyć butelkę. Ta Omerta to na psy schodzi

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 17-05-2013, 21:29
Fotka Użytkownika: Oskaliber
Oskaliber Oskaliber is offline
Senior

Miejscowość: Kołobrzeg
Standardowy

Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujące.
Piana: Koloru złamanej bieli, gęsta, trwała, mocno oblepia szkło.
Zapach: Cytrusowo-owocowo-sosnowy, nie jest specjalnie intensywny.
Smak: Treściwe. Mocna słodowość z posmakami typowymi dla amerykańskich chmieli wykończona niezłą goryczką o minimalnie alkoholowym zabarwieniu.
Wysycenie: Średnie.
Ogółem: Bardzo dobre piwo. Nie można się do niczego przyczepić, choć nie obraziłbym się za odrobinę wyższą goryczkę
Odpowiedz cytując
Stare 21-06-2013, 16:58
yoda79 yoda79 is offline
Senior

Standardowy

Doskonałe piwo, cytrusy, goryczka pierwsza klasa, wreszcie dostępne z beczki w Warszawie
Odpowiedz cytując
Stare 21-06-2013, 19:24
Fotka Użytkownika: tomolek
tomolek tomolek is offline
Hophead

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Właśnie skończyłem butelczynę. To był trochę zły wybór na taki upał, ale to doskonałe piwo, fenomenalnie zbalansowane. Ciężko do czegoś się przyczepić, może odrobinę więcej lekkości i świeżości by się przydało jednak to chyba kwestia temperatury na dworze.

www.mateuszdrozdowski.pl

„Kwaśny Edi herbu Koreb

tomolek edytował/a post 21-06-2013 o godz. 19:25.
Odpowiedz cytując
Stare 14-09-2013, 22:33
McMac McMac is offline
Junior

Miejscowość: Bydgoszcz
Standardowy

ALC. 7,2% VOL., butelka 350ml, termin do 22.04.2013

Kolor: bursztyn i to nawet w kierunku ciemnego, mocno opalizujące.
Piana: początkowo bardzo obfita, szybko zdycha, pozostaje koronka, ładnie paprze szkło, śreniopęcherzykowa, biała.
Zapach: dużo cytrusów, później potężny atak żywicy, w tle zioła (rozmaryn?).
Smak: mieszanka owoców tropikalnych w syropie, zaskakująco treściwe, alkohol wyczuwalny, ale nie nachalny.
Goryczka: dość długa, żywiczno-grejpfrutowa, lekko ściągająca.
Nasycenie: średnio wysokie, trochę za wysokie.
Opakowanie: ładna, ale trochę zbyt "barokowa" etykieta, ładny kapsel, bardzo ładna kolorystyka całości.

Ciągle ciekawe piwo, wracam do niego z przyjemnością, jak dla mnie trochę zbyt męczące przesadną żywicznością i zbyt mocno nasycone.
Odpowiedz cytując
Stare 26-01-2014, 09:51
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Nie jestem przekonany do stosowania chmielu Magnum we wszystkich częściach chmielenia. A tylko perfumowane chmiele na zimno (też tak robię, ale z innym niż Magnum jako główny). Trochę obawiałem się tej kombinacji. Efekt może nie robił szału, ale w smaku nie było tak źle. Goryczka nie była tak tępa jak się spodziewałem, a wysokie blg i dobra baza słodowa stworzyły odpowiednie ciało dla takiego chmielenia. Dobre, ale raczej nie wrócę do niego. No, chyba, że poniżej 13 zł za butelkę.
Odpowiedz cytując
Stare 06-04-2015, 00:36
Fotka Użytkownika: rafael52
rafael52 rafael52 is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Kolor: ciemnozłoty, lekko zmętniony, opalizujący.
Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzkowa, trwała, zwarta, wolno opda, zostawia ślady na szkle.
Zapach: niezbyt intensywny, trochę cytrusów, żywic, aromatów kwiatowych, delikatnie wyczuwalny alkohol.
Smak: dość spora pełnia, ale nie zalepiająca, bardzo przyjemna grejpfrutowa goryczka, na średnim poziomie, lekkie rozgrzewanie od alkoholu w przełyku.
Wysycenie: średnie, dobre.
Opakowanie: całość całkiem ładna.
Uwagi: spodziewałem się mocniejszego aromatu chmielowego.
Odpowiedz cytując
Stare 21-09-2018, 19:24
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth
Standardowy

Kalifornijska IPA... extra IPA ślinka leci

Piana - średnia startowa i opadła do warstewki.
Lacing - trochę było, zostało także krążkowanie.
Barwa - opalizujący bursztyn.
Gaz - średni.
Aromat - grapefruit, ziołowa egzotyka.
Smak - fajna gorzkawość egzotyczna, zioła, cytrusy. Goryczka lekko piekąca ale raczej nie na 65 IBU.

Bardzo fajne piwko
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg SN TO 100 M.jpg (69,9 KB, liczba wyświetleń: 49 )
Odpowiedz cytując
Stare 13-03-2019, 19:31
Fotka Użytkownika: grodek
grodek grodek is offline
Senior

Miejscowość: Chocianów
Standardowy

KOLOR: ciemnozłoty z lekkim zmętnieniem.
PIANA: kolor złamanej bieli, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, lecz trwała i pozostająca na szkle piękne „firanki”.
ZAPACH: niezbyt intensywny, lecz przyjemny, głównie owocowy (melon, liczi, winogrona) z lekką nutą karmelu i aromatem sosnowym.
SMAK: treściwe z solidną podbudową słodową. Wyczuwalne nuty owocowe takie jak w aromacie, z odrobiną karmelu i lekko kwaskowatym i sosnowym posmakiem na finiszu. Goryczka dość wyraźna, jednak „tępa”, raczej nieprzyjemna.
WYSYCENIE: średnio wysokie.
OGÓLNIE: niezłe piwo, jednak nie zachwyciło mnie, raczej nie wrócę do niego. Etykieta natomiast przypadła mi do gustu. Butelka o pojemności 355 ml, termin do 10.04.2019. Kupione we wrocławskiej Drink Hali.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie