Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Achel, Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoxik
    Senior
    • 10-2012
    • 427

    #16
    Achel, Blond
    Piana obfita trwała ale z dużymi bąblami. Kolor złoty lekko mętny. Aromat pszeniczny lekko owocowy przyjemny, delikatnie słodowy i drożdże. Smak jest słodowość, drożdże niewielka kwaśność, lekko wyczuwalny alkohol. Są nuty owocowe słodkawe miodowe ale charakter piwa pozostaje wytrawny. Całość bardzo dobrze skomponowana, pijalna, orzeźwiająca. Świetne piwo.
    Również tutaj
    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

    Comment

    • schizohatter
      Member
      • 06-2014
      • 30

      #17
      330, tak jak qubaseq piłem z gobletu La Trappe (nota bene - naprawdę świetny kieliszek do oglądania piwa).

      Piana: Wysoka, szybko opada (ale zostawia bardzo trwały kożuch), drobnopęcherzykowa, lacing naprawdę świetny, w kolorze spienonego mleka (;D)

      Kolor: Piękne złoto, klarowne i przejrzyste

      Zapach: Cytrus + alkohol

      Smak: Zdecydowanie triplowy smak, z dość wysoką goryczką (około 30 IBU), ale bardzo przyjemną. W posmaku bardzo przypomina grejpfrut. Do tego alkohol (co dość zaskakujące, bo trapiści z reguły świetnie go kryją). Trochę skórki chlebowej (od goryczki).

      Podsumowanie: Bardzo pijalne, wyraźny alkohol nie przeszkadza, a goryczka jest dość orzeźwiająca. Świetne do delektowania się. Szkoda, że pusty kapsel ;_; 8/10
      Last edited by schizohatter; 13-06-2014, 11:53.

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #18
        Jak belgijskie piwa uwielbiam, tak to moich zachwytów nie wzbudziło. Może jakaś słabsza partia, bo po postach widzę, jakby to piwo miało pewne wahania formy.
        Mało intensywny zapach, piwem trzeba trochę pomieszać, żeby coś dotarło do nosa.
        W ustach też jakieś niewyraźne. Klasyczne belgijskie smaki - drożdże, cukier kandyzowany, banany, morele, ale wszystko jakoś tak przepływa przez język, jakby nie chciało pozostawić na nim śladu. Plus jakaś dziwna, nieco chemiczna goryczka w finiszu.
        W sumie piwo do powtórzenia, ale bardziej żeby sprawdzić, czy to wina moja/piwa, czy ten typ tak ma.
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #19
          KOLOR: złoty, piwo lekko zmętnione.
          PIANA: biała, bardzo obfita i puszysta; trwała, pozostająca na ściankach kielicha.
          ZAPACH: średnio intensywny, lecz bardzo przyjemny, głównie estrowy; wyczuwalny aromat moreli, jabłka, delikatna nuta miodowa oraz odrobina przypraw.
          SMAK: średnio treściwe z lekką słodyczą na początku. Posmak moreli, gruszek, jabłek, winogron doprawione szczyptą przypraw. Do tego lekka nuta chmielowa i niewielka goryczka. Alkohol dobrze ukryty, nieznacznie wyczuwalna, jednak nieprzeszkadzająca w degustacji nuta. Piwo dość smukłe w smaku, pijalne, pomimo sporej zawartości alkoholu.
          WYSYCENIE: średnio wysokie.
          OGÓLNIE: znakomity trapista, wypiłem z prawdziwą przyjemnością. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 08/06/19.
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎