Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Faustino, Maldita English Barleywine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • azazel82
    Senior
    • 01-2012
    • 146

    Faustino, Maldita English Barleywine

    Mikrobrowar z portugalskiego Aveiro zaatakował w 2013 roku trzema piwami - jednym z nich jest angielski barleywine.

    Click image for larger version

Name:	IMG_4486sm.jpg
Views:	1
Size:	36,6 KB
ID:	2089897

    Zakupiony w hostelowym barze w centrum Aveiro. Drogi. Widziałem w innym miejscy tańsze o 1 euro.

    Ostatnia rzecz jakiej spodziewałbym się w Portugalii. Tenże portugalski barleywine ma 9% alkoholu i producenci (na kontretykiecie) sugerują łączenie go z dziczyzną, mocnymi w smaku serami i słodkimi deserami. Pierwsze co wpadło mi w oko, to gęsta konsystencja - to było widać. Bardziej jak syrop niż woda. Pierwszy łyk pokazał, że ma on kwaskowy smak i posmak. Spodziewałem się jednak czegoś mniej goryczkowego. Alkohol przy całej tej mocy jest zupełnie niewyczuwalny dla mnie. Dobry lecz spodziewałem się więcej.

    Sorry za naczynie ale dopiero drugiego dnia udało mi się wysępić szkło w barze.
    http://piwnepodroze.blogspot.com/

    Zapraszam też na FB!!
    https://www.facebook.com/PiwnePodroze
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2


    Aromat - może poprzez kraj pochodzenia skojarzył mi się z porto. Susz owocowy, karmel, nieco owocowej cierpkości
    Piana - zdecydowanie wysoka, średnie pęcherzyki, trwałość średnia
    Barwa - ciemnoherbaciano-rubinowa, zmętniona
    Wysycenie - dość wysokie, musujące
    Smak - na początek owocowa cierpkość, jednak po chwili na pierwszy plan wychodzą kandyzowane i suszone owoce, trochę podpalany karmel. Alkohol trochę wyczuwalny z lekką goryczką, ale w rozsądnych granicach, na finiszu wyraźnie rozgrzewa.
    Treściwość - zdecydowana, esencjonalne piwo.

    Bardzo przyjemne zaskoczenie i fajny barley wine.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pozwalam sobie w lepszym szkle
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎