Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Frýdlant v Čechách, Hejnická 4073, Zámecký pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #16
    Ja również po wczorajszej wizycie, z czystym sumieniem polecam to ciekawe miejsce. Przed otwarciem przybrowanianej restauracji
    ( w niedzielę od 12.00 ) można udać się do recepcji, zakupić piwo, jakieś inne pamiątki i gadżety, czy też po prostu porozmawiać z miłą obsługą.
    W soboty i niedziele można zwiedzić browar ( od 13.00, 15.00 i 17.00 ), z czego skwapliwie skorzystaliśmy. Cena wycieczki to 150 Kč
    ( z degustacją ) i 70 Kč ( bez degustacji ), przy czym w ramach tej pierwszej opcji dostajemy dowolne duże piwo z aktualnej oferty na barze ( 22o Secret Enigma za 60 Kč była w tym wypadku dobrym wyborem ) oraz możliwość skosztowania piwa z trzech różnych tanków ( raczej bez ograniczeń - choć w ramach rozsądku ). Można skorzystać z opisu w języku polskim ( bardzo dobre tłumaczenie ), choć sympatyczną panią przewodnik doskonale rozumieliśmy.
    Na barowym kranie dostępne 7 piw plus sporządzane na bazie pszeniczniaka Svařené pivo, w lodówkach, jak to u Albrechta krachle 0,7
    w dużym wyborze.
    Miejsce zdecydowanie warte polecenia
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #17
      Kolejną wizytę podobnie jak Jacek tym razem złożyłem w niedzielę. W firmowej piwiarni dwie duże lodówki zapełnione butelkami z piwem, aż po brzegi.
      Pierwszy raz widziałem tam, aż tyle rodzajów piwa w butelkach. Samych ,jasnych, było, aż cztery rodzaje: 10-ka, 11-ka- 66 Kc., 12-ka-72 Kc. i 13-ka-78 Kc.
      Zakupiłem trzy ostatnie pozycje.
      Następnie zdecydowałem się na: 12-kę Alt Bier 78 Kc., 18-ka IPA Imperial 102 Kc., 22 IPA Secret Enigma 120 Kc. Wszystkie piwa są w szklanych butelkach z krachlą o pojemności 0,7l.
      W lodówkach mieli jeszcze co najmniej dziesięć innych rodzajów piwa!! Tanio nie jest, ale myślę, że było warto. Konsumpcja w ten weekend.
      Jakby ktoś chciał tam zakupić hermelin na wynos, to uważajcie, bo za słoik doliczają 50 Kc. kaucji.
      W lodówce znalazłem jeszcze perełki po 400 Kc. za butelkę. Takie tam zeszłoroczne ,przeterminowane, piwo
      Attached Files

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #18
        Browar odwiedzony 20 lutego.

        Na kranach 6 piw:
        - Karel 11 (APA) - 18 / 30 kč
        - Albrecht 11 (světlý ležák) - 18 / 30 kč (0,3 / 0,5l.)
        - Franz Dittersbach 12 (světlý ležák) - 22 / 36 kč
        - Alt Bier 12 (polotmavé) - 25 / 42 kč
        - American Wheat 13 (světlé pšeničné) - 29 / 47 kč
        - Albrecht 19 (IPA) - 42 / 60 kč

        Jak widać ceny jak na czeski mikrus dość duże, za to zróżnicowanie stylów piw na plus.
        Na stołach stałe zestawy przekąskowe w postaci szklanek z trzema różnymi rodzajami słodu.
        Większy głód zaspokoi rozbudowana oferta dań i przekąsek.
        Na pierwszym planie wyśmienita pizza w cenie 125 kč. Do wyboru między innymi: hermelinova, Budapešt (piekielnie ostra), Gladiator. Oprócz tego golonka (190 kč) i skrzydełka (149 kč).
        Z zimnych zakąsek marynowany hermelin (70 kč) i jeden z lepszych utopenców (60 kč), jakie ostatnio jadłem w ČR, podany w słoiku typu wek.


        Zdjęcia:


        Comment

        • k_k_s
          Senior
          • 02-2005
          • 193

          #19
          Nie wrzuciłeś zdjęcia golnki więc muszę zapytać, czy była w standardowym "czeskim" rozmiarze. Cena więcej niż kusząca

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #20
            Hmm. Nie widziałem jej. Nikt nie zamawiał.

            Comment

            • k_k_s
              Senior
              • 02-2005
              • 193

              #21
              Wybraliście w Czechach pizzę zamiast golonki? Nie lajkuję

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #22
                Była hermelinova - lajk ode mnie
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎